Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 14-16 lutego 2022 roku*

obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

17.30-19.00


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Jolanta Zamoyska

Ambasadorka programu eTwinning

Wicedyrektorka, dyplomowana nauczycielka języka angielskiego, absolwentka Akademii Liderów Oświaty Szkoły Uczącej się oraz Koordynatorka projektów eTwinning w Zespole Szkolnym Milenium w Legionowie, odznaczonym europejską odznaką Szkoły eTwinning. Prowadzi stronę http://classpage.manifo.com. Ma na koncie wiele projektów wyróżnionych Krajową i Europejską Odznaką Jakości eTwinning. Pasjonatka nowoczesnych technologii w edukacji – jako Ambasadorka eTwinning organizuje i uczestniczy w wydarzeniach, aby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami zainteresowanymi edukacją globalną i innowacyjnymi metodami nauczania.

Kontakt: jl.jolanta@gmail.com


Program:

14 lutego 2022r.

Wprowadzenie do Programu eTwinning i platformy eTwinning Live – w trakcie pierwszego spotkania dowiesz się czym jest Program eTwinning i jakie korzyści, w tym możliwości rozwoju zawodowego, oferuje dla nauczycieli. Poznasz platformę eTwinning Live i nauczysz się korzystać z jej funkcjonalności: edytowania profilu, zdobywania kontaktów i poszukiwania partnerów  projektowych.  Dowiesz się również, jak utworzyć projekt.

15 lutego 2022r.

TwinSpace projektu – podczas drugiego spotkania poznasz przestrzeń projektową TwinSpace oraz oferowane przez nią narzędzia do komunikacji i dzielenia się materiałami. Nauczysz się jak zapraszać uczestników (uczniów i nauczycieli) oraz gości do projektu, jak założyć wątek na forum i jak przygotować spotkanie online w ramach projektu. Przećwiczysz dodawanie materiałów do TwinSpace, utworzysz własną stronę, na której umieścisz wybrane materiały. Wspólnie z pozostałymi  uczestnikami seminarium zaplanujesz działania projektowe.

16 lutego 2022r.

Aktywności w projekcie – w trakcie trzeciego spotkania poznasz narzędzia TIK, które usprawniają pracę nauczyciela i wykorzystane zostaną podczas realizacji działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę organizując projektową współpracę oraz zaplanujesz przebieg swoich działań projektowych prowadzących do utworzenia wspólnych rezultatów.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Projekt „Nasza mama ukochana”  to źródło pomysłów jak ciekawie i oryginalnie świętować Dzień Matki. Projekt zaprasza do wspólnych aktywności  - np.  tworzenie wirtualnej  galerii portretów, pisanie listu do mamy, tworzenie kartek, nagrywanie piosenek - wymagających  współpracy uczniów w danej grupie projektowej oraz między szkołami. Uczniowie, jak i nauczyciele, poznają aplikacje służące urozmaicaniu lekcji zarówno w trakcie edukacji stacjonarnej, jak i zdalnej.

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  mknap@frse.org.pl