Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 15-17 lutego 2022 roku*

obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

18.00-19.30


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Agata Reichert Zaczek

Ambasadorka programu eTwinning

Trenerka warsztatów komputerowych programu eTwinning w województwie małopolskim

Jestem nauczycielką historii sztuki oraz języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. W eTwinningu działam od 2017 roku. W roku szkolnym 2020/2021 zostałam ambasadorem eTwinning oraz będę pełnić rolę trenera eTwinning. Interesuje mnie zarówno sztuka jak i literatura oraz poznawanie innych kultur i ich dziedzictwa narodowego. Swoje pasje staram się realizować poprzez podróże, podczas których poznaję nowych ludzi i nowe miejsca. Ciekawością świata staram się zarazić moich uczniów, których zachęcam do aktywnego uczestnictwa w projektach etwinningowych oraz międzynarodowych wymianach młodzieżowych. Wraz z moimi uczniami zrealizowaliśmy kilka ciekawych projektów, które kładły nacisk na rozwój twórczości pisarskiej i plastycznej młodzieży, a także także na zwiększenie zasobu słownictwa i umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poznanie nowych narzędzi technologicznych i zawieranie nowych znajomości z rówieśnikami z innych krajów. Głównym celem tych projektów jest rozwinięcie kreatywnego myślenia i uwrażliwienie uczniów na sztukę oraz dziedzictwo kulturowe w najbliższym otoczeniu.
Zrealizowany przeze mnie i moich uczniów oraz partnerów z innych krajów projekt “Street Art Around Europe” został laureatem konkursu Nasz Projekt eTwinning 2019.

Kontakt:

aga.reichert@gmail.com
Program:

15 lutego 2022r.

Wprowadzenie do Programu eTwinning i platformy eTwinning Live – w trakcie pierwszego spotkania dowiesz się czym jest Program eTwinning i jakie korzyści, w tym możliwości rozwoju zawodowego, oferuje dla nauczycieli. Poznasz platformę eTwinning Live i nauczysz się korzystać z jej funkcjonalności: edytowania profilu, zdobywania kontaktów i poszukiwania partnerów  projektowych.  Dowiesz się również, jak utworzyć projekt.

16 lutego 2022r.

TwinSpace projektu – podczas drugiego spotkania poznasz przestrzeń projektową TwinSpace oraz oferowane przez nią narzędzia do komunikacji i dzielenia się materiałami. Nauczysz się jak zapraszać uczestników (uczniów i nauczycieli) oraz gości do projektu, jak założyć wątek na forum i jak przygotować spotkanie online w ramach projektu. Przećwiczysz dodawanie materiałów do TwinSpace, utworzysz własną stronę, na której umieścisz wybrane materiały. Wspólnie z pozostałymi  uczestnikami seminarium zaplanujesz działania projektowe.

17 lutego 2022r.

Aktywności w projekcie – w trakcie trzeciego spotkania poznasz narzędzia TIK, które usprawniają pracę nauczyciela i wykorzystane zostaną podczas realizacji działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę organizując projektową współpracę oraz zaplanujesz przebieg swoich działań projektowych prowadzących do utworzenia wspólnych rezultatów.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Nazwa projektu: "KUFEREK Z PAMIĄTKAMI".

 

Krótki opis: Projekt przeznaczony jest do realizacji w klasach 7-8 szkoły podstawowej i w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych i dotyczy dziedzictwa kulturowego, tradycji i więzi rodzinnych. 

Celem projektu jest uwrażliwienie młodzieży na wagę pamiątek rodzinnych, tradycji i historii własnej rodziny oraz regionu. 

Opis działań: Uczniowie poproszeni są o znalezienie w domu najstarszej pamiątki rodzinnej. W tym celu pytają dziadków, rodziców, poznają rodzinne historie. Następnie w grupach tworzą własne 'Kufry z pamiątkami" (np padlet). Wrzucają tam zdjęcia swoich pamiątek rodzinnych. Nagrywają krótka historię danego przedmiotu przy pomocy aplikacji Vocaroo i wysyłają nagrania partnerskiej grupie. Zadanie partnerów jest odgadnięcie i dopasowanie opisów do zdjęć. Następnie Wybierają w głosowaniu najciekawszą historię z każdego kufra. Tworzą wspólnie komiks oparty na historii zwycięskiego przedmiotu. Następnie komiksy w formie książeczki ( np storyjumper albo ourboox) zostaną opublikowane we wspólnej przestrzeni projektu. 

Rezultaty: zainteresowanie historią i korzeniami rodziny, podtrzymywanie więzi międzypokoleniowej, zainteresowanie historią, rozwój umiejętności pisania narracyjnego.

 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Aleksandra Woźniak

  kom: 572-675-533

  aleksandra.wozniak@frse.org.pl