Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Program wydarzenia oraz proponowane projekty:

Termin seminarium: 26-27 listopada 2021 roku

Kliknij w link lub obrazek, aby pobrać szczegółowy program. 


Opis projektów, które będą realizowane przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

 

Projekt dla uczniów edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Tytuł projektu: Hokus Pokus

W trakcie realizacji naszego projektu, dzieci będą mogły zamienić się w małych czarodziei i czarodziejki. Poznają magiczne zwierzęta, stworzą własne zaklęcia i wyhodują zaczarowaną roślinkę. Wezmą udział w tworzeniu eliksirów oraz nauczą się „latać” na miotle.

Na uczestników czeka wiele magicznych atrakcji i zadań, które nie tylko  pobudzą ich  kreatywność i wyobraźnię, ale też pomogą  w rozwijaniu  kompetencji kluczowych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Projekt dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej

 • Projekt zakłada realizację podstaw programowych/treści z następujących przedmiotów: historia, język polski, godzina wychowawcza.

Tytuł projektu: Z hymnem mi do twarzy

Patronem roku 2022 roku został Józef Wybicki. W tym roku przypada zarówno 275 rocznica urodzin, 225 rocznica napisania Pieśni Legionów Polskich we Włoszech, 200 rocznica śmierci oraz 95 rocznica ustanowienia pieśni „Jeszcze Polska nie zginęła” hymnem narodowym. Uczniowie i nauczyciele zaangażują się w poznanie jego historii i dokonań, a wspólnym rezultatem działań będzie stworzenie escape roomu z zakodowanymi informacjami dotyczącymi hymnu.

Projekt dla uczniów klas 5-7 szkoły podstawowej

 • Projekt zakłada realizację podstaw programowych/treści z następujących przedmiotów: geografia, historia, języki obce, język polski, godzina wychowawcza.

Tytuł projektu: Wycieczka po Europie

Projekt będzie wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu geografii oraz poznania najciekawszych miejsc i zwyczajów w Europie. Nauczyciele i uczniowie będą mieli okazję do poznania podstawowych zwrotów w innych językach używanych w krajach europejskich, stworzenia ciekawej gry planszowej o najciekawszych miejscach w Europie. Projekt będzie również okazją do i zaprezentowania ciekawych miejsc w swojej miejscowości i okolicach.

Podczas realizacji naszego projektu wypracujemy materiały interaktywne do lekcji kulturowych, regionalnych  w języku angielskim i języku polskim z wykorzystaniem prostych w obsłudze i atrakcyjnych dla uczniów narzędzi online.

Jako produkt końcowy naszej pracy stworzymy wirtualny przewodnik, w którym uczniowie przedstawią najciekawsze miejsca w Europie i Polsce.

Projekt matematyczny dla uczniów młodszych klas szkół ponadpodstawowych

Tytuł projektu: Z matematyką dookoła…

Partnerzy realizując wspólne działania poznają ciekawe miejsca i ciekawostki dotyczące naszych miast i regionów. Grupy projektowe będą przygotowywać wspólne (e)przewodnik z ukrytymi w formie zadań matematycznych informacjami o miejscach szkół partnerskich wraz ze zdjęciami i ilustracjami. Opracują pokoje zagadek z zaszyfrowanymi  pytaniami, zagadkami, kodami QR. Pracując w grupach międzyszkolnych uczniowie poznają swoich rówieśników ze szkół partnerskich, poznając i korzystając z różnych narzędzi TIK. 

 


 

 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl