Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

  Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 26-28 kwietnia 2021 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect,

w godzinach: 18.00-19.30 


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Anna Krzyżanowska

Ambasador programu eTwinning oraz trener warsztatów komputerowych w województwie śląskim

Nauczycielka wychowania przedszkolnego i surdopedagog pracująca w Przedszkolu z Oddziałami Specjalnymi i z Oddziałami Integracyjnymi nr 48 w Zabrzu. W swojej pracy z dziećmi wykorzystuje koncepcję uczenia się poprzez działanie, w bliskim kontakcie z naturą, kulturą i zbalansowanym (a zarazem twórczym) podejściem do możliwości świata cyfrowego.

Związana z Programem eTwinning od 2006 roku. Wraz ze swoimi podopiecznymi realizowała liczne projekty o tematyce międzykulturowej, przyrodniczej i językowej, uznane za przykład dobrej praktyki i nagrodzone w ogólnopolskich i europejskich konkursach eTwinning. Od kilku lat pełni funkcję ambasadora programu eTwinning w województwie śląskim oraz trenera warsztatów komputerowych.

Konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku, specjalizująca się w obszarze edukacji przedszkolnej oraz wykorzystywaniu technologii w edukacji, w ramach działalności Pracowni Doskonalenia i Dydaktyki.

Kontakt: annakrzyzanowska@interia.eu


Szczegółowy program zajęć:

26 kwietnia 2021r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma eTwinning Live.

Podczas pierwszego spotkania poznasz założenia program eTwinning, dowiesz się w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces dydaktyczno-wychowawczy na przedszkolnym i wczesnoszkolnym etapie edukacji. W toku pracy na eTwinning Live sprawdzisz jak zmodyfikować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu, poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy eTwinning Live.

27 kwietnia 2021r.

Twinspace projektu

W toku drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z platformy Twinspace, służącej do udostępniania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby, jak zaplanować spotkanie partnerów online, założyć wątek na forum czy zaprosić uczniów (i ich rodziców) do projektu. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami szkolenia zaplanujemy własne działania projektowe.

28 kwietnia 2021r.

Aktywności w projekcie

Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom, przydatnym do zrealizowania lub publikacji proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności dzieci/uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym, i angażujący społeczność uczniów i nauczycieli. Zaplanujesz swój zakres działań w projekcie, i zadać wszelkie potrzebne pytania, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do jego przebiegu.

Ostatni dzień seminarium będzie równocześnie początkiem krótkiego, realizowanego wspólnie projektu eTwinning. Mam nadzieję, że okaże się on dla Ciebie ciekawym doświadczeniem, motywującym do samodzielnej realizacji projektów krajowych i międzynarodowych już w niedalekiej przyszłości.


Krótki opis projektu:

Wiosna jest inspirującym tematem przedszkolnych projektów eTwinning.

Przyroda zaprasza do sensorycznej i kreatywnej zabawy, a bogactwo jej barw, zapachów i dźwięków może stanowić doskonałą podstawę do budowania przestrzeni współpracy najmłodszych dzieci.

Projekt „Wyobraźnia na parapecie” oparty na obserwacji tego, co naturalne i dostępne dla każdego, pozwoli uczestnikom doświadczyć, w jaki sposób planować twórcze działania i realną współpracę dzieci w wirtualnej przestrzeni eTwinning.

Zadbamy o ozdobienie wirtualnego i realnego parapetu, wybrzmi wspólna rymowanka, rozegra matematyczna ściganka, a zaczarowany TIK sprawi, że kwiaty i owady przemówią ludzkim głosem. Ile nauczycieli i dzieci, tyle pomysłów – kto wie, co się jeszcze wydarzy na parapecie?

Adekwatny do przyrodniczych okoliczności temat projektu, angażujące zadania adekwatne do poziomu dzieci w wieku przedszkolnym, realizowane wspólnie, to dobra recepta na twórcze zakończenie roku szkolnego i motywację do rozpoczęcia samodzielnej przygody w programie eTwinning.

 • W razie pytań

  Kontakt

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl