Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Opis ekspertów prowadzących seminarium online:

Edyta Karwowska
Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim
Nauczycielka dyplomowana w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Zrealizowała kilkanaście projektów eTwinning. Laureatka Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. W swojej pracy z młodszymi uczniami wykorzystuje nowoczesne technologie. Ambasadorka programu eTwinning, moderatorka grupy „Aktywna Tablica z eTwinning”. Członkini społeczności SuperbelfrzyMini. Współautorka bloga: https://programrazem.blogspot.com.

Ewa Przybysz-Gardyza
Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim
Nauczycielka dyplomowana edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w szkole podstawowej. Jest ambasadorką programu eTwinning oraz moderatorką grupy „Aktywna tablica z eTwinning”. Laureatka Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Jest autorką wielu artykułów o tematyce edukacyjnej. Pasjonuje się nowymi technologiami. Autorka bloga: dlanauczycieli.blogspot.com.  Współautorka bloga: https://programrazem.blogspot.com.

Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 23-25 sierpnia 2021r.*

*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach. 

Trzy spotkania online w godzinach:

09:30-11:30*

*Godziny spotkań mogą nieznacznie ulec zmianie.


Szczegółowy opis spotkań:

23.08 - Program eTwinning i grupa Aktywna Tablica z eTwinning – podczas pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w edukacji oraz doskonaleniu zawodowym. Sprawdzisz jak edytować swój profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów projektowych, a następnie zaprosisz innych uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Dowiesz się również jakie możliwości oferuje platforma eTwinning LIVE i nauczysz się  korzystać z jej funkcjonalności. Poznasz grupy działające na eTwinning LIVE oraz dowiesz się, jak działa grupa „Aktywna Tablica z eTwinning”.

24.08 - Przydatne narzędzia TIK - na drugim spotkaniu poznasz narzędzia TIK, które są przydatne w realizacji projektów eTwinning. Dowiesz się, jak tworzyć materiały za pomocą tych narzędzi oraz jak można je zastosować, aby aktywować ucznia. Zobaczysz kilka praktycznych sposobów na wykorzystanie tych narzędzi w szkole oraz podczas realizacji projektów. Wykonasz kilka zadań w celu lepszego poznania tych narzędzi TIK. Razem z innymi uczestnikami stworzysz bazę pomysłów na ich wykorzystanie.

25.08 - Działania projektowe – podczas trzeciego spotkania poznasz metodę Design for Change, która świetnie sprawdza się w projektach. Dołączysz do zespołu, w którym zaplanujesz kolejne kroki projektu eTwinning realizowanego metodą DFC. Pracując w zespole poznasz nauczycieli o podobnym profilu zawodowym, z którymi będziesz mógł współpracować, realizując projekty eTwinning. Zaplanujesz  i zarejestrujesz projekt do realizacji z Twoimi uczniami. 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl