Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień ekspertów w programie:
Wykład: "Inspiracja, współpraca, rozwój: Nie daj się z(w)łamać, czyli budujemy fundament bezpiecznej edukacji online".
- Jerzy Dorożko - nauczyciel konsultant, na co dzień szkolący nauczycieli informatyki oraz przedmiotów nieinformatycznych (WMODN w Elblągu), nauczyciel w technikum informatycznym. Ciągle poszukujący entuzjasta Wolnego Oprogramowania.
- Marek Wróblewski - nauczyciel konsultant ds. wspomagania nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Organizator i prowadzący wielu form doskonalenia dla nauczycieli. Koordynator sieci wsparcia i współpracy nauczycieli wdrażających w swoich szkołach programowanie i robotykę.
WARSZTATY:
TIK w edukacji historycznej (historyczne escape roomy)
- Katarzyna Sopolińska - nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem w Szkole Podstawowej nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu. Od 2005 roku związana z programem eTwinning, którego jest nieustającą fanką. Na swoim koncie ma realizację wielu projektów eTwinning, za które otrzymała Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Czterokrotnie nagrodzona w Krajowych Konkursach eTwinning. Doświadczenie zdobyte podczas realizacji eTwinningowych projektów doprowadziło do kolejnego etapu jakim były projekty Comenius, a obecnie Erasmus+. Od kliku lat ambasador programu eTwinning i trener kursów online. W 2015 roku na 10-lecie programu wyróżniona tytułem Top Ambassador of the Decade in Poland. Lubi podróżować, poznawać nowe miejsca i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Prowadzi blog: https://nauczycielwpodrozy.blogspot.com/
TIK nie tylko dla informatyków (czyli bezpieczniej w sieci)
- Jerzy Dorożko — nauczyciel konsultant, na co dzień szkolący nauczycieli informatyki oraz przedmiotów nieinformatycznych (WMODN w Elblągu), nauczyciel w technikum informatycznym. Ciągle poszukujący entuzjasta Wolnego Oprogramowania.
TIK dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej (LearningApps, Toonytool, Jigsawplanet, Fodey, Quiver, Vocaroo)
- Beata Wójcik – ambasadorka programu eTwinning oraz trenerka warsztatów komputerowych w województwie lubelskim. Jest nauczycielką dyplomowaną edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Puławach. Od 2013r. aktywnie uczestniczy w programie eTwinning. Zrealizowała kilka projektów krajowych i międzynarodowych, za które otrzymała Krajowe i Międzynarodowe Odznaki Jakości. W 2018 oraz 2020 szkoła, w której pracuje otrzymała odznakę Szkoły eTwinning. Poza pracą jest pasjonatką nowoczesnych technologii, chętnie poznaje tajniki nowych aplikacji i programów, uwielbia podróżować, czytać i … szydełkować.
TIK w logopedii (Wakelet: narzędzie, które z sukcesem może być wykorzystane w pracy logopedy)
- Monika Witasik - logopeda, pedagog specjalny. Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim. Lider społeczności Wakelet. Założycielka grupy na FB "eTwinning w logopedii", która skupia ponad 1500 członków. Wielbicielka nowych technologii i wcielania ich w logopedyczną i edukacyjną codzienność. Laureatka dwóch edycji konkursu ”Lekcje o Mazowszu”, w ramach, którego stworzyła scenariusz m.in. z wykorzystaniem TIK w logopedii. Od jakiegoś czasu prowadzi intensywne działania, żeby zmobilizować logopedów do pracy projektowej. Jej motorem napędowym do działania jest ”współpraca”. Jest współtwórcą poradnika ”Jak mogę pomóc swojemu dziecku? – Poradnik logopedyczny dla rodziców.”, który powstał w ramach projektu eTwinning. Żywi nadzieję, że grupa zawodowa logopedów włączy do swojej pracy motywatory w postaci nowych technologii, a logopedzi z przyjemnością pokażą w eTwinningowej społeczności na co ich stać.
TIK w edukacji polonistycznej (Canva, WiseMapping)
- Marlena Kowalska – absolwentka Wyższej szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach - magister filologii polskiej nauczyciel dyplomowany. Ukończone studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki i terapii pedagogicznej oraz bibliotekoznawstwa. Od pięciu lat związana z programem eTwinning. Zwolenniczka pracy metodą projektową i holistycznego podejścia do procesu nauczania. Ambasador programu eTwinning w województwie łódzkim, zdobywczyni wielu Krajowych Odznak Jakości za zrealizowane projekty. Posiada także tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert na rok 2020/21. Rozwijając kompetencje cyfrowe, stara się umiejętnie wprowadzać narzędzia IT na lekcje. Pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu “Okładki, jakże żywe”, propagatorka idei Dot Day w Polsce. Członek grupy Superbelfrzy RP. Swoimi doświadczeniami dzieli się na blogu i fanpage’u szkolainaczej.widzianeoczaminauczyciela.
TIK w edukacji specjalnej (konstruowanie zindywidualizowanych materiałów edukacyjnych i kart pracy)
- Zyta Czechowska – ambasador programu eTwinning, nauczyciel Roku 2019. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli - Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od ponad 24 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „Czas TIKa”, prowadzi warsztaty i szkolenia i Rady Pedagogiczne dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl . Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie.
TIK w edukacji językowej klas IV-VIII szkoły podstawowej(odwrócona lekcja z BookCreator i Narakeet)
- Celina Świebocka - trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie małopolskim. Nauczycielka języka niemieckiego i doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej w Jazowsku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Obidzy oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy. Do tej pory zrealizowała kilkadziesiąt projektów w języku niemieckim, które zostały wyróżnionych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także nagrodą w krajowym konkursie Nasz Projekt eTwinning 2017, Nasz Projekt eTwinning 2020 oraz Europejskim Konkursie eTwinning 2017.
TIK w edukacji matematycznej, w szkole podstawowej (Whiteboard.fi, Virtual Manipulatives, The Math Learning Center Apps)
- Agnieszka Ogiegło – ambasador programu eTwinning, nauczycielka dyplomowana matematyki i wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku. Członkini grupy Superbelfrzy RP. Pasjonatka eTwinning, edukacji globalnej oraz nowoczesnych technologii w nauczaniu z programowaniem włącznie. Prowadzi grupę „Programowanie z eTwinning” na platformie eTwinning LIVE.
TIK w edukacji specjalnej (tworzenie interaktywnych zadań na zajęcia z uczniami z lekką niepełnosprawnością - Remixer, obrazkowe koło fortuny, ChatterPix)
- Jolanta Majkowska – nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie www.specjalni.pl . Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.
TIK w edukacji przyrodniczej
- Tomasz Ordza - ambasador programu eTwinning oraz trener warsztatów komputerowych w województwie wielkopolskim. Nauczyciel biologii i chemii oraz wychowawca kl. 8 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce, w której pełni także funkcję zastępcy dyrektora. Współorganizator licznych projektów eTwinning, a także synergii projektu eTwinning i Erasmus+. Pomysłodawca interdyscyplinarnego konkursu "Science - lubię to!", a także inicjator licznych warsztatów terenowych oraz spotkań uczniów z naukowcami. Współprowadzący moduł "Interdyscyplinarne projekty badawcze w szkole" dla studentów Wydziału Biologii UAM w Poznaniu. Współpracuje z czasopismem "Biologia w Szkole", do którego pisze artykuły na temat praktyki szkolnej oraz STEAM-owych projektów. Należy do grupy Superbelfrzy RP. Uwielbia las, góry, jazdę na rowerze, twórczość Szymborskiej i podróże.
TIK w edukacji polonistycznej (praca z tekstem literackim z użyciem aplikacji Nearpod, Wizer.me i Liveworksheets)
- Katarzyna Polak – nauczyciel języka polskiego i muzyk, pasjonatka oceniania kształtującego, własnoręcznie tworzonych pomocy dydaktycznych i wykorzystania potencjału narzędzi cyfrowych w edukacji, ambasador eTwinning i trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie podlaskim, mentor oceniania kształtującego w kursie CEO „OK Zeszyt”, trener Edukreatywności, autorka piosenek edukacyjnych, która nie lubi rutyny szkolnej, ceni zaś przekazywanie inicjatywy i odpowiedzialności uczniom, autorka bloga edukacyjnego http://kreaktywnanauka.blogspot.com/.
TIK w edukacji zdalnej (OpenBoard)
- Marek Wróblewski - nauczyciel konsultant ds. wspomagania nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Organizator i prowadzący wielu form doskonalenia dla nauczycieli. Koordynator sieci wsparcia i współpracy nauczycieli wdrażających w swoich szkołach programowanie i robotykę.
TIK w edukacji językowej w szkołach średnich (Wordwall)
- Łukasz Kamiński - nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Gastronomiczno–Hotelarskich w Gdańsku. Zrealizował kilkanaście projektów eTwinning. Laureat Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Koordynator projektu Erasmus+, który został zrealizowany w ramach kontynuacji współpracy nad projektem eTwinning. Uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach zorganizowanych w Brukseli przez European Schoolnet w ramach szkoleń z cyklu Future Classroom Lab. Dzięki szkoleniom zdobył wiedzę dotyczącą wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w dziedzinie edukacji, a w szczególności tabletów oraz innowacyjnych metod nauczania. Obecnie w pracy z młodzieżą wykorzystuje nowoczesne technologie (m.in. praca z tabletami na lekcjach języka angielskiego), aby motywować uczniów i pobudzać ich kreatywność. Wielokrotnie prezentował swoje projekty, narzędzia oraz przykłady dobrych praktyk podczas seminariów oraz konferencji krajowych i międzynarodowych.
TIK w edukacji matematycznej w starszych klasach szkoły podstawowej oraz szkołach średnich(Geogebra /Classroom/, Wizer.me)
- Małgorzata Garkowska - jest nauczycielem matematyki w Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu, eTwinnerem od 2005 roku, od kilku lat ambasadorem programu eTwinning i trenerem warsztatów komputerowych w województwie kujawsko-pomorskim. Zrealizowała ponad 20 projektów eTwinning, wśród nich są nagrodzone Krajowymi i Europejskim Odznakami Jakości. Projekt MAVEN MAths Via ENglish został nagrodzony w konkursie Nasz projekt eTwinning 2016 w kategorii Ambasadorzy eTwinning. Koordynator projektów Comenius i Erasmus+. Zainteresowania – wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu, projekty STEAM. Projekt Comenius i eTwinning Why Maths? został zwycięzcą konkursu EDUinspiracje 2015 w kategorii Edukacja szkolna, a w roku 2017 w kategorii specjalnej 30-lecie ERASMUS+.
TIK w edukacji przedszkolnej (Padlet, Canva, ChatterPix Kids)
- Anna Krzyżanowska –nauczycielka wychowania przedszkolnego i surdopedagog pracująca w Przedszkolu z Oddziałami Specjalnymi i z Oddziałami Integracyjnymi nr 48 w Zabrzu. W swojej pracy z dziećmi wykorzystuje koncepcję uczenia się poprzez działanie, w bliskim kontakcie z naturą, kulturą i zbalansowanym (a zarazem twórczym) podejściem do możliwości świata cyfrowego. Jest związana z Programem eTwinning od 2006 roku. Wraz ze swoimi podopiecznymi realizowała liczne projekty o tematyce międzykulturowej, przyrodniczej i językowej, uznane za przykład dobrej praktyki i nagrodzone w ogólnopolskich i europejskich konkursach eTwinning. Konsultantka Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku, specjalizująca się w obszarze edukacji przedszkolnej oraz wykorzystywaniu technologii w edukacji, w ramach działalności Pracowni Doskonalenia i Dydaktyki.
OFF-TIK - upcycling w edukacji ekologicznej
- Sylwester Zasoński - ambasador programu eTwinning. Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej, autor i uczestnik kilku projektów eTwinning nt. programowania, entuzjasta i trener inicjatywy „Mistrzowie Kodowania”. Autor scenariuszy o tematyce związanej z kodowaniem. Autor bloga „Jedynka koduje”. Superbelfer oraz ambasador Scientix.
TIK w edukacji językowej w szkole podstawowej w klasach I-III (Trello, WordArt, Vocaroo, AudioJoiner)
- Monika Mojsiejonek - ambasador programu eTwinning w województwie lubuskim.Nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze, wyróżnionej tytułem Europejskiej Szkoły eTwinning. W programie od 2011 roku. Koordynatorka wielu projektów, za które zdobywała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Laureatka konkursu Nasz Projekt eTwinning w 2015, 2017 i 2019 roku. Koordynowany przez nią projekt "Be a buddy, not a bully" zdobył nagrodę jako najlepszy projekt anglojęzyczny w Europejskim Konkursie eTwinning 2019 oraz European Language Label 2019. Z powodzeniem realizowała również projekty Erasmus+. W wolnym czasie najchętniej podróżuje oraz czyta literaturę angielską i amerykańską. Facebook – The Enigmators.
TIK w edukacji informatycznej w szkole podstawowej
- Małgorzata Woźniak – ambasadorka i trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie mazowieckim. Nauczycielka informatyki w Szkole Podstawowej w Mszczonowie. Prowadzi zajęcia z robotyki z uczniami szkoły podstawowej oraz z dziećmi sześcioletnimi. Związana z eTwinningiem od 2009 roku. Zrealizowała kilkadziesiąt projektów, za które otrzymała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Entuzjastka nowoczesnych technologii i wykorzystania robotów w edukacji. Posiadaczka tytułu Microsoft Innovative Educator Ekspert.