Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Regionalne seminarium szkoleniowo-kontaktowe
Programowanie z eTwinning

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

- Bill Gates

Programowanie, kodowanie, algorytm, myślenie komputacyjne, to hasła, które coraz częściej pojawiają się w środowisku edukacyjnym. Powody są oczywiste. Świat wokół nas staje się coraz bardziej zinformatyzowany, a życie codzienne wymaga coraz więcej umiejętności w obsłudze coraz bardziej rozbudowanych funkcji rozmaitych urządzeń. Zachodzące zmiany, ich tempo i zakres nie pozostają bez wpływu na szkołę stanowiąc wyzwanie dla współczesnej edukacji i konieczność wprowadzania nowych treści nauczania. Jak donoszą badania naukowe programowanie, które niekoniecznie musi wiązać się z tworzeniem programów komputerowych, czy aplikacji, świetnie rozwija kreatywne myślenie i umiejętności analityczne.

Zgodnie z planami Ministerstwa Edukacji Narodowej nauka języka programowania wkrótce wejdzie na stałe do każdej polskiej szkoły, a pilotaż programowania już został uruchomiony, we wrześniu tego roku.

Dla wielu nauczycieli, szczególnie tych o innym wykształceniu niż informatyka, programowanie stanowi obszar niedostępny i najczęściej kojarzony wyłącznie z komputeryzacją. By odczarować to skojarzenie i przybliżyć ideę myślenia programistycznego zapraszamy nauczycieli na seminarium szkoleniowo – kontaktowe, skupiające elementy, takie jak: współpraca projektowa, nauka programowania oraz technologie informacyjno-komunikacyjne, bez których wkrótce trudno będzie sobie wyobrazić edukację.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję nie tylko dowiedzieć się więcej o programowaniu od podstaw na warsztatach praktycznych (hands-on), ale przede wszystkim połączyć siły z nowymi partnerami projektowymi i rozpocząć przygodę w programie eTwinning.

                                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                       Serdecznie zapraszamy!  • W razie pytań

    Małgorzata Knap

    tel: 22 46 31 223

    mknap@frse.org.pl