Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 3-5 ltopada 2020 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

18.00-19.30 


Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Monika Mojsiejonek

Ambasador programu eTwinning w województwie lubuskim

Nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze, wyróżnionej tytułem Europejskiej Szkoły eTwinning. W programie od 2011 roku. Koordynatorka wielu projektów, za które zdobywała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Laureatka konkursu Nasz Projekt eTwinning w 20152017 i 2019 roku. Koordynowany przez nią projekt "Be a buddy, not a bully" zdobył nagrodę jako najlepszy projekt anglojęzyczny w Europejskim Konkursie eTwinning 2019 oraz European Language Label 2019. Z powodzeniem realizowała również projekty Erasmus+. W wolnym czasie najchętniej podróżuje oraz czyta literaturę angielską i amerykańską.

Facebook – The Enigmators


 Szczegółowy opis spotkań:

03.11.2020

Podstawowe funkcjonalności eTwinning Live i projektowa narzędziownia – podczas pierwszego spotkania uczestnicy zapoznają się z platformą eTwinning Live, umożliwiającą pozyskiwanie nowych kontaktów oraz zakładanie projektów i zarządzanie nimi. Poznają również podstawowe narzędzia służące do realizacji projektowych działań

04.11.2020

TwinSpace jako bezpieczna przestrzeń do realizacji projektu – ten dzień jest przeznaczony na zapoznanie się z platformą TwinSpace, na której będzie realizowany zaplanowany projekt. Uczestnicy nauczą się dodawać do projektu uczniów, tworzyć strony i podstrony dla projektowych działań oraz uzupełniać je w sposób czytelny i przejrzysty. Poznają możliwości aktywnej współpracy za pomocą pokoju spotkań i spotkań on-line. Dowiedzą się również, jak publikować materiały wypracowane w ramach zrealizowanych aktywności.

05.11.2020

Rozpoczynamy projektową przygodę! - tego dnia uczestnikom zostanie przedstawiony zaplanowany do realizacji projekt „Językowe misiowanki”, w którym będą aktywnie uczestniczyć. Zaprezentowane będą jego cele oraz elementy podstawy programowej, w które się wpisuje. Przyjrzymy się harmonogramowi projektu, wykorzystując wiedzę i umiejętności nabyte w ciągu dwóch poprzednich spotkań. Omówimy poszczególne zadania i terminy ich realizacji. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy międzyszkolne, które zostaną przypisane do konkretnych zadań.


Opis projektu eTwinning:

Tytuł: Językowe misiowanki

Plan działań projektowych:

1. Dodanie uczniów do projektu – do 11.11.2020

2. Przygotowania do obchodów Dnia Pluszowego Misia (od 12.11 do 23.11):

3. POZNAJMY SIĘ! – prezentacja uczestników projektu i ich szkół (zdjęcie + opis na TwinBoardzie)

4. STARSI UCZĄ MŁODSZYCH – tworzenie we współpracy ze starszymi uczniami bazy materiałów do wykorzystania podczas obchodów Dnia Pluszowego Misia:

 • grupa 1 - nauczyciele wraz ze starszymi uczniami opracowują streszczenie historii DPM w nauczanym języku obcym
 • grupa 2 – nauczyciele wraz ze starszymi uczniami tworzą słowniczki poświęcone częściom ciała misia i nagrywają je za pomocą Vocaroo
 • grupa 3 – nauczyciele wraz ze starszymi uczniami tworzą słowniczki poświęcone ubraniom, które może założyć miś, i nagrywają je za pomocą Vocaroo
 • grupa 4 – nauczyciele wraz ze starszymi uczniami tworzą prezentację na temat słynnych misiów (zdjęcie + krótka informacja o misiu opublikowana na TwinBoardzie)

Materiały te wykorzystujemy podczas lekcji z uczniami młodszymi w Dniu Pluszowego Misia.

4.Zadania do realizacji w ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia (25.11 lub możliwa najbliższa temu dniu data):

MŁODSI UCZĄ SIĘ OD STARSZYCH – świętujemy Dzień Pluszowego Misia

5.Podsumowanie i ewaluacja (26.11 – 04.12):

 • FOTORELACJE – publikacja fotorelacji z zajęć zrealizowanych podczas Dnia Pluszowego Misia w poszczególnych szkołach (TwinBoard)
 • EWALUACJA – zamieszczenie słów, które według uczestników z każdej szkoły najlepiej opisują projekt na planszy AnswerGarden.
 • Dla chętnych: udział w chacie w pokoju rozmów 1.12 o godz. 12:45.

 •  

 • W razie pytań

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl