Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 24-26 października 2022 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online w godzinach: 17.30-19.00 


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Anna Szczepaniak

Ambasador programu eTwinning w województwie dolnośląskim

Nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie (szkoła wyróżniona tytułem Top School of the Decade in Poland z okazji 10-lecia programu eTwinning, a w 2018 i 2020 roku eTwinning School Label). eTwinnerka od 2005 roku. Zrealizowała ponad 30 projektów wyróżnionych europejską odznaką jakości eTwinning, z których 7 zostało laureatami konkursu Nasz projekt eTwinning. Laureatka European Language Label 2006 za projekt Z językami obcymi odkrywamy Europę.

Od roku 2018 również koordynatorka projektów Erasmus+ w synergii z eTwinning. O swoich działaniach pisze na stronie: https://annasp9.wixsite.com/etwinningandmore

W pracy motywuje uczniów do nauki angażując ich do międzynarodowych projektów o różnej tematyce, podczas realizacji których każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego. Cały czas dokształca się i poszukuje nowych, ciekawych dla uczniów metod i narzędzi TIK, które ułatwią i uatrakcyjnią im naukę. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z nauczycielami na konferencjach oraz samodzielnie opracowanych kursach internetowych. Wszystkich entuzjastów współpracy międzynarodowej (eTwinning i Erasmus+) oraz praktycznego wykorzystania narzędzi TIK w pracy nauczyciela, zaprasza do współpracy.


Cele projektu:
- przybliżenie historii życia i osiągnięć Mikołaja Kopernika
- poznanie teorii heliocentrycznej i nazw planet Układu Słonecznego
- poznanie warunków życia w kosmosie
- promowanie pracy w grupie
- rozwijanie kreatywności uczniów

 


Narzędzia:
- Genially,
- Live Worksheets,
- Wix,
- narzędzia Google,
- Nearpod.


Projekt podzielony został na 3 wyzwania:

Wyzwanie 1: Dlaczego Mikołaj Kopernik interesował się kosmosem? (listopad 2022)
Uczniowie opracowują materiały o Mikołaju Koperniku – prezentacje, wywiady, komiksy i próbują znaleźć odpowiedź na postawione pytanie. Powstaje wspólny ebook. Wspólnie opracowują pytania o życiu i twórczości astronoma, rywalizują w turnieju wiedzy o Mikołaju Koperniku.

Wyzwanie 2: Dlaczego planety krążą wokół Słońca? (grudzień 2022)
Uczniowie poznają układ słoneczny, jego planety: tworzą makiety układu słonecznego, szukają odpowiedzi na zadane w wyzwaniu pytanie. Uczniowie w ciekawy sposób przedstawiają Układ Słoneczny – ebook, komiks, fraszka, turniej wiedzy o Układzie Słonecznym.

Wyzwanie 3Podróż w kosmos (styczeń-luty 2023)
Uczniowie planują podróż w kosmos (poznają wymagania zdrowotne dla osób chcących zostać astronautą, poznają życie w kosmosie – warunki grawitacyjne, zdrowotne). Uczniowie poznają znanych astronautów i historię podróży w kosmos. Opracowują prezentacje, filmy. Wykonują makiety pojazdów kosmicznych – ebook ze zdjęciami prac uczniów.


Krótki opis projektu:
Projekt jest formą hołdu dla wybitnego polskiego astronoma, którego rok będziemy obchodzić w roku 2023. Uczniowie poznają postać astronoma, jego życie i osiągniecia. Przy okazji zachęcimy uczniów do poznawania kosmosu, od Układu Słonecznego zaczynając.

  • W razie pytań

    Kontakt:

    Małgorzata Knap

    tel: (+48) 728 455 358

    email: mknap@frse.org.pl