
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Ramowy plan spotkań:
Termin seminarium: 8,10 i 11 marca 2022 roku*
obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach
Trzy spotkania online na platformie ClickMeeting, w godzinach:
18.00-19.30
Opis eksperta prowadzącego seminarium online:
Justyna Gejdel - Ambasadorka programu eTwinning
Jestem nauczycielką chemii od 2003 roku w Gdańsku. Z chęcią wspieram dzieci w nauce poprzez różne zadania aktywizujące, jak również dzielę się pomysłami w prowadzeniu zajęć i organizacji czasu na lekcji z moimi kolegami i koleżankami z pracy na każdym szczeblu edukacyjnym.
Moja szkoła otrzymała dwukrotnie tytuł Szkoły eTwinningu na rok szkolny 2018/2019 oraz na rok szkolny 2020/2021
Jestem również aktywną uczestniczką wielu konferencji, seminariów, webinariów i warsztatów dostępnych na platformie eTwinning. Z chęcią podzielę się zdobytymi umiejętnościami i wiedzą.
Kontakt:
justynagejdel@wp.pl
Program wydarzenia:
8 marca 2022r.
Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma eTwinnigLive – podczas pierwszego spotkania poznasz założenia programu eTwinning, dowiesz się w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces dydaktyczno-wychowawczy w szkoły podstawowej. W toku pracy na eTwinning Live sprawdzisz jak zmodyfikować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy eTwinning Live.
10 marca 2022r.
Twinspace projektu - w toku drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z platformy Twinspace, służącej do udostępniania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby, jak zaplanować spotkanie partnerów online, założyć wątek na forum czy zaprosić uczniów (i ich rodziców) do projektu. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu wykorzystując narzędzia na Twinspace projektu. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami szkolenia zaplanujesz własne działania projektowe.
11 marca 2022r.
Aktywności w projekcie - Ostatni dzień seminarium będzie równocześnie początkiem realizowanego wspólnie projektu eTwinning. Mam nadzieję, że okaże się on dla Ciebie ciekawym doświadczeniem, motywującym do samodzielnej realizacji projektów krajowych i międzynarodowych już w niedalekiej przyszłości.
Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom, przydatnym do zrealizowania i publikacji proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności dzieci/uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym, i angażujący społeczność uczniów i nauczycieli. Zaplanujesz swój zakres działań w projekcie, i zadasz wszelkie potrzebne pytania, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do jego przebiegu.
Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:
Głównym celem projektu jest uświadomienie uczniom użyteczności wiedzy i umiejętności zdobywanych na przedmiotach ścisłych. W projekcie będziemy działać STEAM-owo odkrywając na nowo wspólnie tradycje wielkanocne. Stworzymy wspólny ebook, szkolny ogródek nowalijek, wyślemy prace do DPS (W pandemii razem), będziemy zdobić pisanki i wiele więcej. Zapraszamy!