Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 25-27 października 2021 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

18:00-19:30


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:


Monika Khan - Ambasadorka programu eTwinning

Trenerka warsztatów komputerowych w województwie podkarpackim

Nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Zrealizowała do tej pory 20 projektów, które zostały nagrodzone Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości. W ramach programu eTwinning brała udział w licznych szkoleniach krajowych i zagranicznych. Fascynuje ją wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji oraz praca metodą projektów. W swojej pracy kładzie nacisk na rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów. Jest ekspertem Microsoftu, a także jedną z polskich ambasadorek marek edukacyjnych Wakelet i Flipgrid w Polsce. Prowadzi stronę FB „Monika Khan – pomysłowa edukacja”.

Kontakt: monika.khan@zswg.pl


Program wydarzenia:

25 października 2021r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma eTwinnigLive – podczas pierwszego spotkania poznasz założenia programu eTwinning, dowiesz się w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces dydaktyczno-wychowawczy w klasach starszych szkoły podstawowej. W toku pracy na eTwinning Live sprawdzisz jak zmodyfikować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu „Odkryjmy magię świąt” poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy eTwinning Live.

26 października 2021r.

Twinspace projektu - w toku drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z platformy Twinspace, służącej do udostępniania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby, jak zaplanować spotkanie partnerów online, założyć wątek na forum czy zaprosić uczniów (i ich rodziców) do projektu. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu wykorzystując narzędzia na Twinspace projektu. Poznasz również pierwsze narzędzie, które będziemy wykorzystywać w projekcie - Book Creator.

27 października 2021r.

Aktywności w projekcie - Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom, przydatnym do zrealizowania  i publikacji proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności dzieci/uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym, i angażujący społeczność uczniów i nauczycieli. Zaplanujesz swój zakres działań w projekcie, i zadasz wszelkie potrzebne pytania, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do jego przebiegu. Poznasz również inne narzędzia pomocne przy pracach projektowych Vocaroo, AudioJoiner, Canva.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

W dzisiejszym pandemicznym świecie dbanie o relacje i tworzenie wspólnych tradycji stało się niezwykle istotne. Nie ma chyba do tego lepszej okazji niż czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia. Wspólne snucie opowieści, śpiewanie, gotowanie i jedzenie, a także przesyłanie życzeń świątecznych zbliża nauczyciela/i i uczniów, a także tworzy relacje między szkołami. Projekt „Odkryjmy magię świąt” zaprasza do wejścia w czas Bożego Narodzenia w trakcie wykonywania wspólnych aktywności (pisania opowiadania, tworzenia kartek świątecznych, nagrywania piosenek/kolęd świątecznych lub przygotowywania przepisów na bożonarodzeniowe dania), wymagających współpracy uczniów w danej grupie projektowej, jak również między szkołami.

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Aleksandra Woźniak

  kom: 572-675-533

  tel: 22 46 31 224

  aleksandra.wozniak@frse.org.pl