Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 6, 8, 10 grudnia 2021*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

18.00-19.30


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Dagmara Szczecińska 

Nauczycielka wychowania przedszkolnego i od niedawna języka angielskiego w Przedszkolu nr 2 w Nowej Soli. Wciąż zafascynowana fenomenem postrzegania świata przez dziecko. Jest entuzjastką edukacji multisensorocznej czyli łączenia tradycji z nowoczesnością. Łączenia tego co dziecku bliskie czyli natury z kulturą i zbalansowanym podejściem do wyzwań świata cyfrowego. Stąd bliskie jej są założenia programu eTwinning, który angażując w projektowe działania edukacyjne, wspiera racjonalne podejście do TIK i ułatwia zrozumienie współczesnego świata.

Prywatnie, fanka muzyki poważnej i papierowej wersji tygodników. Uwielbia wczesne poranki, jazdę na rowerze i zapach ołówków.

Związana z programem eTwinning od 2010 roku. Laureatka konkursu Nasz projekt eTwinning. Ambasadorka programu eTwinning i trener warsztatów komputerowych w woj. lubuskim. Beneficjentka programu Erasmus +.

Kontakt: dagaszczecinska@gmail.com


Program:

 6 grudnia 2021 r (poniedziałek) 18.00-19.30

Program eTwinning - co to jest? Portal eTwinning Live - medium społecznościowe dla nauczycieli

Podczas pierwszego spotkania poznasz założenia programu eTwinning, dowiesz się w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces nauczania/uczenia się na przedszkolnym  etapie edukacji. W toku pracy na eTwinning Live sprawdzisz jak zmodyfikować własny profil aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a także zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu, poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu portalu eTwinning Live.

 8 grudnia 2021 r (środa) 18.00-19.30

 Twinspace - przestrzeń do dokumentowania projektów eTwinning

 W toku drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z platformy Twinspace, służącej do dokumentowania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby, jak zaplanować spotkanie partnerów online, założyć wątek na forum czy zaprosić przedszkolaków (i ich rodziców) do projektu. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami szkolenia zaplanujemy własne działania projektowe.

 10 grudnia 2021 (piątek) 18.00-19.30

 Aktywności w projekcie

Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom TIK, przydatnym do zrealizowania lub publikacji proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności przedszkolaków w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym i angażujący społeczność. Zaplanujesz swoją pracę w projekcie. W razie jakichkolwiek wątpliwości będziesz miał/miała czas na ich rozwianie. 

 

 


 

Opis projektu:

Adekwatny do okoliczności i czasu w przyrodzie temat projektu, angażujące zadania adekwatne do poziomu dzieci w wieku przedszkolnym, realizowane wspólnie, to dobra recepta na twórcze zakończenie roku i nowy początek eTwinningowej przygody.

Zimowy czas to najbardziej magiczny okres w roku. Kiedy nieco zwalniamy tempa i zaczynają się dziać dziwne cuda: ludzkie serca się otwierają, zwierzęta nocą przemawiają a z nieba spada "kaszka manna". Aby poczuć magię tego czasu będziemy wraz z dziećmi doświadczać niezwykłości za pomocą zmysłów: WZROKU, WĘCHU, SMAKU, SŁUCHU I DOTYKU. Jeszcze przed świętami ubierzemy swoje przedszkolne choinki w ozdoby regionalne, przygotowane przez dzieci, które staną się okazją do odkrywania różnorodności w Polsce.

W ustalonym przez nas terminie, wybierzemy się z podopiecznymi na małą wyprawę poza teren przedszkola, w czasie której zgromadzimy materiał badawczy ukazujący panujące u nas zjawiska atmosferyczne oraz widok otaczającego nas krajobrazuDzięki wspólnie opracowanym raportom pogodowym odpowiemy sobie na pytanie, gdzie spadł pierwszy śnieg, sprawdzimy też, w których regionach Polski mamy na niego największe szanse. Spróbujemy wykonać wspólną ilustrację – swoistą mapę tego, jakie zwierzęta przemówiły ludzkim głosem w wigilijną nocZ okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, na bazie zabawy skojarzeniowej, przygotujemy herbatki dla naszych bliskich a być może podejmiemy się wyzwania upieczenia dla nich ciasteczek.

 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Aleksandra Woźniak

  kom: 572-675-533

  tel: 22 46 31 224

  aleksandra.wozniak@frse.org.pl