Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 27-29 września 2021 roku

Trzy spotkania* online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach: 18-19.30

*obowiązek udziału we wszystkich trzech spotkaniach


Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Justyna Grzegorzyca - Ambasadorka programu eTwinning w województwie małopolskim.

Jestem nauczycielem dyplomowanym języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Od 2016r. aktywnie uczestniczę w programie eTwinning. Zrealizowałam kilka projektów krajowych i międzynarodowych, za które otrzymałam Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Jestem koordynatorem szkolnej grupy eTwinnerów. Od 2020 r. należymy do elitarnej grupy Szkół eTwinning i chętnie bierzemy udział we wspólnych aktywnościach i wydarzeniach organizowanych przez eTwinning.

Od 2009 roku czynnie współpracuję z Centralną Komisją Egzaminacyjną.


Program:

27 września 2021r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platformy eTwinnigLive – podczas pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w nauczaniu oraz doskonaleniu zawodowym. Poznasz platformę eTwinningLive: sprawdzisz jak edytować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla innych użytkowników platformy, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów i jak poszukiwać partnerów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu i dowiesz się w jaki sposób można zarządzać projektem z poziomu platformy eTwinning LIVE.

28 września 2021r.

Twinspace projektu - podczas drugiego spotkania weźmiesz udział w planowaniu projektu. Nauczysz się poruszać po platformie Twinspace: zobaczysz, jak tworzy się strony, planuje spotkanie online, zakłada wątek na forum oraz zaprasza uczniów i  nauczycieli do projektu. Dowiesz się jak dodawać materiały do TwinSpace, utworzysz własną stronę i dodasz do niej materiały. Poznasz sposoby efektywnej komunikacji w czasie realizacji projektu.

29 września 2021r.

Aktywności w projekcie – na ostatnim spotkaniu dołączy do nas Ambasador eTwinning - Celina Świebocka, która w ramach dobrych praktyk, na przykładzie jednego ze swoich nagrodzonych Europejską Odznaką Jakości projektów eTwinning, przedstawi rozwiązania w zakresie wprowadzenia działalności innowacyjnej. Odpowie na pytanie jak wdrożyć ją sprawnie, a przede wszystkim efektywnie w szkole. Poza tym poznasz narzędzia przydatne do zrealizowania proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania projektu oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy i atrakcyjny. Zaplanujesz swoją pracę w projekcie, a w razie wątpliwości będziesz mógł zadać pytania.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Wychodząc naprzeciw podstawowym kierunkom polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022 w których jest mowa o wdrażaniu zintegrowanej strategii umiejętności – rozwoju umiejętności zawodowych w edukacji formalnej i pozaformalnej, w tym uczeniu się dorosłych a jednocześnie pamiętając, że edukacja przyszłości to coś więcej niż trendy, technologie czy zmiany zapraszamy do udziału w projekcie w którym elastyczni nauczyciele i twórczy uczniowie będą ważnym elementem budowania nowoczesnej szkoły. Zapraszamy do udziału w nauczaniu projektowym, w którym kompetencje kluczowe, działalność innowacyjna i spotkania w ciekawy sposób zobrazują nowoczesne trendy w edukacji.

Projekt dedykowany jest uczniom szkół średnich o poziomie języka angielskiego minimum B1+.

Założeniem projektu jest wspólnie z partnerami zrealizować działania, które pozwolą uczniom odnaleźć się w niełatwych warunkach towarzyszących im podczas szukania pierwszej pracy. W trakcie realizacji projektu uczniowie w grupach międzyszkolnych:

 • zredagują ogłoszenie o pracę,
 • napiszą profesjonalne CV,
 • dowiedzą się czym zajmuje się dział HR i kim jest specjalista od zasobów ludzkich,
 • stworzą bazę ewentualnych pytań, które mogą pojawić się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej,
 • wezmą udział w pogadance z Expertem działu HR,
 • zorganizują symulację rozmowy kwalifikacyjnej online,
 • wyślą mejle z gratulacjami spełniającego wszystkie kryteria Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na poziomie matury podstawowej.

Działania projektowe będą realizowane i prezentowane z wykorzystaniem bezpiecznych i bezpłatnych narzędzi TIK oraz oficjalnych stron https://europa.eu/.


 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl