
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Program wydarzenia oraz proponowane projekty:
Termin seminarium: 18-19 grudnia 2021 roku
Kliknij w link lub obrazek, aby pobrać szczegółowy program.
Opis projektów, które będą realizowane przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:
Tytuł projektu: „Rymowanka – dobieranka”
Założycielka projektu: Justyna Todor-Pałka
O projekcie: Głównym celem projektu jest przygotowanie pomocy dydaktycznej rozwijającej świadomość fonemową, koordynację wzrokowo-słuchowo–wzrokową i koncentrację słuchową. Działania projektowe będą dotyczyć stworzenia kart obrazkowych na zasadzie memory obrazkowego. Parę w przygotowanej pomocy będą tworzyć ilustracje przedmiotów rymujących się. Dodatkowym rozszerzeniem jest propozycja kart zawierająca zdania z pustymi okienkami, w które należy dopasować odpowiedni obrazek. „Rymowanka – dobieranka” to pomoc, która świetnie sprawdzi się na zajęciach z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Poprzez zabawę dzieci nie tylko rozwiną swoją percepcję słuchową, ale również pamięć, spostrzegawczość i wpłyną pozytywnie na naukę czytania.
Tytuł projektu: „INSTRUMENTARIUM MUZYCZNE, czyli wspólne zabawy rytmiczne”
Założycielka projektu: Katarzyna Szypszak
O projekcie: Muzyka i rytm łączą się z rozwojem mowy i słuchu. Projekt zakłada zaprojektowanie i stworzenie wraz z uczniami własnoręcznie wykonanych instrumentów muzycznych. Uczniowie pod opieką nauczyciela wykażą się pomysłowością i kreatywnością w wymyślaniu własnych instrumentów. Następnie staną się „muzykami” i będą prezentować swoje dzieła. Nagrane zostaną filmiki ukazujące użycie ich wytworów w praktyce (jako akompaniament do danej piosenki). Całość, czyli wszystkie pomysły na stworzenie własnych instrumentów, zostanie zebrana i opublikowana w postaci wirtualnej książeczki. Chcemy przeprowadzić i uatrakcyjnić zajęcia logopedyczne, które będą dla dzieci dobrą zabawą i możliwością wcielenia się w twórców-muzyków.
Tytuł projektu: „Kółka origami w pracy z głoskami”
Założycielka projektu: Małgorzata Maik-Ślisińska
O projekcie: Celem działań projektowych będzie przygotowanie publikacji internetowej (np. w Issuu) złożonej ze skanów plansz wykonanych z użyciem kółeczek origami przez dzieci w czasie zajęć logopedycznych. Partnerzy wymienią się też przygotowanymi planszami i przygotują z nich mini wystawę w szkolnych/przedszkolnych gablotach logopedycznych. Prace będą mogły również służyć jako materiał obrazkowy do ćwiczenia wybranych głosek oraz rozwijania mowy u uczestników zajęć logopedycznych.
Tytuł projektu: „Rymolandia”
Założycielka projektu: Wioletta Chopcian
O projekcie: Projekt przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i szkolnych (bez ograniczeń wiekowych). Podczas zajęć projektowych zostaną wykorzystane rymowane wierszyki, rymy dziecięce, które posłużą do usprawniania percepcji słuchowej, niezbędnej w rozwoju mowy oraz w procesie nauki czytania i pisania. Rezultatem współpracy będzie wspólna książeczka wypracowana przez partnerów projektu, w której zostaną zebrane ilustracje do wierszyków i rymowanych wyrazów.