Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 14-16 marca 2022 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie ClickMeeting, w godzinach:

18:00-19:30


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:


Monika Khan - Ambasadorka programu eTwinning 
w województwie podkarpackim

Nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Zrealizowała do tej pory ponad 20 projektów, które zostały nagrodzone Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości. W ramach programu eTwinning brała udział w licznych szkoleniach krajowych i zagranicznych. Fascynuje ją wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji oraz praca metodą projektów. W swojej pracy kładzie nacisk na rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów. Jest ekspertem Microsoftu, a także jedną z polskich ambasadorek marek edukacyjnych Wakelet i Flipgrid w Polsce. Znajduje się w zestawieniu #LISTA 100 za rok 2021, wśród osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Prowadzi stronę FB „Monika Khan – pomysłowa edukacja”.

Kontakt: monika.khan@zswg.pl


Program wydarzenia:

14 marca 2022r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz poznanie platformy eTwinning Live – podczas pierwszego spotkania poznasz założenia programu eTwinning, dowiesz się, w jaki sposób wspiera doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces dydaktyczno-wychowawczy w klasach I-VI szkoły podstawowej. W toku pracy na platformie eTwinning Live zmodyfikujesz własny profil tak, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, dowiesz się, jak kontaktować się z innymi użytkownikami platformy i jak znaleźć ciekawe projekty. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu, poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy eTwinning Live.

15 marca 2022 r.

TwinSpace projektu - w toku drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z przestrzeni TwinSpace, służącej do udostępniania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak dodawać do niej różnego rodzaju treści, tworzyć i projektować strony, zaplanować spotkanie partnerów online, korzystać z forum czy zaprosić innych uczestników projektu. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu, wykorzystując narzędzia dostępne w TwinSpace. Poznasz również pierwsze narzędzie, które będziemy wykorzystywać w projekcie.

16 marca 2022 r.

Aktywności w projekcie - Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom, przydatnym do zrealizowania proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę tak, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym i angażujący społeczność uczniów i nauczycieli. Poznasz plan aktywności projektowych oraz zaplanujesz swój własny zakres działań. Będziesz mieć także możliwość zadania pytań dotyczących projektu.

 


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Chyba nigdy wcześniej wprowadzanie elementów edukacji ekologicznej nie było tak ważne jak obecnie. Przyszłość Ziemi zależy od wychowania młodych ludzi i uwrażliwienia ich na potrzebę codziennego dbania o przyrodę. A jak o nią można dbać? Dostrzegać piękne miejsca, które są zaraz obok, wiedzieć, jakie zmiany można wprowadzić w swoim życiu na co dzień tak, aby troszczyć się świat, który jest wokół nas lub jak kreatywnie wykorzystywać posiadane materiały, co pozwoli na ograniczenie zakupów. Propozycje takich działań stanowią treść realizowanego projektu.

Główne propozycje działań projektowych:

 • Zaprojektowanie logo projektu z elementów, które można ponownie przetworzyć (metal, plastik, papier, szkło).
 • Wycieczka po okolicy i przygotowanie fotorelacji wraz z opisem miejsca ciekawego przyrodniczo.
 • Spotkanie online z p. Ewą Przybysz - Gardyzą nt. rozwiązań opartych o przyrodę.
 • Zaprojektowanie ozdób wielkanocnych z materiałów już posiadanych (upcycling) i wysłanie ich do szkół partnerskich.
 • Stworzenie wspólnego komiksu o przygodach Ekowojowników. 
 • Przygotowanie przez nauczycieli aktywności do wykorzystania podczas szkolnych/klasowych obchodów Dnia Ziemi. Opracowanie fotorelacji z przebiegu obchodów tego święta.
 • Zaprojektowanie klasowych ogródków z ziołami.

 


 

 

 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  mknap@frse.org.pl