Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 8,10 i 11 marca 2022 roku*

obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie ClickMeeting, w godzinach:

18.00-19.30


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:


Justyna Gejdel - Ambasadorka programu eTwinning

 

Jestem nauczycielką chemii od 2003 roku w Gdańsku. Z chęcią wspieram dzieci w nauce poprzez różne zadania aktywizujące,  jak również dzielę się pomysłami w prowadzeniu zajęć i organizacji czasu na lekcji z moimi kolegami i koleżankami z pracy na każdym szczeblu edukacyjnym.

Moja szkoła otrzymała dwukrotnie tytuł Szkoły eTwinningu na rok szkolny 2018/2019 oraz na rok szkolny 2020/2021

Jestem również aktywną uczestniczką wielu konferencji, seminariów, webinariów i warsztatów dostępnych na platformie eTwinning. Z chęcią podzielę się zdobytymi umiejętnościami i wiedzą.

Kontakt:
justynagejdel@wp.pl


Program wydarzenia:

8 marca 2022r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma eTwinnigLive – podczas pierwszego spotkania poznasz założenia programu eTwinning, dowiesz się w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces dydaktyczno-wychowawczy w szkoły podstawowej. W toku pracy na eTwinning Live sprawdzisz jak zmodyfikować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy eTwinning Live.

10 marca 2022r.

Twinspace projektu - w toku drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z platformy Twinspace, służącej do udostępniania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby, jak zaplanować spotkanie partnerów online, założyć wątek na forum czy zaprosić uczniów (i ich rodziców) do projektu. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu wykorzystując narzędzia na Twinspace projektu. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami szkolenia zaplanujesz własne działania projektowe.

11 marca 2022r.

Aktywności w projekcie - Ostatni dzień seminarium będzie równocześnie początkiem realizowanego wspólnie projektu eTwinning. Mam nadzieję, że okaże się on dla Ciebie ciekawym doświadczeniem, motywującym do samodzielnej realizacji projektów krajowych i międzynarodowych już w niedalekiej przyszłości.

Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom, przydatnym do zrealizowania  i publikacji proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności dzieci/uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym, i angażujący społeczność uczniów i nauczycieli. Zaplanujesz swój zakres działań w projekcie, i zadasz wszelkie potrzebne pytania, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do jego przebiegu.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Głównym celem projektu jest uświadomienie uczniom użyteczności wiedzy i umiejętności zdobywanych na przedmiotach ścisłych. W projekcie będziemy działać STEAM-owo odkrywając na nowo wspólnie tradycje wielkanocne. Stworzymy wspólny ebook, szkolny ogródek nowalijek, wyślemy prace do DPS (W pandemii razem), będziemy zdobić pisanki i wiele więcej. Zapraszamy!  

 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  mknap@frse.org.pl