
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Ramowy plan spotkań:
Termin seminarium: 17-19 stycznia 2022 roku*
* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach
Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:
17:00-18:30
Opis eksperta prowadzącego seminarium online:
Katarzyna Zawiła-Dudzik
Ambasadorka programu eTwinning
Trenerka kursów online
Jestem nauczycielką języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach. eTwinning obecny jest niemal w każdym aspekcie mojej pracy zawodowej. Nie wyobrażam sobie roku szkolnego bez realizacji projektu eTwinning. Program eTwinning pozwolił mi rozwinąć się zawodowo, określił też mój styl nauczania, ponieważ pokochałam pracę metodą projektu edukacyjnego z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi ICT.
Od 2014 roku mogę swoją pasją zarażać innych, działając jako ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim oraz jako trenerka warsztatów komputerowych i kursów internetowych.
Facebook – eTwinning śląskie
Kontakt: kasia_zawila@op.pl
Program wydarzenia:
17 stycznia 2022
Program eTwinning - co to jest? Portal eTwinning Live - medium społecznościowe dla nauczycieli
Podczas pierwszego spotkania poznasz założenia programu eTwinning, dowiesz się w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces nauczania/uczenia się na pierwszym etapie edukacji. W toku pracy na eTwinning Live sprawdzisz jak zmodyfikować własny profil aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a także zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu, poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu portalu eTwinning Live.
18 stycznia 2022
Twinspace - przestrzeń do dokumentowania projektów eTwinning
W toku drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z platformy Twinspace, służącej do dokumentowania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby, jak zaplanować spotkanie partnerów online, założyć wątek na forum czy zaprosić uczniów (i ich rodziców) do projektu. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami szkolenia zaplanujemy własne działania projektowe.
19 stycznia 2022
Aktywności w projekcie
Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom TIK, przydatnym do zrealizowania lub publikacji proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym i angażujący społeczność. Zaplanujesz swoją pracę w projekcie. W razie jakichkolwiek wątpliwości będziesz miał/miała czas na ich rozwianie.
Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:
Mr. Rabbit Saves Easter
Pan Królik rozpoczyna przygotowania do Świąt Wielkanocnych już z pierwszymi oznakami wiosny. Lecz w tym roku zakłóca je tajemnicze zniknięcie kur i jajek. Czy w tej sytuacji uda się zorganizować Easter egg hunt a tym samym uratować święta?
W tym projekcie uczniowie klas 1-3 wcielą się w rolę pomocników Pana Królika, szukając pierwszych oznak wiosny oraz zaginionych kur i jajek.
Razem stworzymy zakodowane zadania pomocne w nauce języka angielskiego na pierwszym etapie edukacyjnym. Każda grupa projektowa działająca w szkołach partnerskich opracuje zadanie do pokoju zagadek. Z wypracowanego materiału powstanie escape room o tematyce wiosenno-świątecznej.