Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Prelegenci

Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.


Marzena Żylińska

Marzena Żylińska

Zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, autorka artykułów i takich książek jak: Między podręcznikiem a internetem , Neurodydaktyka czy Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się (red.). Właśnie w Nurtach opisała metodykę dyskretną, czyli metodykę kultury uczenia się, która jest alternatywą dla tej tradycyjnej, związanej z kulturą nauczania. Pisze również książki, które są adresowane do dzieci. Zawarte w nich zadania mogą być inspiracją dla nauczycieli chcących odejść od kultury nauczania i przejść do kultury uczenia się.

Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne. Od wielu lat zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Marzy o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością, bo dobrze zorganizowana nauka daje radość. Wierzy, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas i jeśli nauczyciele uwierzą, że mają wpływ na to, jak funkcjonują szkoły, w których pracują i jak czują się w nich dzieci / uczniowie.

Stworzyła i prowadzi Fundację Budząca Się Szkoła, której celem jest inicjowanie oddolnych zmian systemu edukacji. Prowadzi firmę szkoleniową Edukatorium.

„Jeśli chcemy, żeby świat, w którym żyjemy był lepszy, musimy odejść od wychowania opartego na rywalizacji i zacząć wychowywać dzieci w duchu współpracy i szacunku dla drugiego człowieka”.

dr Marzena Żylińska

Marta Wrzosek

Marta Wrzosek

Pracuje w Fundacji Katalyst Education, gdzie współtworzy Mapę Karier, tworzy materiały edukacyjne oraz prowadzi szkolenia. Od ponad 10 lat pracuje jako pedagog i doradca zawodowy w publicznej oświacie oraz współpracuje jako ekspert z organizacjami pozarządowymi, prowadząc konsultacje, szkolenia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i pedagogów, wydaje autorskie publikacje i poradniki (https://pracowniapedagoga.pl/). We współpracy z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi koordynuje projekty młodzieżowe i działania z zakresu kreatywnej profilaktyki społecznej.

 

Monika Regulska

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Monika Regulska

W programie eTwinning pracuje od 2006 roku. Zajmuje się prowadzeniem strony etwinning.pl oraz kanałów social media (FB, Twitter, Instagram), wprowadzaniem eTwinning do programu studiów przyszłych nauczycieli oraz organizacją licznych szkoleń stacjonarnych i online. Prowadzi także dział helpdesk - jeśli macie jakieś problemy techniczne lub merytoryczne wątpliwości zaprasza do kontaktu. ​

Mariusz Wojciński

Mariusz Wojciński

Mariusz Wojciński jest nauczycielem z pasją. Pracuje w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu, w której prowadzi dwa wychowawstwa, uczy, jest administratorem informatycznym placówki, a ponadto zawsze znajduje czas, żeby zaangażować swoich uczniów w międzynarodowe projekty. W 2021 roku został wyróżniony tytułem "Global Teacher Award" oraz "Global Edu Leader Award". Posiada także tytuł MIE Experta 2021 firmy Microsoft.

Mariusz aktywnie współpracuje z międzynarodowymi uniwersytetami. Wraz z 56 nauczycieli z całego świata brał udział w comiesięcznych spotkaniach z Uniwersytetem Illinois w ramach międzynarodowego projektu TED 2021. Obecnie kontynuuje współpracę organizując spotkania w każdą drugą sobotę miesiąca i zapraszając do współpracy nauczycieli z Ugandy, Kenii, Argentyny, Indii, Indonezji, Brazylii. Od ponad roku Mariusz pełni funkcję Wikieksperta EDU i wraz z uczniami bierze aktywny udział w programie Wikimedia Polska "WIKISZKOŁA".

Ponadto, Mariusz jest entuzjastą wykorzystania narzędzi TIK do codziennej pracy z uczniami. Prowadzi także liczne webinary, wykłady i warsztaty dzieląc się swoją pasją z nauczycielami z całego świata.

Jerzy Dorożko

Jerzy Dorożko

Nauczyciel konsultant, na co dzień szkolący nauczycieli informatyki oraz przedmiotów nieinformatycznych (WMODN w Elblągu), nauczyciel w technikum informatycznym. Ciągle poszukujący entuzjasta Wolnego Oprogramowania.

 


Marek Wróblewski

Marek Wróblewski

Nauczyciel konsultant ds. wspomagania nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Organizator i prowadzący wielu form doskonalenia dla nauczycieli. Koordynator sieci wsparcia i współpracy nauczycieli  wdrażających w swoich szkołach programowanie i robotykę.

Sylwia Lasecka

Sylwia Lasecka

"Z wykształcenia jestem psychologiem. Skończyłam też przygotowanie pedagogiczne i Integrację Sensoryczną. Jestem również trenerem Neurofeedback, Treningu Umiejętności Społecznych oraz metody Warnkego. Na co dzień pracuję z dziećmi z niepełnosprawnościami oraz w sytuacjach kryzysowych. Prowadzę diagnozę i terapię w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Podczas zajęć wprowadzam elementy TIK oraz pracę metodą projektu. Otrzymałam odznakę eTwinning za projekt, w który zaangażowane były dzieci ze spektrum autyzmu. Realizuję projekty w trakcie zajęć specjalistycznych, co w praktyce pozwala uczniom stosować ćwiczone umiejętności i kompetencje kluczowe".

 

Małgorzata Woźniak

Małgorzata Woźniak

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie mazowieckim

Od wielu jestem lat nauczycielką informatyki w Szkole Podstawowej w Mszczonowie. Swoją przygodę z eTwinningiem rozpoczęłam w 2009 roku i wówczas uznałam, że jest to fantastyczne miejsce dla osób takich jak ja., poszukujących różnorodnych sposobów rozwijania uczniów. eTwinning zachwyca mnie również możliwością spotkania niezwykłych nauczycieli ogarniętych pasją wspólnego działania. Każdy koleiny rok utwierdza mnie w tym przekonaniu.
Staram się być przewodnikiem po ciekawym świecie eTwinningu. Jest to dla mnie miłe, ale równocześnie wymagające zadanie. Ponieważ lubię to co robię, odczuwam radość z ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, którymi dzielę się z nauczycielami.

Zrealizowałam kilka projektów krajowych i międzynarodowych, za które otrzymałam Krajowe i Międzynarodowe Odznaki Jakości. Moją pasją jest programowanie, którym staram się zarazić już najmłodszych uczniów. Bardzo bliskie są mi nowe technologie, z których codziennie korzystam w edukacji. Posiadam tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie.

Kontakt: wozniak-malgorzata@wp.pl

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl