
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Prelegenci
Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.
Marzena Żylińska

Zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, autorka artykułów i takich książek jak: Między podręcznikiem a internetem , Neurodydaktyka czy Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się (red.). Właśnie w Nurtach opisała metodykę dyskretną, czyli metodykę kultury uczenia się, która jest alternatywą dla tej tradycyjnej, związanej z kulturą nauczania. Pisze również książki, które są adresowane do dzieci. Zawarte w nich zadania mogą być inspiracją dla nauczycieli chcących odejść od kultury nauczania i przejść do kultury uczenia się.
Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne. Od wielu lat zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Marzy o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością, bo dobrze zorganizowana nauka daje radość. Wierzy, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas i jeśli nauczyciele uwierzą, że mają wpływ na to, jak funkcjonują szkoły, w których pracują i jak czują się w nich dzieci / uczniowie.
Stworzyła i prowadzi Fundację Budząca Się Szkoła, której celem jest inicjowanie oddolnych zmian systemu edukacji. Prowadzi firmę szkoleniową Edukatorium.
„Jeśli chcemy, żeby świat, w którym żyjemy był lepszy, musimy odejść od wychowania opartego na rywalizacji i zacząć wychowywać dzieci w duchu współpracy i szacunku dla drugiego człowieka”.
dr Marzena Żylińska
Marta Wrzosek

Pracuje w Fundacji Katalyst Education, gdzie współtworzy Mapę Karier, tworzy materiały edukacyjne oraz prowadzi szkolenia. Od ponad 10 lat pracuje jako pedagog i doradca zawodowy w publicznej oświacie oraz współpracuje jako ekspert z organizacjami pozarządowymi, prowadząc konsultacje, szkolenia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i pedagogów, wydaje autorskie publikacje i poradniki (https://pracowniapedagoga.pl/). We współpracy z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi koordynuje projekty młodzieżowe i działania z zakresu kreatywnej profilaktyki społecznej.
Marcin Hościłowicz

Ambasador programu eTwinning, Trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie podlaskim. Związany z eTwinningiem od 2010 roku, nauczyciel języka angielskiego z 27-letnim stażem w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach oraz doradca metodyczny w Suwalskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach. Laureat European Language Label w 2020 roku. Pasjonat języka angielskiego, pracy metodą projektu, współpracy międzynarodowej i wykorzystania technologii inf-kom w pracy z uczniem Zrealizował wiele projektów w ramach programów eTwinning, Erasmus Plus. Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży . Miłośnik muzyki, żeglarstwa i kolarstwa. Członek zespołu DRAH.
Facebook: eTwinning Podlaskie
Kontakt: belfery@gmail.com
Malwina Kordus

Ambasadorka i trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie dolnośląskim. Dyplomowana nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu, nagrodzonej już dwukrotnie Odznaką Szkoły eTwinning. Realizuje projekty w j.niemieckim, angielskim i polskim, nagradzane Krajowymi i Europejskimi Odznakami eTwinning. Szkolny koordynator Szkół Stowarzyszonych UNESCO i Klubu Szkół UNICEF, Microsoft Innovative Educator Ekspert (2019, 2020,2021), od wielu lat koordynatorka DBI, autorka artykułów w czasopiśmie „Języki Obce w Szkole”. Prelegentka na konferencjach krajowych i międzynarodowych, prowadzi wykłady, warsztaty, webinaria , dzieląc się wiedzą z nauczycielami. Z zamiłowania opiekun grupy teatralnej i pasjonatka nowoczesnych technologii w szkole.
Kontakt: malwinakordus@gmail.com
Monika Regulska

W programie eTwinning pracuje od 2006 roku. Zajmuje się prowadzeniem strony etwinning.pl oraz kanałów social media (FB, Twitter, Instagram), wprowadzaniem eTwinning do programu studiów przyszłych nauczycieli oraz organizacją licznych szkoleń stacjonarnych i online. Prowadzi także dział helpdesk - jeśli macie jakieś problemy techniczne lub merytoryczne wątpliwości zaprasza do kontaktu.
Monika Mojsiejonek

Jestem nauczycielką z dziennikarskim zacięciem – ukończyłam nie tylko filologię angielską, ale również filologię polską o specjalności komunikacja medialna. Pracuję w Europejskiej Szkole Podstawowej i Europejskim Liceum Ogólnokształcącym dr Rahn w Zielonej Górze. W codziennej pracy trzymam się interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, dlatego uwielbiam pracować metodą projektu. Specjalizuję się w aktywnościach łączących treści humanistyczne, społeczne oraz STEAM (science, technology, engineering, arts, mathematics).
Moim edukacyjnym hobby jest poznawanie nowych, ciekawych narzędzi TIK, które mogę później wykorzystać w klasie. Choć jestem w większości samoukiem, chętnie korzystam również z różnorodnych form doskonalenia, dzięki którym systematycznie odświeżam swój warsztat pracy.
Wysokiej jakości działania i konsekwencja w ich realizacji sprawiła, że w 2017 r. zostałam finalistką konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 British Alumni Society.
Od 2018 r. pełnię funkcję Ambasadora programu eTwinning w województwie lubuskim. Mam na koncie wiele udanych projektów ogólnopolskich i międzynarodowych, nagrodzonych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także pięciokrotnie wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie „Nasz Projekt eTwinning”. W 2019 roku realizowany przeze mnie projekt „Be a buddy, not a bully!” został nagrodzony w Europejskim Konkursie eTwinning jako najlepszy projekt anglojęzyczny oraz otrzymał certyfikat European Language Label. Jestem jedną z trzech moderatorek ogólnopolskiej sieci współpracy nauczycieli języków obcych „eTwinningowe TIKanie z językami”. Aktywnie działam także w społecznościach platform Wakelet oraz Kahoot oraz w mediach społecznościowych – aktualnie rozwijam stronę na FB „Interdyscyplinarna anglistka”.
Swoim doświadczeniem z przyjemnością dzielę się podczas regionalnych, krajowych czy międzynarodowych konferencji, seminariów i warsztatów, co pozwala mi łączyć moje największe pasje: edukację, podróżowanie i odwiedzanie ciekawych miejsc oraz poznawanie inspirujących ludzi.
Bardzo ważny jest dla mnie dobrostan psychiczny, dlatego dbam o to, aby nawet podczas najbardziej zapracowanego dnia znaleźć chwilę na odpoczynek, najlepiej w towarzystwie ciekawej książki i filiżanki dobrej herbaty.
Zyta Czechowska

Ambasadorka programu eTwinning.
Nauczyciel Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning i Genially Polska. Ambasador Dell Technologies.
Kontakt: zczechowska1@gmail.com
Małgorzata Łaska

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka kursów online.
Nauczycielka języka angielskiego w CLXV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Entuzjastka programu eTwinning. Zrealizowała wiele projektów eTwinning, za które otrzymała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Laureatka I miejsca w konkursie Nasz Projekt eTwinning 2015 oraz prestiżowej nagrody European Language Label. Realizuje także projekty Erasmus+. W 2018 r., za szczególne osiągnięcia dla edukacji, nagrodzona brązowym krzyżem zasługi Prezydenta RP. Pasjonatka nowoczesnych technologii i poszukiwania metod motywujących i aktywizujących uczniów. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami.
Facebook – eTwinning Mazowieckie
Kontakt: malgorzatalaska@wp.pl
Anna Urbasik

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie śląskim.
Nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. M. Jeżowskiej w Jastrzębiu-Zdroju nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning w roku 2018 oraz 2020. Z programem eTwinning związana od 15 lat. Od 6 lat Ambasadorka programu oraz trenerka warsztatów komputerowych. Współprowadząca grupę PrzedszkoleTwinning. Laureatka konkursów ogólnopolskich Nasz projekt eTwinning 2012 (I miejsce), 2016 (wyróżnienie specjalne), 2021 (II miejsce w kategorii projekt Ambasadora) oraz Laureatka europejskiego konkursu eTwinning 2022 w kategorii do 6 lat. Koordynatorka projektów programu Erasmus+, realizatorka działań w ramach programu "Uczymy dzieci programować" oraz CodeWeek, autorka innowacji pedagogicznych.
Kontakt: anna-urbasik@wp.pl
Celina Świebocka

Ambasadorka programu eTwinning
Nauczycielka języka niemieckiego oraz doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej w Jazowsku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Obidzy oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy. Do tej pory zrealizowała kilkadziesiąt projektów wyróżnionych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także nagrodami w krajowym konkursie Nasz Projekt eTwinning 2017, 2020, w Europejskim Konkursie eTwinning 2017. 14 jej projektów zostało laureatami czterech edycji Konkursu Europejskiego współorganizowanego przez Niemieckie Biuro Kontaktowe. Jest założycielem i koordynatorem grupy eTwinning dla nauczycieli języka niemieckiego „Projekte auf Deutsch” , w ramach której organizuje i prowadzi webinaria, dzieląc się przykładami dobrych praktyk oraz pomysłami na wykorzystanie narzędzi TIK w międzynarodowych projektach.
Autorka 8 działalności innowacyjnych opartych na współpracy szkół w programie eTwinning, przeprowadzonych w 3 szkołach podstawowych.
Pasjonuje ją nowoczesna technologia, a szczególnie tematyka pokojów zagadek, webquestów, rozszerzonej rzeczywistości oraz odwróconej klasy.
Facebook – eTwinning Małopolska
Kontakt: celinaswiebocka@poczta.fm
Regina Smolin-Makuch

Pedagog terapeuta, oligofrenopedagog, nauczyciel j. niemieckiego i terapeuta EEG Biofeedback w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Nowej Soli.
Pracuje z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz z autyzmem w różnym wieku od najmłodszych w kl I-III Szkoły Podstawowej do najstarszych - na poziomie Branżowej Szkoły I stopnia.
Od ponad 18-tu lat pasjonuje się i zajmuje szeroko rozumianą edukacją europejską w swojej placówce, gdzie prowadzi Szkolny Klub Europejski.
Od wielu lat zaangażowana w propagowanie modelu edukacji włączającej w swojej placówce.
Koordynator projektów Erasmus+, w akcji KA101, w ubiegłym roku nominowana do konkursu EDUinspirator, w tym roku zaproszona do podzielenia się jednym z najlepszych przykładów dobrej praktyki w zakresie realizacji edukacji włączającej w ramach projektu Erasmus+ podczas seminarium w Gdyni.
Inicjatorka przystąpienia placówki do programu eTwinning, w którym od tego roku szkolnego pełni rolę ambasadora.
Propagatorka nowatorskiego i interdyscyplinarnego podejścia do nauki, wprowadzania innowacji pedagogicznych, pracy metodą projektów i nowoczesnych technologii w edukacji.
Beata Wójcik

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych w województwie lubelskim.
Jestem nauczycielką dyplomowaną edukacji wczesnoszkolnej i jęz.angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Puławach. Od 2013r. aktywnie uczestniczę w programie eTwinning. Zrealizowałam kilka projektów krajowych i międzynarodowych, za które otrzymałam Krajowe i Międzynarodowe Odznaki Jakości. W 2018 szkoła, w której pracuję otrzymała odznakę Szkoły eTwinning , po raz kolejny otrzymaliśmy Odznakę w roku 2020. Poza pracą jestem pasjonatką nowoczesnych technologii, chętnie poznaję tajniki nowych aplikacji i programów, uwielbiam podróżować - chwilowo online, czytać i…szydełkować.
Kontakt: beata.wojcik@wp.pl
Tomasz Ordza

Nauczyciel przedmiotów science oraz zastępca dyrektora w Szkole Podstawowej Kazimierza Nowaka w Dąbrówce. Współorganizator projektów eTwinning, a także synergii pomiędzy eTwinning a programem Erasmus+. Ambasador i trener programu eTwinning w Wielkopolsce. Pomysłodawca interdyscyplinarnego konkursu "Science - lubię to!", a także inicjator warsztatów terenowych i spotkań uczniów z naukowcami. Współpracuje z magazynem dla nauczycieli pt. "Biologia w Szkole", do którego pisze artykuły na temat praktyki szkolnej i projektów STEAM. Należy do grupy "Superbelfrzy RP".
Kontakt: tomasz.ordza@gmail.com
Edyta Karwowska

Nauczycielka dyplomowana w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Koordynatorka licznych projektów eTwinning. Laureatka Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Moderatorka grupy ETwinning Wczesnoszkolni. Należy do grupy Superbelfrzy RP. Współautorka bloga: https://programrazem.blogspot.com
Sylwester Zasoński

Ambasador programu eTwinning
Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania programowania, robotyki oraz nowych technologii w edukacji. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów wydawnictwa Operon oraz materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert, EU Code Week Leading Teacher for Poland. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.
Kontakt: sylwek.z@poczta.fm
Anna Wilczyńska

Magister filologii polskiej, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, logopeda i terapeuta. Nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym nr 3 im. Robinsona Crusoe w Kielcach. Edukator pedagogiki freblowskiej, pasjonatka edukacji outdoorowej, zwolenniczka edukacji poprzez ruch i zabawę, przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. Koordynatorka wielu projektów eTwinning. Uczestniczka licznych konferencji, seminariów i warsztatów eTwinning oraz Erasmus+ w Polsce.
Marlena Kowalska

Absolwentka Wyższej szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach – polonistka, wychowawca, bibliotekarka w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim. Ponad pięć lat związana z programem eTwinning. Zwolenniczka pracy metodą projektową i holistycznego podejścia do procesu nauczania. Ambasador programu eTwinning w województwie łódzkim. Moderator grupy eTwinning „Humaniści na TIK - Tak!”. Posiada także tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert na rok 2021/22. Ambasador programu Wakelet. Pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu “Okładki, jakże żywe”, propagatorka idei Dot Day w Polsce, założycielka grupy Fb „Lekcja z wychowawcą”. Członek grupy Superbelfrzy RP. Swoimi pomysłami dzieli się na blogu szkoła inaczej-widziane oczami nauczyciela… i fanpage’u widziane oczami nauczyciela…
Paulina Kurowska-Loryńska

Ambasadorka programu eTwinning
Nauczycielka nauczania początkowego w Szkole Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi koło Olsztyna, Ambasadorka Wakeleta w Polsce, Microsoft Innovative Educator Expert. Należy do grupy Superbelfrzy Mini. Aktywnie uczestniczy w programie eTwinning od 2017 roku. Zrealizowała wiele projektów, które zostały nagrodzone Krajową oraz Europejską Odznaką Jakości. Fascynuje ją nauka kodowania, programowanie w edukacji wczesnoszkolnej a także wykorzystywanie TIK i nowoczesnych technologii w edukacji najmłodszych uczniów. Brała udział w licznych krajowych konferencjach szkoleniowych Programu eTwinning.
Agnieszka Besser-Krysiak

Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej z logopedią. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie technologii informacyjnej. Od 15 lat nauczycielka wychowania przedszkolnego, obecnie w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach. Od lat zaangażowana w pracę z dziećmi najmłodszymi w oparciu o filary Planu Daltońskiego. Zwolenniczka szkoły opartej na budowaniu relacji. Jest miłośniczką nowoczesnych technologii, kodowania i zabaw z wykorzystanie IT. Wspólnie z kolegą prowadzi szkolne koło SKO. Laureatka konkursu Nasz Projekt eTwinning 2019 – zdobywczyni II miejsca w kategorii projekt dla uczniów w wieku 3-6 lat za realizację międzynarodowego projektu Symbols in the eyes of children (NTC system). Obecnie prowadzi projekt Erasmus+ “Children in actionagainstclimatechange. Letchildren open to the world” oraz jest partnerką w projekcie “Play and Learn...In Nature”. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem, szczególnie w zakresie wychowania dziecka w aspekcie przygotowania go do życia w „świecie jutra” – trenerka wspomagania kompetencji kluczowych oraz w NODN “Cognitus”. W wolnym czasie lubi czytać i fotografować, szczególnie chmury i drzewa.
Kontakt: czechy.krysiak@gmail.com
Monika Khan

Ambasadorka programu eTwinning
Nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Zrealizowała do tej pory 20 projektów. Ma na swoim koncie Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Brała udział w licznych szkoleniach krajowych i zagranicznych w ramach Programu eTwinning. Sama również szkoli innych edukatorów. Fascynuje ją wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji. Jest ekspertką Microsoftu, Ambasadorką Wakeleta i Flipgrida w Polsce oraz Ambasadorką Wiosny Edukacji. W kręgu jej zainteresowań znajduje się także myślenie krytyczne i Porozumienie Bez Przemocy.
Kontakt:
monika.khan@zswg.pl
Dorota Deroń

Ambasadorka programu eTwinning
Jestem dyplomowaną nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Zrealizowałam kilkanaście projektów eTwinning, wyróżnionych krajową i europejską odznaką jakości. Pasjonują mnie nowe technologie i nauka programowania w klasach I-III. Stale uczę się, zdobywam nowe doświadczenia, poznaję nowe narzędzia i wspaniałych nauczycieli. Zdobyłam tytuł Microsoft Innovative Educator Expert 2020/2021. Lubię podróże i dobrą muzykę.
Kontakt:
dorotade@vp.pl
Antonina Miłkowska

Od 2014 roku związana z Rahn Education, uczy języka angielskiego, a od 3 lat pełni również funkcję wicedyrektora. Uwielbia pracować w szkołach dr Rahn, bo wie, że zarówno jej uczniowie, jak i ona sama mogą się w tym miejscu wszechstronnie rozwijać. Jest osobą ciekawą świata i pełną pozytywnej energii, którą naturalnie dzieli się z innymi.
Jej pasją jest nauczanie interdyscyplinarne – czyli nauka o świecie i o nas samych przy użyciu języka obcego jako narzędzia poznawczego. Koordynowała wiele projektów interdyscyplinarnych łączących w sobie naukę języków obcych, sztuki wizualne, teatr i wiedzę z zakresu kultury, psychologii i dobrostanu, m.in. „Uniwersytet Uliczny dla blokersów”, 6 edycji międzynarodowego projektu „Polsko-rumuńska przyjaźń”, „Humans of Zielona Góra”, „Humans of Rahn”, „Złap kontakt! – pigułka szczęścia, czyli miękkie lądowanie w popandemicznej rzeczywistości”.
Uwielbia zwiedzać Europę na rowerze – najlepiej wspomina wycieczkę dookoła Tatr i przejazd przez Alpy z Salzburga do Triestu.