Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej o programach prezentowanych na seminarium

Poniżej zamieszczamy odnośniki do stron internetowych programów prezentowanych podczas seminarium.

Erasmus+

Od 1 stycznia 2014 roku ruszył program Erasmus+, wspierający edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe w całej Europie. Program zastępuje siedem wcześniejszych programów i wprowadza wiele uproszczeń, aby dostęp do funduszy edukacyjnych był łatwiejszy niż kiedykolwiek. Poza programami „Uczenie się przez całe życie” oraz „Młodzież w działaniu”, w jego struktury wchodzą m.in.: Erasmus Mundus, Tempus, Jean Monnet oraz wsparcie dla inicjatyw sportowych. (więcej...)

European Language Label

Nowa jakość kształcenia językowego – to nie jest trudne! Od ponad 10 lat znak European Language Label jest przyznawany szkołom, nauczycielom oraz uczniom za ciekawe i nowatorskie podejście do nauczania i uczenia się języków obcych. Celem konkursu jest przede wszystkim pokazanie, że nauka może być pasją – rozwijającą nie tylko nasze zdolności językowe, ale również kreatywność czy wrażliwość na inne kultury. Jest to również wyzwanie do poszerzania swoich granic i odnalezienia się w sytuacjach niecodziennych. (więcej...)

Języki Obce w Szkole

„Języki Obce w Szkole” istnieją w Polsce od 1957 r. Początkowo wydawane były jako czasopismo przedmiotowo-metodyczne ówczesnego Ministerstwa Oświaty. Dostarczały nauczycielom informacji teoretycznych i praktycznych z zakresu glottodydaktyki, językoznawstwa, psycholingwistyki i kulturoznawstwa. Od 2012 r. pismo ukazuje się bezpłatnie i dostępne jest w wersji elektronicznej. (więcej...)

Europejskie Portfolio Językowe

Europejskie Portfolio Językowe (EPJ) jest dokumentem mającym na celu wspieranie autonomii ucznia w procesie uczenia się języków obcych i poznawania innych kultur. Uczący się  języków notuje i dokumentuje w nim  swoje doświadczenia zebrane w trakcie uczenia się. W EPJ  jest miejsce na refleksję na temat przebiegu procesu poznawania  języków  i kultur. (więcej...)

 • W razie pytań

  Kontakt

  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

  ul. Mokotowska 43,
  00-551 Warszawa
  tel: 22 46-31-000; 22 46-31-367
  fax: 22 46-31-021 

  Koordynatorka przedsięwzięcia

  Anna Grabowska
  tel. 22 46-31-263
  e-mail: anna.grabowska@frse.org.pl

  Rejestracja

  Małgorzata Janaszek
  tel. 22 46-31-265
  e-mail: malgorzata.janaszek@frse.org.pl