Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Opis ekspertów prowadzących seminarium online:

Monika Mojsiejonek

Ambasador programu eTwinning w województwie lubuskim

Nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze, wyróżnionej tytułem Europejskiej Szkoły eTwinning. W programie od 2011 roku. Koordynatorka wielu projektów, za które zdobywała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Laureatka konkursu Nasz Projekt eTwinning w 2015, 2017 i 2019 roku. Koordynowany przez nią projekt "Be a buddy, not a bully" zdobył nagrodę jako najlepszy projekt anglojęzyczny w Europejskim Konkursie eTwinning 2019 oraz European Language Label 2019. Z powodzeniem realizowała również projekty Erasmus+. W wolnym czasie najchętniej podróżuje oraz czyta literaturę angielską i amerykańską.

Facebook – The Enigmators


Łukasz Kamiński

Ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie pomorskim

Nauczyciel języka angielskiego wZespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Gdańsku. Zrealizował kilkanaście projektów eTwinning. Laureat Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Koordynator projektu Erasmus+, który został zrealizowany w ramach kontynuacji współpracy nad projektem eTwinning. Uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach zorganizowanych w Brukseli przez European Schoolnet w ramach szkoleń z cyklu Future Classroom Lab. Dzięki szkoleniom zdobył wiedzę dotyczącą wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w dziedzinie edukacji, a w szczególności tabletów oraz innowacyjnych metod nauczania. Obecnie w pracy z młodzieżą wykorzystuje nowoczesne technologie (m.in. praca z tabletami na lekcjach języka angielskiego), aby motywować uczniów i pobudzać ich kreatywność. Wielokrotnie prezentował swoje projekty, narzędzia oraz przykłady dobrych praktyk podczas seminariów oraz konferencji krajowych i międzynarodowych.


Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 17 - 21 sierpnia 2020r.*

*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach. 

Pięć spotkań online w godzinach:

18:00 - 19:30

*Godziny spotkań mogą nieznacznie ulec zmianie.


Szczegółowy opis spotkań:

17.08 - Infografiki, plakaty, mapy mentalne, prezentacje - na pierwszym spotkaniu poznasz narzędzia do organizowania i prezentowania działań projektowych w atrakcyjnych formach multimedialnych, wykorzystując narzędzia: Easel.ly, Postermywall, Mindmup, Prezi.

18.08 - Filmy, zdjęcia i nagrania głosowe w projektach - na tym spotkaniu dowiesz się, jak w szybki i jednocześnie atrakcyjny sposób zaprezentować zdjęcia i filmy dokumentujące zrealizowane działania projektowe, wykorzystując narzędzia: Canva, Wakelet, Genial.ly, Vocaroo.

19.08 - TwinSpace - wirtualna przestrzeń współpracy. W trakcie spotkania utrwalimy korzystanie z najważniejszych funkcji Twinspace: przypominmy jak zapraszać nowych członków projektu, jak korzystać z narzędzi do komunikacji, jak zamieszczać materiały (filmy, obrazy oraz pliki) w repozytorium TwinSpace oraz jak tworzyć strony i umieszczać na nich treści.

20.08 - Podstawy dziennikarstwa, czyli estetyczne i przejrzyste TwinSpace - Jak podzielić projektowe TwinSpace? Jak zbudować interesujące wpisy, które odbiorcy będą chętnie czytać? W jaki sposób czytelnie oznaczyć wkład poszczególnych partnerów w całokształt projektu? Odpowiedzi na te pytania mogą wydawać się proste, triki przedstawione na tym spotkaniu pozwolą jednak usprawnić nasze projektowe działania i pozytywnie wpłyną na jakość treści zamieszczanych na projektowych stronach.

21.08 - Ewaluacja projektowych działań i przykłady dobrych praktyk - ostatnie spotkanie poświęcone będzie narzędziom, które możemy wykorzystać do uzyskania informacji zwrotnej na temat zrealizowanych w projekcie aktywności: Mentimeter, Formularze Google i AnswerGarden. Będzie to również okazja do wymiany doświadczeń, pomysłów, pochwalenia się stworzonymi do tej pory zasobami, aby zainspirować i zachęcić innych do aktywnej współpracy projektowej. • W razie pytań

  Program eTwinning:

  Aleksandra Woźniak

  tel: 22 46 31 224

  aleksandra.wozniak@frse.org.pl

   

  Małgorzata Knap

  tel: 728 455 358

  22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl