
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Opis ekspertów prowadzących seminarium online:
Łukasz Kamiński
Ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie pomorskim
Nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Gdańsku. Zrealizował kilkanaście projektów eTwinning. Laureat Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Koordynator projektu Erasmus+, który został zrealizowany w ramach kontynuacji współpracy nad projektem eTwinning. Uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach zorganizowanych w Brukseli przez European Schoolnet w ramach szkoleń z cyklu Future Classroom Lab. Dzięki szkoleniom zdobył wiedzę dotyczącą wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w dziedzinie edukacji, a w szczególności tabletów oraz innowacyjnych metod nauczania. Obecnie w pracy z młodzieżą wykorzystuje nowoczesne technologie (m.in. praca z tabletami na lekcjach języka angielskiego), aby motywować uczniów i pobudzać ich kreatywność. Wielokrotnie prezentował swoje projekty, narzędzia oraz przykłady dobrych praktyk podczas seminariów oraz konferencji krajowych i międzynarodowych.
Agnieszka Gołyźniak, Angelika Kowalska, Urszula Mordarska
Nauczycielki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, który został wyróżniony elitarną odznaką Szkoła eTwinning. Pracując jako zaspół, zrealizowały do tej pory kilka większych projektów eTwinning, a za dwa z nich otrzymały Europejskie Odznaki Jakości w 2017 i 2019 roku. Beneficjentki programu Erasmus+ w sektorze kształcenie szkolne i zawodowe.
Monika Regulska
Główny specjalista w programie eTwinning
W Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji pracuje od 2006. Zajmuje się stroną etwinning.pl oraz profilami programu w kanałach social media. Prowadzi szkolenia z narzędzi dostępnych na platformie eTwinning.
Ramowy plan spotkań:
Termin seminarium: 27 - 29 maja 2020r.*
*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach.
Trzy spotkania online w godzinach:
18:00 - 19:30*
*Godziny spotkań mogą nieznacznie ulec zmianie.
Szczegółowy opis spotkań:
27.05 - Program eTwinning - podczas pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w edukacji zdalnej. Posłuchasz jak doświadczeni w programie nauczciele wykorzystują możliwości programu w codziennej pracy szkoły. Sprawdzisz jakie funkcjonalności oferuje platforma eTwinning LIVE, a nastepnie zaprosisz ekspertów oraz uczestników szkolenia do swoich kontaktów.
28.05 - Projekt eTwinning - na drugim spotkaniu dowiesz się jak założyć projekt eTwinning i w jaki sposób zarządzać nim na platformie eTwinning LIVE.
29.05 - Przestrzeń TwinSpace - w trakcie ostatniego spotkania online, poznasz i wypróbujesz wirtualną przestrzeń TwinSpace. Dowiesz się w jaki sposób zaprosić do współpracy uczniów oraz pozostałych beneficjentów programów unijnych. Nauczysz się zamieszczać filmy, obrazy oraz pliki w repozytorium TwinSpace oraz publikować je na stronach celem rozpowszechniania rezultatów współpracy projektowej.