Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 16-18 listopada 2020 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

18.00-19.30 


Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Katarzyna Siwczak

Ambasador programu eTwinning w województwie śląskim

Nauczyciel języka angielskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, szkoły nagrodzonej już po raz drugi tytułem eTwinning School. Laureat konkursu Nasz projekt eTwinning 2019, Ambasador Europeany na Polskę.  Swoją przygodę z eTwinning rozpoczęła w 2005r., pierwszy projekt eTwinning, nagrodzony również European Language Label, zrealizowała w 2006r. Od tego czasu, dzięki programowi, poznała wielu wspaniałych nauczycieli-pasjonatów, z którymi współpracowała tworząc ciekawe projekty eTwinning nagrodzone Krajowymi oraz Europejskimi Odznakami Jakości.


 Szczegółowy opis spotkań:

16.11.2020

Program eTwinning i eTwinning Live – w trakcie pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i jakie korzyści, w tym możliwości rozwoju zawodowego,  oferuje dla nauczycieli. Poznasz platformę eTwinning Live i nauczysz się korzystać z jej funkcjonalności: edytowania profilu, zdobywania kontaktów, poszukiwania partnerów projektowych. Dowiesz się, jak utworzyć projekt i wydarzenie oraz jak funkcjonują grupy eTwinning.

17.11.2020

TwinSpace projektu – podczas drugiego spotkania poznasz  przestrzeń projektową TwinSpace oraz oferowane przez nią narzędzia do komunikacji oraz dzielenia się . Nauczysz się, jak zapraszać uczniów oraz gości do projektu. Przećwiczysz dodawanie materiałów do TwinSpace, utworzysz własną stronę, dowiesz się, jak upowszechniać rezultaty projektu.

18.11.2020

TIK w mig – w trakcie trzeciego spotkania poznasz podstawowe narzędzia TIK, które usprawniają pracę nauczyciela oraz wykorzystane zostaną  do realizacji projektu Z pamiętnika eko-podróżnika.


Opis projektu:

Tytuł: Z pamiętnika eko-podróżnika

Projekt skierowany jest do uczniów szkół średnich i zakłada wirtualną podróż po Polsce, którą uczestnicy – eko-podróżnicy opiszą w formie e-pamiętnika. Skoncentrujemy się na ekologicznym przesłaniu – uczniowie wybiorą więc spośród ekologicznych środków transportu (rower, pociąg lub… wędrówka). Poprzez udział w zadaniach projektowych uczestnicy rozwiną kreatywność, umiejętność myślenia krytycznego i rozwiązywania problemów, efektywnej komunikacji i pracy zespołowej oraz umiejętność korzystania z narzędzi TIK.

Cele projektu:

 • podniesienie świadomości ekologicznej i e-bezpieczeństwa
 • wzbogacenie wiedzy dotyczącej dziedzictwa kulturowego
 • rozwijanie kreatywności, współpracy, umiejętności komunikacyjnych oraz poczucia odpowiedzialności
 • rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywanie problemów – poprzez wyszukiwanie, analizę i selekcję informacji
 • rozwijanie umiejętności TIK

Główne działania:

 1. Przedstawienie się i poznanie uczestników projektu; zasady netykiety
 2. Projektowanie okładki pamiętnika; wybór logo projektu
 3. Tworzenie pamiętnika eko-podróżnika – relacja z wirtualnej podróży po Polsce

Rezultaty:

Rezultaty projektu (projekty okładek jak i główny rezultat – wspólny e-pamiętnik) widoczne będą na Twinspace. Rezultaty niematerialne: aktywny udział w projekcie wzbogaci wiedzę uczniów, a także rozwinie wszystkie wymienione powyżej kompetencje i umiejętności – przygotowanie do przyszłego uczestnictwa w projektach eTwinning.

 • W razie pytań

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl