Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Opis ekspertów prowadzących seminarium online:

Łukasz Kamiński

Ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie pomorskim

Nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Gdańsku. Zrealizował kilkanaście projektów eTwinning. Laureat Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Koordynator projektu Erasmus+, który został zrealizowany w ramach kontynuacji współpracy nad projektem eTwinning. Uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach zorganizowanych w Brukseli przez European Schoolnet w ramach szkoleń z cyklu Future Classroom Lab. Dzięki szkoleniom zdobył wiedzę dotyczącą wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w dziedzinie edukacji, a w szczególności tabletów oraz innowacyjnych metod nauczania. Obecnie w pracy z młodzieżą wykorzystuje nowoczesne technologie (m.in. praca z tabletami na lekcjach języka angielskiego), aby motywować uczniów i pobudzać ich kreatywność. Wielokrotnie prezentował swoje projekty, narzędzia oraz przykłady dobrych praktyk podczas seminariów oraz konferencji krajowych i międzynarodowych. 

Agnieszka Gołyźniak, Angelika Kowalska, Urszula Mordarska

Nauczycielki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, który został wyróżniony elitarną odznaką Szkoła eTwinning. Pracując jako zaspół, zrealizowały do tej pory kilka większych projektów eTwinning, a za dwa z nich otrzymały Europejskie Odznaki Jakości w 2017 i 2019 roku. Beneficjentki programu Erasmus+ w sektorze kształcenie szkolne i zawodowe.

Monika Regulska

Główny specjalista w programie eTwinning

W Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji pracuje od 2006. Zajmuje się stroną etwinning.pl oraz profilami programu w kanałach social media. Prowadzi szkolenia z narzędzi dostępnych na platformie eTwinning.


Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 27 - 29 maja 2020r.*

*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach. 

Trzy spotkania online w godzinach:

18:00 - 19:30*

*Godziny spotkań mogą nieznacznie ulec zmianie.

 


Szczegółowy opis spotkań:

27.05 - Program eTwinning - podczas pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w edukacji zdalnej. Posłuchasz jak doświadczeni w programie nauczciele wykorzystują możliwości programu w codziennej pracy szkoły. Sprawdzisz jakie funkcjonalności oferuje platforma eTwinning LIVE, a nastepnie zaprosisz ekspertów oraz uczestników szkolenia do swoich kontaktów.

28.05 - Projekt eTwinning - na drugim spotkaniu dowiesz się jak założyć projekt eTwinning i w jaki sposób zarządzać nim na platformie eTwinning LIVE. 

29.05 - Przestrzeń TwinSpace - w trakcie ostatniego spotkania online, poznasz i wypróbujesz wirtualną przestrzeń TwinSpace. Dowiesz się w jaki sposób zaprosić do współpracy uczniów oraz pozostałych beneficjentów programów unijnych. Nauczysz się zamieszczać filmy, obrazy oraz pliki w repozytorium TwinSpace oraz publikować je na stronach celem rozpowszechniania rezultatów współpracy projektowej.   


 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  tel: 22 46 31 223

  kom: 728 455 385

  mknap@frse.org.pl