
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Ramowy plan spotkań:
Termin seminarium: 27-29 września 2021 roku
Trzy spotkania* online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach: 18-19.30
*obowiązek udziału we wszystkich trzech spotkaniach
Opis eksperta prowadzącego seminarium online:
Justyna Grzegorzyca - Ambasadorka programu eTwinning w województwie małopolskim.
Jestem nauczycielem dyplomowanym języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Od 2016r. aktywnie uczestniczę w programie eTwinning. Zrealizowałam kilka projektów krajowych i międzynarodowych, za które otrzymałam Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Jestem koordynatorem szkolnej grupy eTwinnerów. Od 2020 r. należymy do elitarnej grupy Szkół eTwinning i chętnie bierzemy udział we wspólnych aktywnościach i wydarzeniach organizowanych przez eTwinning.
Od 2009 roku czynnie współpracuję z Centralną Komisją Egzaminacyjną.
Program:
27 września 2021r.
Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platformy eTwinnigLive – podczas pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w nauczaniu oraz doskonaleniu zawodowym. Poznasz platformę eTwinningLive: sprawdzisz jak edytować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla innych użytkowników platformy, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów i jak poszukiwać partnerów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu i dowiesz się w jaki sposób można zarządzać projektem z poziomu platformy eTwinning LIVE.
28 września 2021r.
Twinspace projektu - podczas drugiego spotkania weźmiesz udział w planowaniu projektu. Nauczysz się poruszać po platformie Twinspace: zobaczysz, jak tworzy się strony, planuje spotkanie online, zakłada wątek na forum oraz zaprasza uczniów i nauczycieli do projektu. Dowiesz się jak dodawać materiały do TwinSpace, utworzysz własną stronę i dodasz do niej materiały. Poznasz sposoby efektywnej komunikacji w czasie realizacji projektu.
29 września 2021r.
Aktywności w projekcie – na ostatnim spotkaniu dołączy do nas Ambasador eTwinning - Celina Świebocka, która w ramach dobrych praktyk, na przykładzie jednego ze swoich nagrodzonych Europejską Odznaką Jakości projektów eTwinning, przedstawi rozwiązania w zakresie wprowadzenia działalności innowacyjnej. Odpowie na pytanie jak wdrożyć ją sprawnie, a przede wszystkim efektywnie w szkole. Poza tym poznasz narzędzia przydatne do zrealizowania proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania projektu oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy i atrakcyjny. Zaplanujesz swoją pracę w projekcie, a w razie wątpliwości będziesz mógł zadać pytania.
Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:
Wychodząc naprzeciw podstawowym kierunkom polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022 w których jest mowa o wdrażaniu zintegrowanej strategii umiejętności – rozwoju umiejętności zawodowych w edukacji formalnej i pozaformalnej, w tym uczeniu się dorosłych a jednocześnie pamiętając, że edukacja przyszłości to coś więcej niż trendy, technologie czy zmiany zapraszamy do udziału w projekcie w którym elastyczni nauczyciele i twórczy uczniowie będą ważnym elementem budowania nowoczesnej szkoły. Zapraszamy do udziału w nauczaniu projektowym, w którym kompetencje kluczowe, działalność innowacyjna i spotkania w ciekawy sposób zobrazują nowoczesne trendy w edukacji.
Projekt dedykowany jest uczniom szkół średnich o poziomie języka angielskiego minimum B1+.
Założeniem projektu jest wspólnie z partnerami zrealizować działania, które pozwolą uczniom odnaleźć się w niełatwych warunkach towarzyszących im podczas szukania pierwszej pracy. W trakcie realizacji projektu uczniowie w grupach międzyszkolnych:
- zredagują ogłoszenie o pracę,
- napiszą profesjonalne CV,
- dowiedzą się czym zajmuje się dział HR i kim jest specjalista od zasobów ludzkich,
- stworzą bazę ewentualnych pytań, które mogą pojawić się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej,
- wezmą udział w pogadance z Expertem działu HR,
- zorganizują symulację rozmowy kwalifikacyjnej online,
- wyślą mejle z gratulacjami spełniającego wszystkie kryteria Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na poziomie matury podstawowej.
Działania projektowe będą realizowane i prezentowane z wykorzystaniem bezpiecznych i bezpłatnych narzędzi TIK oraz oficjalnych stron https://europa.eu/.