Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 14-16 marca 2022 roku*

obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie ClickMeeting, w godzinach:

18.00-19.30


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:


Anna Urbasik - Ambasadorka programu eTwinning, Trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie śląskim

Nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. M. Jeżowskiej w Jastrzębiu-Zdroju, nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning w roku 2018 oraz 2020. Z programem eTwinning związana od 12 lat. Od 4 lat  Ambasadorka programu oraz trenerka warsztatów komputerowych. Moderatorka grupy PrzedszkoleTwinning. Laureatka konkursów ogólnopolskich Nasz projekt eTwinning 2012 (I miejsce), 2016 (wyróżnienie specjalne) oraz 2021 (II miejsce).  Koordynatorka  projektów programu Erasmus+, realizatorka działań w ramach programu Uczymy dzieci programowaćCodeweek oraz ABC Ekonomii, autorka innowacji pedagogicznych. Prywatnie miłośniczka podróży, trekkingu i dobrej lektury.

Facebook – eTwinning śląskie

Kontakt:

 anna-urbasik@wp.pl


Program wydarzenia:

14 marca 2022r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma eTwinnigLive – podczas pierwszego spotkania poznasz założenia programu eTwinning, dowiesz się w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces dydaktyczno-wychowawczy w szkoły podstawowej. W toku pracy na eTwinning Live sprawdzisz jak zmodyfikować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy eTwinning Live.

15 marca 2022r.

Twinspace projektu - w toku drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z platformy Twinspace, służącej do udostępniania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby, jak zaplanować spotkanie partnerów online, założyć wątek na forum czy zaprosić uczniów (i ich rodziców) do projektu. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu wykorzystując narzędzia na Twinspace projektu. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami szkolenia zaplanujesz własne działania projektowe.

16 marca 2022r.

Aktywności w projekcie - Ostatni dzień seminarium będzie równocześnie początkiem realizowanego wspólnie projektu eTwinning. 

Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom, przydatnym do zrealizowania  i publikacji proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności dzieci/uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym, i angażujący społeczność uczniów i nauczycieli. Zaplanujesz swój zakres działań w projekcie, i zadasz wszelkie potrzebne pytania, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do jego przebiegu.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Co to jest sawanna? Jakie zwierzęta ją zamieszkują? Czy występują tam pory roku? Kto w podziemnej kryjówce czeka na deszcz? W jaki sposób żyrafa pije wodę? Czy struś chowa głowę w piasek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będziemy poszukiwać w trakcie realizacji działań projektowych.   

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Aleksandra Woźniak

  kom: 572-675-533

  aleksandra.wozniak@frse.org.pl