Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Prelegenci

Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.


Marzena Żylińska

Marzena Żylińska

Zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, autorka artykułów i takich książek jak: Między podręcznikiem a internetem , Neurodydaktyka czy Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się (red.). Właśnie w Nurtach opisała metodykę dyskretną, czyli metodykę kultury uczenia się, która jest alternatywą dla tej tradycyjnej, związanej z kulturą nauczania. Pisze również książki, które są adresowane do dzieci. Zawarte w nich zadania mogą być inspiracją dla nauczycieli chcących odejść od kultury nauczania i przejść do kultury uczenia się.

Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne. Od wielu lat zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Marzy o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością, bo dobrze zorganizowana nauka daje radość. Wierzy, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas i jeśli nauczyciele uwierzą, że mają wpływ na to, jak funkcjonują szkoły, w których pracują i jak czują się w nich dzieci / uczniowie.

Stworzyła i prowadzi Fundację Budząca Się Szkoła, której celem jest inicjowanie oddolnych zmian systemu edukacji. Prowadzi firmę szkoleniową Edukatorium.

„Jeśli chcemy, żeby świat, w którym żyjemy był lepszy, musimy odejść od wychowania opartego na rywalizacji i zacząć wychowywać dzieci w duchu współpracy i szacunku dla drugiego człowieka”.

dr Marzena Żylińska

Marta Wrzosek

Marta Wrzosek

Pracuje w Fundacji Katalyst Education, gdzie współtworzy Mapę Karier, tworzy materiały edukacyjne oraz prowadzi szkolenia. Od ponad 10 lat pracuje jako pedagog i doradca zawodowy w publicznej oświacie oraz współpracuje jako ekspert z organizacjami pozarządowymi, prowadząc konsultacje, szkolenia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i pedagogów, wydaje autorskie publikacje i poradniki (https://pracowniapedagoga.pl/). We współpracy z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi koordynuje projekty młodzieżowe i działania z zakresu kreatywnej profilaktyki społecznej.

 

Marcin Hościłowicz

Marcin Hościłowicz

Ambasador programu eTwinning, Trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie podlaskim. Związany z eTwinningiem od 2010 roku, nauczyciel języka angielskiego z 27-letnim stażem w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach oraz doradca metodyczny w Suwalskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach. Laureat European Language Label w 2020 roku. Pasjonat języka angielskiego, pracy metodą projektu, współpracy międzynarodowej i wykorzystania technologii inf-kom w pracy z uczniem Zrealizował wiele projektów w ramach programów eTwinning, Erasmus Plus. Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży . Miłośnik muzyki, żeglarstwa i kolarstwa. Członek zespołu DRAH.

Facebook: eTwinning Podlaskie

Kontakt: belfery@gmail.com

Malwina Kordus

Malwina Kordus

Ambasadorka i trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie dolnośląskim. Dyplomowana nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu, nagrodzonej już dwukrotnie Odznaką Szkoły eTwinning. Realizuje projekty w j.niemieckim, angielskim i polskim, nagradzane Krajowymi i Europejskimi Odznakami eTwinning. Szkolny koordynator Szkół Stowarzyszonych UNESCO i Klubu Szkół UNICEF, Microsoft Innovative Educator Ekspert (2019, 2020,2021), od wielu lat koordynatorka DBI, autorka artykułów w czasopiśmie „Języki Obce w Szkole”. Prelegentka na konferencjach krajowych i międzynarodowych, prowadzi wykłady, warsztaty, webinaria , dzieląc się wiedzą z nauczycielami. Z zamiłowania opiekun grupy teatralnej i pasjonatka nowoczesnych technologii w szkole.

Kontakt: malwinakordus@gmail.com 

 

Monika Regulska

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Monika Regulska

W programie eTwinning pracuje od 2006 roku. Zajmuje się prowadzeniem strony etwinning.pl oraz kanałów social media (FB, Twitter, Instagram), wprowadzaniem eTwinning do programu studiów przyszłych nauczycieli oraz organizacją licznych szkoleń stacjonarnych i online. Prowadzi także dział helpdesk - jeśli macie jakieś problemy techniczne lub merytoryczne wątpliwości zaprasza do kontaktu. ​

Monika Mojsiejonek

Monika Mojsiejonek

Jestem nauczycielką z dziennikarskim zacięciem – ukończyłam nie tylko filologię angielską, ale również filologię polską o specjalności komunikacja medialna. Pracuję w Europejskiej Szkole Podstawowej i Europejskim Liceum Ogólnokształcącym dr Rahn w Zielonej Górze. W codziennej pracy trzymam się interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, dlatego uwielbiam pracować metodą projektu. Specjalizuję się w aktywnościach łączących treści humanistyczne, społeczne oraz STEAM (science, technology, engineering, arts, mathematics).

Moim edukacyjnym hobby jest poznawanie nowych, ciekawych narzędzi TIK, które mogę później wykorzystać w klasie. Choć jestem w większości samoukiem, chętnie korzystam również z różnorodnych form doskonalenia, dzięki którym systematycznie odświeżam swój warsztat pracy.

Wysokiej jakości działania i konsekwencja w ich realizacji sprawiła, że w 2017 r. zostałam finalistką konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 British Alumni Society.

Od 2018 r. pełnię funkcję Ambasadora programu eTwinning w województwie lubuskim. Mam na koncie wiele udanych projektów ogólnopolskich i międzynarodowych, nagrodzonych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także pięciokrotnie wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie „Nasz Projekt eTwinning”. W 2019 roku realizowany przeze mnie projekt „Be a buddy, not a bully!” został nagrodzony w Europejskim Konkursie eTwinning jako najlepszy projekt anglojęzyczny oraz otrzymał certyfikat European Language Label. Jestem jedną z trzech moderatorek ogólnopolskiej sieci współpracy nauczycieli języków obcych „eTwinningowe TIKanie z językami”. Aktywnie działam także w społecznościach platform Wakelet oraz Kahoot oraz w mediach społecznościowych – aktualnie rozwijam stronę na FB „Interdyscyplinarna anglistka”.

Swoim doświadczeniem z przyjemnością dzielę się podczas regionalnych, krajowych czy międzynarodowych konferencji, seminariów i warsztatów, co pozwala mi łączyć moje największe pasje: edukację, podróżowanie i odwiedzanie ciekawych miejsc oraz poznawanie inspirujących ludzi.

Bardzo ważny jest dla mnie dobrostan psychiczny, dlatego dbam o to, aby nawet podczas najbardziej zapracowanego dnia znaleźć chwilę na odpoczynek, najlepiej w towarzystwie ciekawej książki i filiżanki dobrej herbaty.

Zyta Czechowska

Zyta Czechowska

Ambasadorka programu eTwinning. 

Nauczyciel Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat  terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej.  Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu  #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP.  Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning i Genially Polska. Ambasador Dell Technologies.

Kontakt: zczechowska1@gmail.com

Małgorzata Łaska

Małgorzata Łaska

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka kursów online.

Nauczycielka języka angielskiego w CLXV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Entuzjastka programu eTwinning. Zrealizowała wiele projektów eTwinning, za które otrzymała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Laureatka I miejsca w konkursie Nasz Projekt eTwinning 2015 oraz prestiżowej nagrody European Language Label. Realizuje także projekty Erasmus+. W 2018 r., za szczególne osiągnięcia dla edukacji, nagrodzona brązowym krzyżem zasługi Prezydenta RP. Pasjonatka nowoczesnych technologii i poszukiwania metod motywujących i aktywizujących uczniów. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami.

Facebook – eTwinning Mazowieckie

Kontakt: malgorzatalaska@wp.pl

Anna Urbasik

Anna Urbasik

 Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie śląskim.

Nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego w  Publicznym Przedszkolu nr 17 im. M. Jeżowskiej w Jastrzębiu-Zdroju nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning w roku 2018 oraz 2020. Z programem eTwinning związana od 15 lat. Od 6 lat  Ambasadorka programu oraz trenerka warsztatów komputerowych. Współprowadząca grupę PrzedszkoleTwinning. Laureatka konkursów ogólnopolskich Nasz projekt eTwinning 2012 (I miejsce), 2016 (wyróżnienie specjalne),  2021 (II miejsce w kategorii projekt Ambasadora) oraz Laureatka europejskiego konkursu eTwinning 2022 w kategorii do 6 lat. Koordynatorka  projektów programu Erasmus+, realizatorka działań w ramach programu "Uczymy dzieci programować" oraz CodeWeek, autorka innowacji pedagogicznych.

Kontakt: anna-urbasik@wp.pl

 

Celina Świebocka

Celina Świebocka

Ambasadorka programu eTwinning

Nauczycielka języka niemieckiego oraz doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej w Jazowsku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Obidzy oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy. Do tej pory zrealizowała kilkadziesiąt projektów wyróżnionych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także nagrodami w krajowym konkursie Nasz Projekt eTwinning 20172020, w Europejskim Konkursie eTwinning 2017.  14 jej projektów zostało laureatami czterech edycji Konkursu Europejskiego współorganizowanego przez Niemieckie Biuro Kontaktowe. Jest założycielem i koordynatorem grupy eTwinning dla nauczycieli języka niemieckiego „Projekte auf Deutsch” , w ramach której organizuje i prowadzi webinaria, dzieląc się przykładami dobrych praktyk oraz pomysłami na wykorzystanie narzędzi TIK w międzynarodowych projektach.

Autorka 8 działalności innowacyjnych opartych na współpracy szkół w programie eTwinning, przeprowadzonych w 3 szkołach podstawowych.

Pasjonuje ją nowoczesna technologia, a szczególnie tematyka pokojów zagadek, webquestów, rozszerzonej rzeczywistości oraz odwróconej klasy.

Facebook – eTwinning Małopolska

Kontakt: celinaswiebocka@poczta.fm

Regina Smolin-Makuch

Regina Smolin-Makuch

Pedagog terapeuta, oligofrenopedagog, nauczyciel j. niemieckiego i  terapeuta EEG  Biofeedback  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Nowej Soli.

Pracuje z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz z autyzmem w różnym wieku od najmłodszych w kl I-III Szkoły Podstawowej do najstarszych - na poziomie Branżowej Szkoły I stopnia.

Od ponad 18-tu lat pasjonuje się i zajmuje szeroko rozumianą edukacją europejską w swojej placówce, gdzie prowadzi Szkolny Klub Europejski.

Od wielu lat zaangażowana w propagowanie modelu edukacji włączającej w swojej placówce.

Koordynator projektów Erasmus+, w akcji KA101, w ubiegłym roku nominowana do konkursu EDUinspirator,  w tym roku zaproszona do podzielenia się jednym z najlepszych przykładów dobrej praktyki w zakresie realizacji edukacji włączającej w ramach projektu Erasmus+ podczas seminarium w Gdyni.

Inicjatorka przystąpienia placówki do programu eTwinning, w którym od tego roku szkolnego pełni rolę ambasadora.                                                                                                          

Propagatorka nowatorskiego i interdyscyplinarnego podejścia do nauki, wprowadzania innowacji pedagogicznych, pracy metodą projektów i nowoczesnych technologii w edukacji.

Beata Wójcik

Beata Wójcik

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych w województwie lubelskim.

Jestem nauczycielką dyplomowaną edukacji wczesnoszkolnej i jęz.angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w PuławachOd 2013r. aktywnie uczestniczę w programie eTwinning. Zrealizowałam kilka projektów krajowych i międzynarodowych, za które otrzymałam Krajowe i Międzynarodowe Odznaki Jakości. W 2018 szkoła, w której pracuję otrzymała odznakę Szkoły eTwinning , po raz kolejny otrzymaliśmy Odznakę w roku 2020. Poza pracą jestem pasjonatką nowoczesnych technologii, chętnie poznaję tajniki nowych aplikacji i programów, uwielbiam podróżować  - chwilowo online, czytać i…szydełkować.

Kontakt: beata.wojcik@wp.pl

Tomasz Ordza

Tomasz Ordza

Nauczyciel przedmiotów science oraz zastępca dyrektora w Szkole Podstawowej Kazimierza Nowaka w Dąbrówce. Współorganizator projektów eTwinning, a także synergii pomiędzy eTwinning a programem Erasmus+.  Ambasador i trener programu eTwinning w Wielkopolsce. Pomysłodawca interdyscyplinarnego konkursu "Science - lubię to!", a także inicjator warsztatów terenowych i spotkań uczniów z naukowcami. Współpracuje z magazynem dla nauczycieli pt. "Biologia w Szkole", do którego pisze artykuły na temat praktyki szkolnej i projektów STEAM. Należy do grupy "Superbelfrzy RP".

Kontakt: tomasz.ordza@gmail.com

 

Edyta Karwowska

Edyta Karwowska

Nauczycielka dyplomowana w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Koordynatorka licznych projektów eTwinning. Laureatka Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Moderatorka grupy ETwinning Wczesnoszkolni. Należy do grupy Superbelfrzy RP. Współautorka bloga: https://programrazem.blogspot.com

Sylwester Zasoński

Sylwester Zasoński

Ambasador programu eTwinning

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania programowania, robotyki oraz nowych technologii w edukacji. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów wydawnictwa Operon oraz materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert, EU Code Week Leading Teacher for Poland. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.

Kontakt: sylwek.z@poczta.fm

Anna Wilczyńska

Anna Wilczyńska

Magister filologii polskiej, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, logopeda i terapeuta. Nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym nr 3 im. Robinsona Crusoe w Kielcach. Edukator pedagogiki freblowskiej, pasjonatka edukacji outdoorowej, zwolenniczka edukacji poprzez ruch i zabawę, przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Posiada tytuł  Microsoft Innovative Educator Expert. Koordynatorka wielu projektów eTwinning. Uczestniczka licznych konferencji, seminariów i warsztatów eTwinning oraz Erasmus+ w Polsce.

Marlena Kowalska

Marlena Kowalska

Absolwentka Wyższej szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach – polonistka, wychowawca, bibliotekarka w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim. Ponad pięć lat związana z programem eTwinning. Zwolenniczka pracy metodą projektową i holistycznego podejścia do procesu nauczania. Ambasador programu eTwinning w województwie łódzkim. Moderator grupy eTwinning „Humaniści na TIK - Tak!”. Posiada także tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert na rok 2021/22. Ambasador programu Wakelet. Pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu “Okładki, jakże żywe”, propagatorka idei Dot Day w Polsce, założycielka grupy Fb „Lekcja z wychowawcą”. Członek grupy Superbelfrzy RP. Swoimi pomysłami dzieli się na blogu szkoła inaczej-widziane oczami nauczyciela… i fanpage’u  widziane oczami nauczyciela…

Paulina Kurowska-Loryńska

Paulina Kurowska-Loryńska

Ambasadorka programu eTwinning

Nauczycielka nauczania początkowego w Szkole Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi koło Olsztyna, Ambasadorka Wakeleta w Polsce, Microsoft Innovative Educator Expert. Należy do grupy Superbelfrzy Mini. Aktywnie uczestniczy w programie eTwinning od 2017 roku. Zrealizowała wiele projektów, które zostały nagrodzone Krajową oraz Europejską Odznaką Jakości. Fascynuje ją nauka kodowania, programowanie w edukacji wczesnoszkolnej a także wykorzystywanie TIK i nowoczesnych technologii w edukacji najmłodszych uczniów. Brała udział w licznych krajowych konferencjach szkoleniowych Programu eTwinning.

 

Agnieszka Besser-Krysiak

Agnieszka Besser-Krysiak

Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej z logopedią. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie technologii informacyjnej. Od 15 lat nauczycielka wychowania przedszkolnego, obecnie w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach. Od lat zaangażowana w pracę z dziećmi najmłodszymi w oparciu o filary Planu Daltońskiego. Zwolenniczka szkoły opartej na budowaniu relacji. Jest miłośniczką nowoczesnych technologii, kodowania i zabaw z wykorzystanie IT. Wspólnie z kolegą prowadzi szkolne koło SKO. Laureatka konkursu Nasz Projekt eTwinning 2019 – zdobywczyni II miejsca w kategorii projekt dla uczniów w wieku 3-6 lat za realizację międzynarodowego projektu Symbols in the eyes of children (NTC system). Obecnie prowadzi projekt Erasmus+ “Children in actionagainstclimatechange. Letchildren open to the world” oraz jest partnerką w projekcie “Play and Learn...In Nature”. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem, szczególnie w zakresie wychowania dziecka w aspekcie przygotowania go do życia w „świecie jutra” – trenerka wspomagania kompetencji kluczowych oraz w NODN “Cognitus”. W wolnym czasie lubi czytać i fotografować, szczególnie chmury i drzewa. 

Kontakt: czechy.krysiak@gmail.com


Monika Khan

Monika Khan

Ambasadorka programu eTwinning

Nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Zrealizowała do tej pory 20 projektów. Ma na swoim koncie Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Brała udział w licznych szkoleniach krajowych i zagranicznych w ramach Programu eTwinning. Sama również szkoli innych edukatorów. Fascynuje ją wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji. Jest ekspertką Microsoftu, Ambasadorką Wakeleta i Flipgrida w Polsce oraz Ambasadorką Wiosny Edukacji. W kręgu jej zainteresowań znajduje się także myślenie krytyczne i Porozumienie Bez Przemocy.

Dorota Deroń

Dorota Deroń

Ambasadorka programu eTwinning

Jestem dyplomowaną nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Zrealizowałam kilkanaście projektów eTwinning, wyróżnionych krajową i europejską odznaką jakości. Pasjonują mnie nowe technologie i nauka programowania w klasach I-III. Stale uczę się, zdobywam nowe doświadczenia, poznaję nowe narzędzia i wspaniałych nauczycieli. Zdobyłam tytuł Microsoft Innovative Educator Expert 2020/2021. Lubię podróże i dobrą muzykę.

Kontakt:

dorotade@vp.pl

Antonina Miłkowska

Antonina Miłkowska

Od 2014 roku związana z Rahn Education, uczy języka angielskiego, a od 3 lat pełni również funkcję wicedyrektora. Uwielbia pracować w szkołach dr Rahn, bo wie, że zarówno jej uczniowie, jak i ona sama mogą się w tym miejscu wszechstronnie rozwijać. Jest osobą ciekawą świata i pełną pozytywnej energii, którą naturalnie dzieli się z innymi.

Jej pasją jest nauczanie interdyscyplinarne – czyli nauka o świecie i o nas samych przy użyciu języka obcego jako narzędzia poznawczego. Koordynowała wiele projektów interdyscyplinarnych łączących w sobie naukę języków obcych, sztuki wizualne, teatr i wiedzę z zakresu kultury, psychologii i dobrostanu, m.in. „Uniwersytet Uliczny dla blokersów”, 6 edycji międzynarodowego projektu „Polsko-rumuńska przyjaźń”, „Humans of Zielona Góra”, „Humans of Rahn”, „Złap kontakt! – pigułka szczęścia, czyli miękkie lądowanie w popandemicznej rzeczywistości”.

Uwielbia zwiedzać Europę na rowerze – najlepiej wspomina wycieczkę dookoła Tatr i przejazd przez Alpy z Salzburga do Triestu.

 • W razie pytań

  Kontakt:

  Małgorzata Knap

  tel: (+48) 728 455 358

  email: mknap@frse.org.pl