Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 15-17 listopada 2021 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

17.30-19.00


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Iwona Kowalik

Ambasadorka i trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie dolnośląskim

Ambasadorka programu eTwinning, dyplomowana nauczycielka matematyki i informatyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 we Wrocławiu. Założycielka i koordynatorka kilkunastu projektów Twinning nagrodzonych krajową i europejską Odznaką eTwinning. Laureatka Europejskiego Konkursu 2019 za projekt SNOPP. Pełni funkcję Ambasadorki programu Scientix oraz  EU Code Week Leading Teacher for Poland. Jest mentorką w zespole matematyczno-przyrodniczym Akademii Twórczych Inicjatyw Obywatelskich działającej w ramach Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej. Pasjonatka stosowania nowoczesnych technologii oraz globalnej współpracy szkół. Członek globalnej społeczności iEARN i szkolny koordynator programu Szkół Stowarzyszonych UNESCO.

Kontakt:
ikowalik2012@gmail.com


Program:

15 listopada 2021r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platformy eTwinning LIVE – podczas pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w nauczaniu oraz doskonaleniu zawodowym. Poznasz platformę eTwinningLive: dowiesz się jak edytować własny profil, aby zachęcił innych użytkowników do współpracy, jak zdobywać kontakty, jak poszukiwać partnerów. Dowiesz się jak utworzyć projekt.

16 listopada 2021r.

TwinSpace projektu – podczas drugiego spotkania poznasz przestrzeń projektową i weźmiesz udział w planowaniu projektu. Nauczysz się poruszać po platformie TwinSpace: zobaczysz, jak tworzy się strony, planuje spotkanie online, zaprasza uczniów oraz nauczycieli do projektu, zakłada wątek na forum. Dowiesz się jak dodawać materiały do TwinSpace, utworzysz własną stronę i dodasz do niej materiały. Weźmiesz udział w planowaniu aktywności projektu.

17 listopada 2021r.

Aktywności w projekcie – podczas trzeciego spotkania poznasz narzędzia przydatne do zrealizowania proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania projektu,  jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy i atrakcyjny dla uczestników. Zaplanujesz swoją pracę w projekcie. W razie wątpliwości będziesz mógł zadać pytania.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Sposobem na zaangażowanie naszych uczniów jest wykorzystanie szyfrów.  Podczas projektu „Zakodowane zadania”  uczestnicy poznają i wykorzystają aplikacje, które pozwalają zaszyfrować informacje oraz teksty poleceń do zadań (generatory szyfru Cezara, alfabetu Morse’a, szyfru PIGPEN, kodu QR,  labiryntów i in.).  Stworzymy własne szyfry podstawieniowe z wykorzystaniem działań arytmetycznych.  Projekt jest skierowany przede wszystkim dla nauczycieli matematyki w klasach 4-8 szkół podstawowych.

Uczestnicy podzieleni na zespoły, stworzą zestawy zadań zawierające np. matematyczne sudoku, które mogą posłużyć np.  do  zorganizowania aktywności podczas obchodów EU Code Week czy Dnia Matematyki. Efekty współpracy przedstawimy na prostej witrynie internetowej.

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl