Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Program wydarzenia oraz proponowane projekty:

Termin seminarium: 4-5 marca 2022 roku

Kliknij w link lub obrazek, aby pobrać szczegółowy program. 

buttonprogram


Zapraszamy do zapoznania się z pomysłami na projekty, które będą realizowane przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Wybór projektu udostępniony zostanie tylko zakwalifikowanym uczestnikom seminarium po zakończeniu naboru na wydarzenie.

 

 • Tytuł projektu: „Wirtualne wędrówki po krajach Unii Europejskiej” – projekt dla uczniów ze wszystkich typów szkół.

Założycielka projektu: Zyta Czechowska

O projekcie: Projekt “Wirtualne wędrówki po krajach Unii Europejskiej” ma na celu aktywne poznawanie państw wchodzących w skład Unii. Wspólnie stworzymy Wirtualne Biuro Podróży, którego nazwę wyłonimy w konkursie. Opracujemy elektroniczną książeczkę z charakterystycznymi daniami państw Unii, które wcześniej w ramach warsztatów kulinarnych przygotujemy. Wspólnie opracujemy mnóstwo ciekawych i dostosowanych do uczniów ze SPE materiałów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych ułatwiających wędrówki po 27 państwach wspólnoty.

 

 • Tytuł projektu: „STEM CHALLENGE - zajęcia STEM dla dzieci, które będą rozbudzać ciekawość” - projekt dla szkół specjalnych, integracyjnych i przyszpitalnych oraz uczniów nauczania wczesnoszkolnego.

Założycielka projektu: Małgorzata Ira

O projekcie: głównym celem projektu jest współpraca uczniów w zakresie praktycznego działania, przygotowywania wyzwań (prostych eksperymentów) dla partnerów. W ramach współpracy powstanie wspólna książka z propozycjami zabaw STEM dla uczniów, które skonstruują uczniowie wszystkich szkół. Wspólnie opracują wyzwania projektowe, wykonają zdjęcia i plany aktywności do wykonania konkretnych eksperymentów.

Każda ze szkół zorganizuje u siebie dzień eksperymentów, do współpracy przy jej tworzeniu zaangażuje innych uczniów. 


 • Tytuł projektu: „Wiosenne kodowanie” - projekt dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej wszystkich typów szkół.

Założycielka projektu: Agnieszka Ogiegło

O projekcie: Projekt „Wiosenne kodowanie”  to źródło pomysłów jak ciekawie i oryginalnie połączyć tematykę kodowania, edukacji matematycznej z określoną porą roku - wiosną. Projekt zaprasza do wspólnych aktywności - np.  tworzenie kart pracy związanych z kodowaniem, założenia mini ogrodu według instrukcji i prowadzenia obserwacji, wspólna książeczka z przygodami Kodusia szukającego oznak wiosny, kartki przygotowane w Scratch Jr. - wymagających  współpracy uczniów w danej grupie projektowej.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele poznają aplikacje służące urozmaicaniu lekcji oraz przygotują własne pomoce dydaktyczne związane z kodowaniem. 

 

 • Tytuł projektu: „Rośniemy razem” – projekt dla uczniów edukacji przedszkolnej.

Założycielka projektu: Anna Krzyżanowska

O projekcie: Koncepcja projektu jest powiązana z eksploracją poznawczą i sensoryczną kwiatów i roślin wystepujących w najbliższym otoczeniu dziecka. Poprzez proste aktywności oparte na bezpośrednim działaniu (w bliskości z naturą, wspomagając się technologiami w duchu współpracy), postaramy się dołożyć eTwinningową cegiełkę do rozwoju dziecięcego potencjału. Bo niezależnie od wieku dzieci i towarzyszących im dysfunkcji rozwojowych, projekt eTwinning znajduje się w ich sferze najbliższego rozwoju!

 

 • Tytuł projektu: „Sklepik marzeń” – projekt dla uczniów ze wszystkich typów szkół.

Założycielka projektu: Malwina Kordus

O projekcie: Projekt „Sklepik marzeń” ma na  celu pobudzenie kreatywności i przedsiębiorczości wśród naszych uczniów. Razem stworzymy wirtualny sklepik szkolny, przygotujemy jego asortyment, kładąc nacisk na zdrowe produkty i wymyślimy jego nazwę.  Zaproponujemy też  menu na „Tydzień europejski” i wybierzemy „Super Kanapkę Miesiąca”.  Podkreślimy wagę reklamy, tworząc materiały reklamujące nasze przedsięwzięcie. Podczas trwania projektu poznamy różne aplikacje i opracujemy wspólne pomoce dydaktyczne. 


 
 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  mknap@frse.org.pl