Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 18-20 października 2021 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

19.30-21.00


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:


Anna Szczepaniak - Ambasadorka programu eTwinning

Trenerka warsztatów komputerowych w województwie dolnośląskim

Nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie (szkoła wyróżniona tytułem Top School of the Decade in Poland z okazji 10-lecia programu eTwinning, a w 2018 i 2020 roku eTwinning School Label). eTwinnerka od 2005 roku. Zrealizowała ponad 30 projektów wyróżnionych europejską odznaką jakości eTwinning, z których 7 zostało laureatami konkursu Nasz projekt eTwinning. Laureatka European Language Label za projekt „Z językami obcymi odkrywamy Europę”.

Od roku 2018 również koordynatorka projektów Erasmus+ w synergii z eTwinning.

W pracy motywuje uczniów do nauki angażując ich do międzynarodowych projektów o różnej tematyce, podczas realizacji których każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego. Cały czas dokształca się i poszukuje nowych, ciekawych dla uczniów metod i narzędzi TIK, które ułatwią i uatrakcyjnią im naukę. Autorka innowacji pedagogicznej „Projekt eTwinning z klasą”. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z nauczycielami na konferencjach, kursach internetowych i warsztatach.

Kontakt: annaszczepaniak25@wp.pl


Program wydarzenia:

18 października 2021r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma eTwinnigLive – podczas pierwszego spotkania poznasz założenia programu eTwinning, dowiesz się w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces dydaktyczno-wychowawczy w klasach starszych szkoły podstawowej. W toku pracy na eTwinning Live sprawdzisz jak zmodyfikować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu „Christmas all around the World” poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy eTwinning Live.

19 października 2021r.

Twinspace projektu - w toku drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z platformy Twinspace, służącej do udostępniania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby, jak zaplanować spotkanie partnerów online, założyć wątek na forum czy zaprosić uczniów (i ich rodziców) do projektu. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu wykorzystując narzędzia na Twinspace projektu. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami szkolenia zaplanujesz własne działania projektowe.

20 października 2021r.

Aktywności w projekcie - Ostatni dzień seminarium będzie równocześnie początkiem realizowanego wspólnie projektu eTwinning. Mam nadzieję, że okaże się on dla Ciebie ciekawym doświadczeniem, motywującym do samodzielnej realizacji projektów krajowych i międzynarodowych już w niedalekiej przyszłości.

Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom, przydatnym do zrealizowania  i publikacji proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności dzieci/uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym, i angażujący społeczność uczniów i nauczycieli. Zaplanujesz swój zakres działań w projekcie, i zadasz wszelkie potrzebne pytania, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do jego przebiegu.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Adekwatny do okoliczności i czasu temat projektu, angażujące zadania adekwatne do poziomu dzieci w szkole podstawowej, realizowane wspólnie, to dobra recepta na rozpoczęcie przygody z programem eTwinning.

Projekt „Christmas all around the World” skierowany jest do uczniów klas 5-7 szkoły podstawowej.

Święta Bożego Narodzenia to wspaniała okazja do realizacji projektu interdyscyplinarnego w języku angielskim. Uczniowie pracując wspólnie będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z geografii, języka angielskiego jak i poznają tradycje  związane z świętami Bożego Narodzenia w wybranych krajach świata.

Podczas realizacji naszego projektu wypracujemy materiały interaktywne do lekcji kulturowych w języku angielskim z wykorzystaniem prostych w obsłudze i atrakcyjnych dla uczniów narzędzi online.

Jako produkt końcowy naszej pracy stworzymy escape room, w którym uczniowie przedstawią tradycje bożonarodzeniowe w wybranych krajach świata oraz położenie i stolice wybranych krajów.


 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Aleksandra Woźniak

  kom: 572-675-533

  tel: 22 46 31 224

  aleksandra.wozniak@frse.org.pl