Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Opis ekspertów prowadzących seminarium online:

Edyta Karwowska

Ambasador programu eTwinning w województwie mazowieckim

Nauczycielka dyplomowana w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Zrealizowała kilkanaście projektów eTwinning. Laureatka Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. W swojej pracy z młodszymi uczniami wykorzystuje nowoczesne technologie (m.in. praca z robotami Photon). Moderatorka grupy Aktywna Tablica z eTwinning.  

Ewa Przybysz-Gardyza

Ambasador programu eTwinning w województwie mazowieckim

Nauczycielka dyplomowana w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w szkole podstawowej. Jest moderatorką grupy Aktywna Tablica z eTwinning i laureatką Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Była koordynatorką warsztatów językowych TEIP oraz projektu Erasmus+. Pasjonatka nowych technologii, autorka bloga: dlanauczycieli.blogspot.com.   


Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 17 - 21 sierpnia 2020r.*

*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach. 

Pięć spotkań online w godzinach:

14:30-16:00*

*Godziny spotkań mogą nieznacznie ulec zmianie.

 


Szczegółowy opis spotkań:

17.08 - Program eTwinning – podczas pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w edukacji (również zdalnej) oraz doskonaleniu zawodowym.  Sprawdzisz jak edytować swój profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów projektowych, a następnie zaprosisz innych uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Dowiesz się również jakie możliwości oferuje platforma eTwinning LIVE i nauczysz się  korzystać z jej funkcjonalności. Na koniec poznasz największe grupy działające w ramach eTwninng.  

18.08 - Grupa Aktywna Tablica z eTwinning - na drugim spotkaniu dowiesz się, jak działa grupa Aktywna Tablica z eTwinning. Nauczysz się poruszać po przestrzeni grupy, kontaktować z innymi członkami oraz zamieszczać swoje materiały. Poznasz plan pracy grupy na najbliższy rok i zdecydujesz, jakie narzędzia TIK chciałbyś poznać w kolejnych dniach seminarium.  

19.08 - Przydatne narzędzia TIK - na trzecim spotkaniu poznasz 3 narzędzia TIK, które uczestnicy seminarium wybrali dnia poprzedniego. Dowiesz się, jak tworzyć materiały za pomocą tych narzędzi oraz do czego można je zastosować. Zobaczysz kilka praktycznych sposobów na wykorzystanie tych narzędzi w edukacji zdalnej, w szkole oraz podczas realizacji projektów.  

20.08 - Działania projektowe – podczas czwartego spotkania dołączysz do zespołu, w którym zaplanujesz działania projektowe podporządkowane celowi edukacyjnemu zgodnemu z Twoimi planami na najbliższe 2 miesiące. Pracując w zespole poznasz nauczycieli o podobnym profilu zawodowym, z którymi będziesz mógł współpracować, realizując projekty eTwinning.  

21.08 - Projekt eTwinning – na ostatnim spotkaniu wykorzystasz wiedzę i umiejętności zdobyte podczas całego seminarium aby zaplanować projekt do realizacji podczas lekcji z Twoją klasą. Dowiesz się jak zaplanować i zarejestrować projekt oraz jak znaleźć partnerów. Przedyskutujesz swoje pomysły z prowadzącymi oraz innymi uczestnikami seminarium tak, aby Twój projekt jak najlepiej zaplanowany.  

  • W razie pytań

    Program eTwinning:

    Aleksandra Woźniak

    tel: 22 46 31 224

    aleksandra.wozniak@frse.org.pl