Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 20-21 marca oraz 27-28 marca 2021 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Cztery spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

11.00-12.30


 Opis ekspertów prowadzących seminarium online:

Monika Witasik

Ambasadorka programu eTwinning oraz trenerka warsztatów komputerowych w województwie mazowieckim

Logopeda i pedagog specjalny. Laureatka dwóch edycji konkursu “Lekcje o Mazowszu”, w ramach, którego stworzyła scenariusz m.in. z wykorzystaniem TIK w logopedii.  Od jakiegoś czasu prowadzi intensywne działania, żeby zmobilizować logopedów do pracy projektowej. Jej motorem napędowym do działania jest ”współpraca”. Jest współtwórcą poradnika ” Jak mogę pomóc swojemu dziecku? – Poradnik logopedyczny dla rodziców.”, który powstał w ramach projektu eTwinning. Żywi nadzieję, że grupa zawodowa logopedów włączy do swojej pracy motywatory w postaci nowych technologii, a logopedzi z przyjemnością pokażą w eTwinningowej społeczności na co ich stać. 

Kontakt: mwitasik@gmail.com

Agnieszka Płoska uczy realizacji kampanii crowdfundingowych. Odczarowuje je i pokazuje jak możesz spełnić marzenia i finansować je dzięki zaangażowaniu społeczności. Nałogowo i zawodowo kreuje pomysły, zamienia je w projekty, a następnie realizuje. Od 2009 roku zajmuje się alternatywnym finansowaniem przedsięwzięć. Od 2014 roku pomogła około 100 projektodawcom pozyskać łącznie blisko 500 tyś zł. Konsultowała kolejne kilkadziesiąt projektów. Specjalizuje się w kampaniach opartych o nagrody (reward-based crowdfunding).

Więcej informacji: www.agaploska.com


Szczegółowy opis spotkań:

20.03 - Program eTwinning - podczas pierwszego spotkania dowiesz się, czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w edukacji (również zdalnej) oraz doskonaleniu zawodowym. Dowiesz się, jakie możliwości oferuje platforma eTwinning LIVE i nauczysz się korzystać z jej funkcjonalności. Sprawdzisz jak wyedytować swój profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów projektowych, a następnie zaprosisz innych uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Będziesz także uczestniczyć w zakładaniu projektu na platformie eTwinning LIVE. 

21.03 – Wydaj grę lub książkę dzięki społeczności zgromadzonej wokół Ciebie! – Czy to w ogóle możliwe, by sfinansować coś, co jeszcze nie powstało, a jest jedynie pomysłem? Jak zachęcić obcych ludzi do zaangażowania finansowego w projekt? Jakie kroki wykonać, by wydać książkę czy grę? Między innymi o tym porozmawiamy podczas warsztatów. Pokażę konkretne przykłady, inspiracje oraz działania, by osiągnąć swój cel. Zapraszam!

27.03 - Przestrzeń TwinSpace - w trakcie trzeciego spotkania online, poznasz i wypróbujesz wirtualną przestrzeń TwinSpace. Dowiesz się w jaki sposób zaprosić do współpracy uczniów oraz zewnętrznych partnerów projektowych. Nauczysz się korzystać z narzędzi do komunikacji. Zamieścisz filmy, obrazy oraz pliki w repozytorium TwinSpace oraz stworzysz i wyedytujesz własną stronę. Dowiesz się w jaki sposób przygotowuje się ankiety, korzysta z tablicy TwinBoard oraz publikuje materiały uprzednio zamieszczone w repozytorium TwinSpace. Nauczysz się upowszechniać rezultaty współpracy projektowej.

28.03 – Narzędziownik – trzeciego spotkania poznasz narzędzia przydatne do zrealizowania proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania projektu, jak zorganizować współpracę aby projekt był wartościowy i atrakcyjny dla uczestników. Zaplanujesz swoją pracę w projekcie. W razie wątpliwości będziesz mogła/mógł zadać pytania.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Tytuł - "Językiem po planszy - gry planszowe w terapii logopedycznej"

Główną ideą projektu jest stworzenie przez logopedów oraz uczniów pomocy dydaktycznych w postaci gier logopedycznych. Aby móc zrealizować ten pomysł, zgromadzimy społeczność wokół naszego działania. Nie tylko zaprojektujemy i wykonamy gry, ale spróbujemy je także wydać korzystając z metody crowdfundingu.   

 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl