Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 12-14 kwietnia 2021 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

19.30-21.00


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Anna Szczepaniak

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych w województwie dolnośląskim

Nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie (szkoła wyróżniona tytułem Top School of the Decade in Poland z okazji 10-lecia programu eTwinning, a w 2018 i 2020 roku eTwinning School Label). eTwinnerka od 2005 roku. Zrealizowała ponad 30 projektów wyróżnionych europejską odznaką jakości eTwinning, z których 7 zostało laureatami konkursu Nasz projekt eTwinning. Laureatka European Language Label 2006 za projekt Z językami obcymi odkrywamy Europę.

Od roku 2018 również koordynatorka projektów Erasmus+ w synergii z eTwinning. O swoich działaniach pisze na stronie:  https://annasp9.wixsite.com/etwinningandmore.

W pracy motywuje uczniów do nauki angażując ich do międzynarodowych projektów o różnej tematyce, podczas realizacji których każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego. Cały czas dokształca się i poszukuje nowych, ciekawych dla uczniów metod i narzędzi TIK, które ułatwią i uatrakcyjnią im naukę. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z nauczycielami na konferencjach oraz samodzielnie opracowanych kursach internetowych. Wszystkich entuzjastów współpracy międzynarodowej (eTwinning i Erasmus+) oraz praktycznego wykorzystania narzędzi TIK w pracy nauczyciela, zaprasza do współpracy.

Kontakt:
annaszczepaniak25@wp.pl


Szczgółowy program zajęć:

12 kwietnia 2021r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma eTwinnigLive – podczas pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w nauczaniu oraz doskonaleniu zawodowym. Sprawdzisz jak edytować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla innych użytkowników platformy, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu i dowiesz się w jaki sposób można zarządzać projektem z poziomu platformy eTwinning LIVE.

13 kwietnia 2021r.

Twinspace projektu - na drugim spotkaniu weźmiesz udział w planowaniu projektu. Nauczysz się poruszać po platformie Twinspace: zobaczysz, jak tworzy się strony, planuje spotkanie online, zakłada wątek na forum oraz zaprasza uczniów do projektu. Poznasz sposoby efektywnej komunikacji w czasie realizacji projektu.

14 kwietnia 2021r.

Aktywności w projekcie - na ostatnim spotkaniu poznasz narzędzia przydatne do zrealizowania proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania projektu oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy. Zaplanujesz swoją pracę w projekcie, a w razie wątpliwości będziesz mógł zadać pytania.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

 

Tytuł: „Welcome to Poland. Welcome to Europe

Uczestnicy projektu wspólnie będą poznawać atrakcje turystyczne w wybranych krajach europejskich oraz w Polsce, zaprzyjaźnią się z mapą Europy oraz wypracują materiały do lekcji krajoznawczych w języku angielskim. Zostaną opracowane ciekawe ćwiczenia utrwalające słownictwo, atrakcje i kraje Europy. Pracując w grupach uczniowie poznają swoich rówieśników ze szkół partnerskich korzystając z bezpiecznych narzędzi TIK.

Harmonogram działań:

 1. Przedstawienie szkół partnerskich. (kwiecień 2021)
 2. Przydział zadań, wybór krajów. (kwiecień 2021)
 3. Konkurs na logo projektu. (kwiecień 2021)
 4. Praca z mapą i flagami. (kwiecień 2021)
 5. Przygotowanie lekcji wprowadzających słownictwo związane z atrakcjami turystycznymi, nazwami geograficznymi, niezbędnymi rzeczami do podróży, kierunkami geograficznymi, . (kwiecień-maj 2021)
 6. Praca uczniów – wyszukiwanie atrakcji turystycznych w wybranych krajach oraz w swoim województwie. (kwiecień – połowa maja 2021)
 7. Utworzenie wirtualnego przewodnika po wybranych krajach „Welcome to Poland, Welcome to Europe”. (maj 2021)
 8. Podsumowanie i ewaluacja projektu. (koniec maja - początek czerwca  2021)

Cele

Uczniowie poznają:

 • nazwy, położenie, stolice i wybrane atrakcje turystyczne krajów Europy,
 • nazwy województw Polski, ich stolice i położenie na mapie Polski,
 • słownictwo związane z wakacjami: atrakcje turystyczne, nazwy geograficzne, niezbędne rzeczy do podróży, kierunki geograficzne,
 • atrakcje swojej okolicy i okolic szkół partnerskich.

Proponowane rezultaty:

 • ulotki zapraszające do swojej okolicy (po angielsku),
 • plakaty promujące wybrane kraje europejskie,
 • wirtualne trasy wakacyjne: po Polsce i po Europie.
 • W razie pytań

  Kontakt

  Aleksandra Woźniak

  aleksandra.wozniak@frse.org.pl

  tel. 22 46 31 224