Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 30 listopada - 2 grudnia 2021 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

18.00-19.30


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Katarzyna Siwczak

Ambasadorka Programu eTwinning

Trenerka warsztatów komputerowych w województwie śląskim

Nauczycielka języka angielskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, laureat konkursu Nasz projekt eTwinning 2019Ambasador Europeany na Polskę. Swoją przygodę z eTwinning rozpoczęła w 2005r., pierwszy projekt eTwinning, nagrodzony również European Language Label, zrealizowała w 2006r. Od tego czasu, dzięki programowi, poznała wielu wspaniałych nauczycieli-pasjonatów, z którymi współpracowała tworząc ciekawe projekty eTwinning nagrodzone Krajowymi oraz Europejskimi Odznakami Jakości. Będąc entuzjastką idei uczenia się przez całe życie chętnie uczestniczy w nowoczesnych formach doskonalenia zawodowego oferowanego przez program eTwinning.

Kontakt: kasiw@wp.pl


Program:

30 listopada 2021r.

Wprowadzenie do Programu eTwinning i platformy eTwinning Live – w trakcie pierwszego spotkania dowiesz się czym jest Program eTwinning i jakie korzyści, w tym możliwości rozwoju zawodowego, oferuje dla nauczycieli. Poznasz platformę eTwinning Live i nauczysz się korzystać z jej funkcjonalności: edytowania profilu, zdobywania kontaktów i poszukiwania partnerów  projektowych.  Dowiesz się również, jak utworzyć projekt.

1 grudnia 2021r.

TwinSpace projektu – podczas drugiego spotkania poznasz przestrzeń projektową TwinSpace oraz oferowane przez nią narzędzia do komunikacji oraz dzielenia się materiałami. Nauczysz się jak zapraszać uczestników (uczniów i nauczycieli) oraz gości do projektu, jak założyć wątek na forum oraz jak przygotować spotkanie online w ramach projektu. Przećwiczysz dodawanie materiałów do TwinSpace, utworzysz własną stronę, na której umieścisz wybrane materiały. Wspólnie z pozostałymi  uczestnikami seminarium zaplanujesz działania projektowe.

2 grudnia 2021r.

Aktywności w projekciew trakcie trzeciego spotkania poznasz narzędzia TIK, które usprawniają pracę nauczyciela i wykorzystane zostaną podczas realizacji działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę organizując projektową współpracę oraz zaplanujesz przebieg swoich działań projektowych prowadzących do utworzenia wspólnych rezultatów.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, nastawiony jest na tematykę związaną z problemem dyskryminacji i skłania uczniów do przemyśleń dotyczących wyrażanych poglądów i podejmowanych wyborów. Celem głównym projektu będzie rozwijanie tolerancji, empatii, akceptacji oraz myślenia krytycznego, zgodnie z projektowym tytułem eTEAM ( gdzie T- to Tolerancja, E-Empatia, A – Akceptacja, M- Myślenie krytyczne), między innymi poprzez wykorzystanie materiałów dostępnych na platformie Stories That Move. Poprzez udział w zadaniach projektowych uczestnicy rozwiną umiejętność efektywnej komunikacji i współpracy zespołowej tworząc e(Twinningowy) empatyczny TEAM.

 

 

 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Aleksandra Woźniak

  kom: 572-675-533

  tel: 22 46 31 224

  aleksandra.wozniak@frse.org.pl