Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Warsztat 3: eTwinning – możliwość współpracy nauczycieli języków obcych z wykorzystaniem TIK

21.06 (piątek), godz. 12.00 -13.30

miejsce: Uniwersytet Warszawski, Wydział Neofilologii, ul. Dobra 55, aula 1.007 - 1.008

prowadzący: Gracjana Więckowska 

liczba uczestników: 25

Program eTwinning umożliwia współpracę nauczycieli języków obcych w całej Europy i realizację projektów edukacyjnych za pośrednictwem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Pozwala na stosowanie nowych metod nauczania, zwiększanie umiejętności językowych uczniów w bezpośredniej komunikacji i praktycznych działaniach, a także poznawanie systemów edukacyjnych, tradycji i kultury krajów, z którymi realizowane są projekty eTwinning. Przedstawione zostaną cele programu, jego zalety, korzyści uzyskiwane przez nauczycieli, uczniów i szkoły, bezpłatne narzędzia internetowe udostępniane nauczycielom do realizowania projektów edukacyjnych:  Desktop i jego funkcjonalności (szukanie szkoły do podjęcia współpracy, grupy dyskusyjne, warsztaty online, zakładanie projektu, odznaki jakości) i platforma TwinSpace – przestrzeń do realizacji projektu eTwinning, który zawiera pokój nauczycielski, kącik ucznia, a także narzędzia: forum, blog, wiki, galeria zdjęć, elementy multimedialne umożliwiające utworzenie wirtualnej klasy dla uczniów ze szkół partnerskich.

REJESTRACJA

Rejestracja trwa do 18 czerwca 2013 r. Ilość miejsc jest organiczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Zapraszamy również do rejestracji na panel dyskusyjny pod patronatem czasopisma Języki Obce w Szkole, który odbędzie się tego samego dnia w godz. 15.00 – 16.30. Tytuł panelu: 2015 – rokiem zmian w systemie oceniania osiągnięć uczniów.

Uczestników warsztatów pozostających na panelu serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w wystąpieniu plenarnym pani Jolanty Urbanikowej, Pełnomocnik Rektora UW ds. Realizacji Procesu Bolońskiego i Organizacji Nauczania Języków Obcych, godz. 14.15 – 14.50, sala 1.012.

  • W razie pytań

  Kontakt

  SEKRETARZE KONFERENCJI:

  dr Krystyna Szymankiewicz
  dr Joanna Sobańska-Jędrych 
  glottodydaktyka@uw.edu.pl 

  kontakt w sprawie rejestracji:

  Ewa Jaczewska
  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
  email: ejaczewska@frse.org.pl
  tel.: 22 46 31 172
  tel. kom: 728 455 335