
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Ramowy plan spotkań:
Termin seminarium: 16-18 listopada 2020 roku*
* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach
Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:
18.00-19.30
Opis eksperta prowadzącego seminarium online:
Katarzyna Siwczak
Ambasador programu eTwinning w województwie śląskim
Nauczyciel języka angielskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, szkoły nagrodzonej już po raz drugi tytułem eTwinning School. Laureat konkursu Nasz projekt eTwinning 2019, Ambasador Europeany na Polskę. Swoją przygodę z eTwinning rozpoczęła w 2005r., pierwszy projekt eTwinning, nagrodzony również European Language Label, zrealizowała w 2006r. Od tego czasu, dzięki programowi, poznała wielu wspaniałych nauczycieli-pasjonatów, z którymi współpracowała tworząc ciekawe projekty eTwinning nagrodzone Krajowymi oraz Europejskimi Odznakami Jakości.
Szczegółowy opis spotkań:
16.11.2020
Program eTwinning i eTwinning Live – w trakcie pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i jakie korzyści, w tym możliwości rozwoju zawodowego, oferuje dla nauczycieli. Poznasz platformę eTwinning Live i nauczysz się korzystać z jej funkcjonalności: edytowania profilu, zdobywania kontaktów, poszukiwania partnerów projektowych. Dowiesz się, jak utworzyć projekt i wydarzenie oraz jak funkcjonują grupy eTwinning.
17.11.2020
TwinSpace projektu – podczas drugiego spotkania poznasz przestrzeń projektową TwinSpace oraz oferowane przez nią narzędzia do komunikacji oraz dzielenia się . Nauczysz się, jak zapraszać uczniów oraz gości do projektu. Przećwiczysz dodawanie materiałów do TwinSpace, utworzysz własną stronę, dowiesz się, jak upowszechniać rezultaty projektu.
18.11.2020
TIK w mig – w trakcie trzeciego spotkania poznasz podstawowe narzędzia TIK, które usprawniają pracę nauczyciela oraz wykorzystane zostaną do realizacji projektu Z pamiętnika eko-podróżnika.
Opis projektu:
Tytuł: Z pamiętnika eko-podróżnika
Projekt skierowany jest do uczniów szkół średnich i zakłada wirtualną podróż po Polsce, którą uczestnicy – eko-podróżnicy opiszą w formie e-pamiętnika. Skoncentrujemy się na ekologicznym przesłaniu – uczniowie wybiorą więc spośród ekologicznych środków transportu (rower, pociąg lub… wędrówka). Poprzez udział w zadaniach projektowych uczestnicy rozwiną kreatywność, umiejętność myślenia krytycznego i rozwiązywania problemów, efektywnej komunikacji i pracy zespołowej oraz umiejętność korzystania z narzędzi TIK.
Cele projektu:
- podniesienie świadomości ekologicznej i e-bezpieczeństwa
- wzbogacenie wiedzy dotyczącej dziedzictwa kulturowego
- rozwijanie kreatywności, współpracy, umiejętności komunikacyjnych oraz poczucia odpowiedzialności
- rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywanie problemów – poprzez wyszukiwanie, analizę i selekcję informacji
- rozwijanie umiejętności TIK
Główne działania:
- Przedstawienie się i poznanie uczestników projektu; zasady netykiety
- Projektowanie okładki pamiętnika; wybór logo projektu
- Tworzenie pamiętnika eko-podróżnika – relacja z wirtualnej podróży po Polsce
Rezultaty:
Rezultaty projektu (projekty okładek jak i główny rezultat – wspólny e-pamiętnik) widoczne będą na Twinspace. Rezultaty niematerialne: aktywny udział w projekcie wzbogaci wiedzę uczniów, a także rozwinie wszystkie wymienione powyżej kompetencje i umiejętności – przygotowanie do przyszłego uczestnictwa w projektach eTwinning.