Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 7-9 grudnia 2020 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect,

w godzinach: 18.00-19.30 


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Anna Krzyżanowska

Ambasador programu eTwinning oraz trener warsztatów komputerowych w województwie śląskim

Nauczycielka wychowania przedszkolnego i surdopedagog pracująca w Przedszkolu z Oddziałami Specjalnymi i z Oddziałami Integracyjnymi nr 48 w Zabrzu. W swojej pracy z dziećmi wykorzystuje koncepcję uczenia się poprzez działanie, w bliskim kontakcie z naturą, kulturą i zbalansowanym (a zarazem twórczym) podejściem do możliwości świata cyfrowego.

Związana z Programem eTwinning od 2006 roku. Wraz ze swoimi podopiecznymi realizowała liczne projekty o tematyce międzykulturowej, przyrodniczej i językowej, uznane za przykład dobrej praktyki i nagrodzone w ogólnopolskich i europejskich konkursach eTwinning. Od kilku lat pełni funkcję ambasadora programu eTwinning w województwie śląskim oraz trenera warsztatów komputerowych.

Konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku, specjalizująca się w obszarze edukacji przedszkolnej oraz wykorzystywaniu technologii w edukacji, w ramach działalności Pracowni Doskonalenia i Dydaktyki.

Kontakt: annakrzyzanowska@interia.eu


Szczegółowy program zajęć:

7 grudnia 2020r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma eTwinning Live.

Podczas pierwszego spotkania poznasz założenia program eTwinning, dowiesz się w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces dydaktyczno-wychowawczy na przedszkolnym i wczesnoszkolnym etapie edukacji. W toku pracy na eTwinning Live sprawdzisz jak zmodyfikować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu „Na tropach śniegu”, poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy eTwinning Live.

8 grudnia 2020r.

Twinspace projektu

W toku drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z platformy Twinspace, służącej do udostępniania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby, jak zaplanować spotkanie partnerów online, założyć wątek na forum czy zaprosić uczniów (i ich rodziców) do projektu. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami szkolenia zaplanujemy własne działania projektowe.

9 grudnia 2020r.

Aktywności w projekcie

Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom, przydatnym do zrealizowania lub publikacji proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności dzieci/uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym, i angażujący społeczność uczniów i nauczycieli. Zaplanujesz swój zakres działań w projekcie, i zadać wszelkie potrzebne pytania, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do jego przebiegu.

Ostatni dzień seminarium będzie równocześnie początkiem krótkiego, realizowanego wspólnie projektu eTwinning. Mam nadzieję, że okaże się on dla Ciebie ciekawym doświadczeniem, motywującym do samodzielnej realizacji projektów krajowych i międzynarodowych już w niedalekiej przyszłości.


Opis projektu:

"Na tropach śniegu"

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. A ponieważ trudno wyobrazić sobie świąteczny klimat bez padającego śniegu (nie wspominając, iż jest on niezbędny by sanie Mikołaja działały bez zarzutu…), wspólnie z dziećmi podejmiemy się odpowiedzialnego zadania w postaci eksploracji i wspólnego raportowania stanu pogody.

W ustalonym przez nas terminie, wybierzemy się z podopiecznymi na małą wyprawę poza teren przedszkola/szkoły, w czasie której zgromadzimy materiał badawczy ukazujący panujące u nas zjawiska atmosferyczne oraz widok otaczającego nas krajobrazu.

Dzięki wspólnie opracowanym raportom pogodowym odpowiemy sobie na pytanie, gdzie spadł pierwszy śnieg, sprawdzimy też, w których regionach Polski mamy na niego największe szanse.

Spróbujemy wykonać wspólną ilustrację – swoistą mapę dla tego, kto już wkrótce odwiedzi nas w wigilijną noc.

Adekwatny do okoliczności i czasu w przyrodzie temat projektu, angażujące zadania adekwatne do poziomu dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, realizowane wspólnie, to dobra recepta na twórcze zakończenie roku i nowy początek eTwinningowej przygody.

 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Program eTwinning:

  Monika Regulska

  224-631-221

  728-455-326

  mregulska@frse.org.pl