Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Tomasz Ordza

Ambasador programu eTwinning oraz trener warsztatów komputerowych w województwie wielkopolskim

Nauczyciel biologii i chemii oraz wychowawca kl. 8 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce, w której pełni także funkcję zastępcy dyrektora. Współorganizator licznych projektów eTwinning, a także synergii projektu eTwinning i Erasmus+.  Pomysłodawca interdyscyplinarnego konkursu "Science - lubię to!", a także inicjator licznych warsztatów terenowych oraz spotkań uczniów z naukowcami. Współprowadzący moduł "Interdyscyplinarne projekty badawcze w szkole" dla studentów Wydziału Biologii UAM w Poznaniu. Współpracuje z czasopismem "Biologia w Szkole", do którego pisze artykuły na temat praktyki szkolnej oraz STEAM-owych projektów. Należy do grupy Superbelfrzy RP. Uwielbia las, góry, jazdę na rowerze, twórczość Szymborskiej i podróże.


Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 17 - 21 sierpnia 2020r.*

*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach. 

Pięć spotkań online w godzinach:

15:00 - 16:30

*Godziny spotkań mogą nieznacznie ulec zmianie.


Szczegółowy opis spotkań:

17.08 - Program eTwinning i możliwości współpracy - w trakcie pierwszego spotkania dowiesz się czym jest grupa STEAM i zmiany klimatu oraz na czym polega współpraca w jej obrębie. Poznasz i zintegrujesz się z pozostałymi uczestnikami seminarium. Dołączysz do grupy na portalu eTwinning LIVE.  

18.08 - Grupy na portalu eTwinning LIVE - na drugim spotkaniu sprawdzisz jak działa grupa STEAM i zmiany klimatu: poznasz narzędzia i sposoby komunikacji członków grupy. Zobaczysz jak wzajemnie inspirują się do działania i jaki sposób współpracują. Dowiesz się więcej na temat webinariów, czyli wyjątkowych spotkań z nietuzinkowymi gośćmi organizowanymi dla członków grupy. Odkryjesz pozostałe działania grupy takie jak: STEAM-owo aktywni, czyli nie tylko TIK, aplikacje i zajęcia terenowe. Dowiesz się więcej na temat wyboru narzędzi, które będziemy poznawać kolejnego dnia.  

19.08 - Narzędzia TIK w pracy nauczyciela - czyli STEAM-owo aktywni - trzeciego dnia poznasz praktyczne zastosowanie wybranych narzędzi i aplikacji TIK. Obiecujemy, że będzie praktycznie i aktywnie! 

20.08 - Współpraca cz.I - na przedostatnim spotkaniu pochylisz się nad podstawą programową własnego przedmiotu oraz programem nauczania. Dowiesz się czym jest kontekstowość w nauczaniu i wspólnie z pozostałymi członkami grupy wyszukacie powiązań w podstawie programowej/ programie nauczania różnych przedmiotów, dających możliwość tworzenia projektu o charakterze interdyscyplinarnym.

21.08 - Współpraca cz.II - podczas ostatniego spotkania omówimy zebrane pomysły na projekt pod kątem ich możliwej realizacji. Przedstawimy przykładowe narzędzia TIK i pokażemy jak z nich korzystać. Chętni uczestnicy szkolenia będą mieć możliwość utworzenia projektów.

Zapraszamy! 

 

 • W razie pytań

  Program eTwinning:

  Aleksandra Woźniak

  tel: 22 46 31 224

  aleksandra.wozniak@frse.org.pl

  

  Małgorzata Knap

  tel: 728 455 358

  22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl