Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 7-9 listopada 2022 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online w godzinach: 18.30-20.00


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Adam Stępiński

Ambasador programu eTwinning w województwie podkarpackim

Nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tarnobrzegu (szkoła wyróżniona tytułem Top School of the Decade in Poland z okazji 10-lecia programu eTwinning, a w 2018 r. - eTwinning School).

 eTwinner od 2007 roku. Zrealizował ponad 20 projektów eTwinning (wiele wyróżnionych europejską odznaką jakości eTwinning, zwycięzca konkursu europejskiego i krajowego “Nasz projekt eTwinning”). Autor kilkunastu szkoleń dla nauczycieli w Europie “eTwinning Learning Events”. Trener kursów online.

Trzykrotny laureat European Language Label. Egzaminator OKE w Krakowie. Zwycięzca konkursu British Council w kategorii “Autonomia ucznia”. Trzykrotny laureat konkursu projektów edukacyjnych Fundacji Azja-Europa. Zdobywca tytułu „Najlepszego Nauczyciela Języka Angielskiego” British Alumni Society w 2017 r. Zdobywca tytuły „Top Men w Edukacji” Fundacji „Edukacja na Nowo” i Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracuje z wydawnictwami: PWN, Cambridge University Press i Oxford University Press.

Wierzy, że projekty są skutecznym sposobem nauczania i rozwijania umiejętności uczniów. Dlatego co roku inicjuje międzynarodowe przedsięwzięcia dla swoich uczniów. Do tej pory jego uczniowie brali udział w ponad czterdziestu projektach międzynarodowych. Interesuje się nowymi technologiami oraz ich potencjałem i wykorzystaniem w edukacji.


Cele projektu:

 • przybliżenie historii życia królowej Elżbiety II,
 • zapoznanie z czasami, w których żyła królowa (historia, muzyka, taniec, moda, itp.),
 • rozwijanie umiejętności komunikacji, współpracy i kompetencji XXI wieku,
 • rozwijanie umiejętności językowych, krytycznego myślenia i kreatywności uczniów.

Projekt podzielony został na następujące wyzwania (są to propozycje, które zostaną doprecyzowane wspólnie z uczestnikami seminarium) :

Wyzwanie 1: Czego możemy się nauczyć od królowej Elżbiety II?

Uczniowie biorą udział w “burzy mózgów” na skojarzenia z Elżbietą II, a następnie poznają najważniejsze wydarzenia z życia królowej (w grupach wykonują poszukiwania w internecie, książkach, czasopismach itd.). Powstaje wspólnie stworzona oś czasu z informacjami i zdjęciami (Canva). Uczniowie biorą udział w analizie SWOT na temat znaczących wydarzeń z panowania Elżbiety II i na tej podstawie starają się odpowiedzieć na pytanie zawarte w wyzwaniu (wspólnie opracowują odpowiedzi, które umieszczone zostaną w gazetce online). Uczniowie opracowują pytania, a następnie biorą udział w konkursie wiedzy o życiu monarchini.

Wyzwanie 2: Czy czasy Elżbiety II różniły się od naszych?

Uczniowie poznają różne aspekty okresu od roku 1926 (narodziny Elżbiety) do roku 2022 (śmierć królowej). Oglądają filmy, słuchają muzyki, analizują historię. Nagrywają własne wykonania piosenek z tamtych czasów, tworzą stylizowane układy taneczne, przygotowują pokazy mody z różnych dekad panowania królowej  W głosowaniu wybierają najważniejsze wydarzenie epoki elżbietańskiej. Wspólnie opracowują porównanie czasów Elżbiety II i czasów współczesnych.

 Wyzwanie 3: Olimpiada elżbietańska

Uczniowie próbują dotrzeć do specjalistów(nauczyciele, wykładowcy) i osób związanych z Wielką Brytanią (pracownicy ambasady, British Council, aby przeprowadzić z nimi krótkie wywiady. Wcześniej wspólnie opracowują bazę pytań. Na podstawie odpowiedzi opracowane są prezentacje, filmy, komiksy, zbiory zdjęć, które zostają dodane do “banku wiedzy”. Na podstawie wszystkich zasobów projektowych uczniowie opracowują quiz i biorą udział w “Olimpiadzie elżbietańskiej” (spotkanie online). • W razie pytań

  Program eTwinning:

  Aleksandra Woźniak

  tel: 572 675 533 

  e-mail: aleksandra.wozniak@frse.org.pl