Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Ramowy plan spotkań:

 • Termin seminarium: 8-10 listopada 2022 roku*

obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

 • Trzy spotkania online na platformie ClickMeeting, w godzinach: 18.00-19.30

Proponowany pomysł na projekt:

"Smakujemy literaturę wszystkimi zmysłami"

Aby utrzymać uwagę dziecka w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym czasami potrzebujemy czegoś więcej niż „tylko” czytania. Bo z książką też można np. tańczyć! Czytanie wrażeniowe ma na celu pozostawienie u dzieci wielu wrażeń, nie tylko tych pochodzących ze słuchania tekstu i oglądania ilustracji zawartych w książkach, ale także wrażeń z ruchu, gestów, emocji wyrażanych w mimice, a nawet z muzyki i tańca towarzyszącego czytaniu książki. Czytanie wrażeniowe to smakowanie literatury wszystkimi zmysłami!

Celem projektu będzie wprowadzenie innowacyjnego modelu czytania dzieciom tekstów literackich, a także dostarczenie im nowych przeżyć i wrażeń podczas słuchania tekstu czytanego i opowiadanego. Projekt potrwa ok. 6 miesięcy.


Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Anna Urbasik - Ambasadorka programu eTwinning, Trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie śląskim

Nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. M. Jeżowskiej w Jastrzębiu-Zdroju, nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning w roku 2018 oraz 2020. Z programem eTwinning związana od 12 lat. Od 4 lat  Ambasadorka programu oraz trenerka warsztatów komputerowych. Moderatorka grupy PrzedszkoleTwinning. Laureatka konkursów ogólnopolskich Nasz projekt eTwinning 2012 (I miejsce), 2016 (wyróżnienie specjalne) oraz 2021 (II miejsce).  Koordynatorka  projektów programu Erasmus+, realizatorka działań w ramach programu Uczymy dzieci programować, Codeweek oraz ABC Ekonomii, autorka innowacji pedagogicznych. Prywatnie miłośniczka podróży, trekkingu i dobrej lektury.

Facebook – eTwinning śląskie

Kontakt:  anna-urbasik@wp.pl


Program wydarzenia:

8 listopada 2022r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma European School Education Platform

Podczas pierwszego spotkania poznasz założenia program eTwinning, dowiesz się, w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces dydaktyczno-wychowawczy na przedszkolnym i wczesnoszkolnym etapie edukacji. W toku pracy na platformie European School Education Platform sprawdzisz jak zmodyfikować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu, poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy European School Education Platform.

9 listopada 2022r.

Twinspace projektu

W toku drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z platformy Twinspace, służącej do udostępniania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami szkolenia zaplanujemy własne działania projektowe.

10 listopada 2022r.

Aktywności w projekcie

Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom, przydatnym do zrealizowania lub publikacji proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności dzieci/uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym, i angażujący społeczność uczniów i nauczycieli. Zaplanujesz swój zakres działań w projekcie, zadasz wszelkie potrzebne pytania, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do jego przebiegu.

Ostatni dzień seminarium będzie równocześnie początkiem krótkiego, realizowanego wspólnie projektu eTwinning. Mam nadzieję, że okaże się on dla Ciebie ciekawym doświadczeniem, motywującym do samodzielnej realizacji projektów krajowych i międzynarodowych już w niedalekiej przyszłości.


 • W razie pytań

  Kontakt:

  Małgorzata Knap

  tel: (+48) 728 455 358

  email: mknap@frse.org.pl