Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

  Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium w Gdyni: 11-12 października 2022 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH sesjach.


Szczegółowy program do pobrania poniżej: 

kliknij w link, żeby otworzyć.

Zakwalifikowani uczestnicy seminarium będą podzieleni na 5 grup projektowych prowadzonych przez ambasadorów eTwinning (patrz zakładka PRELEGENCI):

 1. Agnieszka Besser-Krysiak,
 2. Anna Krzyżanowska,
 3. Anna Urbasik,
 4. Beata Wójcik,
 5. Dominika Wilk i Anna Wilczyńska.

Dobór grup nastąpi podczas pierwszego dnia seminarium. 
 • Być bliżej - dziecka, rodzica - Agnieszka Besser-Krysiak

Dziecko i rodzic to bardzo ważne ogniwa edukacji przedszkolnej. Współpraca, wspólne działania, tworzenie wspólnej przestrzeni są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. W trakcie realizacji projektu pokażemy rodzicom, jak przy małym nakładzie sił i czasu włączyć się realizację zadań mających na celu integrację środowiska przedszkolnego z rodzinnym. Dzieciom pokażemy, że ich głos ma znaczenie oraz wzmocnimy ich poczucie własnej wartości. Otrzymają od nas dorosłych skrzydła, które pozwolą im wzlecieć.  

 • eTwinning – patykiempisane - Anna Krzyżanowska

Projekt „Patykiempisane“ łączyinspiracjęliteraturą i światemprzyrody z dziecięcymzainteresowaniemświatem liter. Towarzyszącyprojektowibohaterwierszowanejopowieści Julii Donaldson – Pan Patyk, w klimaciezabawy i współpracypozwolioswoićdzieci z wyglądem liter drukowanych.  

W ramach projektu zbudujemywirtualnąkolekcję liter z realnychokazówprzyrodniczych, któremogąstanowićprzydatnymateriałdydaktyczny. Spróbujemypodążyć za pomysłowościąmałychdzieci, a jednocześniezrealizowaćkilkaelementówpodstawyprogramowejobszarupoznawczego, międzyinnymi w zakresiemowy i komunikacji. 

 • Od złości do radości - kolorowy świat emocji - Anna Urbasik

Emocje odgrywają ważną rolę w życiu każdego z nas. Towarzyszą nam w różnych sytuacjach i są odpowiedzialne za nasze relacje ze światem zewnętrznym. W trakcie realizacji projektu, opartego na książce „Kolorowy potwór”, dzieci będą rozwijały inteligencję emocjonalną i związane z nią kompetencje (np. rozpoznawanie i nazywanie emocji, uczenie się radzenia sobie z emocjami). W trakcie wspólnie podejmowanych działań, dzieci dowiedzą się, że wszystkie emocje są w życiu człowiekowi potrzebne. Będzie to projekt dający wiele możliwości do rozmowy, do działania, do rozmyślań o splątanym potworze, który mieszka gdzieś w nas. 

 • Mały Artysta to JA - Beata Wójcik 

Zapraszam nauczycieli zainteresowanych projektem promującym naturalną potrzebę tworzenia sztuki, wyzwalanie twórczej ekspresji, wspieranie harmonijnego rozwoju i kreatywności dzieci poprzez działania artystyczne. Podczas realizacji projektu dzieci poznają twórczość słynnych artystów i przygotują prace wzorowane na ich twórczości. Dziecięce dzieła sztuki zostaną umieszczone w wirtualnej galerii. Ponadto przygotujemy wspólnie słowniczek podstawowych pojęć w języku polskim i angielskim oraz quiz ze znajomości sztuki. Projekt zakończymy przygotowując wspólny mural. 

 • Dywanowa matematyka - Dominika Wilk i Anna Wilczyńska   

Rozwiązywanie problemów, poszukanie najlepszego wyjścia z danej sytuacji, analiza danych, kodowanie i dekodowanie, pokonywanie trudności, hartowanie odporności emocjonalnej – to pakiet umiejętności, które nabywamy dzięki rozwijaniu kompetencji matematycznych. A to wszystko, zaczyna się już w przedszkolu. W naszym projekcie skupimy się na wzmacnianiu  tych właśnie zdolności z poziomu prostych zabaw na dywanie, następnie przejdziemy do bardziej skomplikowanych dostępnych aplikacji, a skończymy wprowadzając uczestników w świat programowania. Aktywności realizowane podczas projektu pozwolą dzieciom projektować własne gry, karty, zabawy, programy. Zapraszamy! 


 • W razie pytań

  Kontakt:

  Małgorzata Knap

  tel: (+48) 728 455 358

  email: mknap@frse.org.pl