Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Czy można oswoić najnowsze technologie, korzystać z Internetu bezpiecznie i pożytecznie, nauczyć się języka obcego i równocześnie nawiązać współpracę ze szkołą z odległego krańca Europy? Tak, to możliwe dzięki współczesnym technologiom cyfrowym. Dołącz do cyfrowego świata! Jak to zrobić, jak zacząć? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o pożytkach z Internetu? Co Internet może zrobić dla ciebie? Mieli Państwo możliwośc dowiedziec się tegona którejkolwiek z konferencji z cyklu "W świecie cyfrowym - szkolenia, warsztaty, konferencje".

Co oferowaliśmy

W ramach konferencji odbyły się warsztaty komputerowe z zakresu edukacji informacyjnej oraz medialnej, w tym zagadnienia bezpieczeństwa w sieci, umiejętności korzystania z cyfrowego środowiska w procesie edukacyjnym, jak również na potrzeby pozaszkolne, domowe itp., a także poznali Państwo konkretne narzędzia i zasoby ICT europejskich programów edukacyjnych.

Na każdej z konferencji przeprowadziliśmy trzy warsztaty tematyczne do wyboru:

 • e-projekty w szkole na przykładzie programu eTwinning
 • e-safety – bezpieczny Internet
 • e-obywatel

Podczas konferencji dwudniowej w Olsztynie uczestnicy mogli wziąć udział w 3 różnych warsztatach wybranych spośród zaproponowanych sześciu.

Dla kogo

Warsztaty przeznaczone były dla szeroko rozumianego środowiska oświatowego. Wspierały wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz doskonalenie umiejętności cyfrowych nauczycieli, wychowawców, opiekunów, ze szczególnym uwzględnieniem integrowania nowoczesnych technologii informacyjnych z zajęciami realizującymi podstawę programową we wszystkich przedmiotach szkolnych i na wszystkich etapach kształcenia. Na konferencje zapraszaliśmy także rodziców, uczniów i wszystkie inne osoby zainteresowane poznaniem Internetu lub rozwinięciem swoich kompetencji cyfrowych.

Uczestnikom spoza miejsowości, w których organizowane były konferencje zapewniliśmy ZWROT KOSZTÓW PODRÓŻY, a w przypadku konferencji dwudniowej - NOCLEG. Każdy uczestnik warsztatów komputerowych otrzymał CERTYFIKAT ukończenia szkolenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom


W ramach projektu odbyły się następujące konferencje:

Konferencja w Toruniu, 25 października 2013

>> program
>> galeria

Konferencja w Przemyślu, 7 listopada 2013

>> program
>> galeria

Konferencja w Sandomierzu, 20 listopada 2013

>> program
>> galeria

Konferencja w Zamościu, 22 listopada 2013

>> program
>> galeria

Konferencja w Białymstoku, 4 grudnia 2013

>> program
>> galeria wkrótce

Konferencja w Olsztynie, 6-7 grudnia 2013

>> program
>> galeria wkrótce • Projekt "W świecie cyfrowym - szkolenia, warsztaty, kursy" realizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji
  i zespół programu eTwinning w ramach zadania publicznego
  na zlecenie Ministra Administracji i Cyfryzacji.


 • W razie pytań

  Kontakt

  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
  ul. Mokotowska 43
  00-551 Warszawa

  tel.: 22 46-31-400
  fax.: 22 46-31-030
  e-mail: etwinning@frse.org.pl