
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Ramowy plan spotkań:
Termin seminarium: 7-9 marca 2022 roku*
obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach
Trzy spotkania online na platformie ClickMeeting, w godzinach:
19.30-21.00
Opis eksperta prowadzącego seminarium online:
Anna Szczepaniak - Ambasadorka programu eTwinning, trenerka kursów online oraz trenerka warsztatów komputerowych w województwie dolnośląskim
Nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie (szkoła wyróżniona tytułem Top School of the Decade in Poland z okazji 10-lecia programu eTwinning, a w 2018 i 2020 roku eTwinning School Label). eTwinnerka od 2005 roku. Zrealizowała ponad 30 projektów wyróżnionych europejską odznaką jakości eTwinning, z których 7 zostało laureatami konkursu Nasz projekt eTwinning. Laureatka European Language Label za projekt „Z językami obcymi odkrywamy Europę”.
Od roku 2018 również koordynatorka projektów Erasmus+ w synergii z eTwinning.
W pracy motywuje uczniów do nauki angażując ich do międzynarodowych projektów o różnej tematyce, podczas realizacji których każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego. Cały czas dokształca się i poszukuje nowych, ciekawych dla uczniów metod i narzędzi TIK, które ułatwią i uatrakcyjnią im naukę. Autorka innowacji pedagogicznej „Projekt eTwinning z klasą”. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z nauczycielami na konferencjach, kursach internetowych i warsztatach.
Kontakt: annaszczepaniak25@wp.pl
Program wydarzenia:
7 marca 2022r.
Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma eTwinnigLive – podczas pierwszego spotkania poznasz założenia programu eTwinning, dowiesz się w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces dydaktyczno-wychowawczy w klasach starszych szkoły podstawowej. W toku pracy na eTwinning Live sprawdzisz jak zmodyfikować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu „Inventors who changed the World – Wynalazcy, którzy zmienili świat” poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy eTwinning Live.
8 marca 2022r.
Twinspace projektu - w toku drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z platformy Twinspace, służącej do udostępniania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby, jak zaplanować spotkanie partnerów online, założyć wątek na forum czy zaprosić uczniów (i ich rodziców) do projektu. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu wykorzystując narzędzia na Twinspace projektu. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami szkolenia zaplanujesz własne działania projektowe.
9 marca 2022r.
Aktywności w projekcie - Ostatni dzień seminarium będzie równocześnie początkiem realizowanego wspólnie projektu eTwinning. Mam nadzieję, że okaże się on dla Ciebie ciekawym doświadczeniem, motywującym do samodzielnej realizacji projektów krajowych i międzynarodowych już w niedalekiej przyszłości.
Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom, przydatnym do zrealizowania i publikacji proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności dzieci/uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym, i angażujący społeczność uczniów i nauczycieli. Zaplanujesz swój zakres działań w projekcie, i zadasz wszelkie potrzebne pytania, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do jego przebiegu.
Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:
Podczas realizacji projektu uczniowie poznają postaci wynalazców, których wynalazki miały znaczący wpływ na rozwój ludzkości. Zastanowią się co skłoniło wybrane postaci do takiego działania - poznają ich życie i postarają się zrozumieć co wpłynęło na powstanie danego wynalazku.
Uczestnicy projektu zdiagnozują potrzeby dzisiejszego świata i zaprojektują własne wynalazki.