Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 9-11 marca 2021 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

18.00-19.30


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Zyta Czechowska

Ambasadorka programu eTwinning w województwie wielkopolskim

Nauczyciel Roku 2019. Właścicielka i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli - Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat  terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej.  Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli “SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia oraz Rady Pedagogiczne dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu  #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP.  Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Ambasadorka marki W. Kruk.

Kontakt: zczechowska1@gmail.com


Program:

9 marca 2021 r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma eTwinnigLive – podczas pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w nauczaniu oraz doskonaleniu zawodowym. Sprawdzisz jak edytować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla innych użytkowników platformy, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu i dowiesz się w jaki sposób można zarządzać projektem z poziomu platformy eTwinning LIVE.

10 marca 2021 r.

Twinspace projektu - na drugim spotkaniu weźmiesz udział w planowaniu projektu. Nauczysz się poruszać po platformie Twinspace: zobaczysz, jak tworzy się strony, planuje spotkanie online, zakłada wątek na forum oraz zaprasza uczniów do projektu. Poznasz sposoby efektywnej komunikacji w czasie realizacji projektu.

11 marca 2021 r.

Aktywności w projekcie - na ostatnim spotkaniu poznasz narzędzia przydatne do zrealizowania proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania projektu oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy. Zaplanujesz swoją pracę w projekcie, a w razie wątpliwości będziesz mógł/ mogła zadać pytania.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Tytuł: „Kreatywne pomoce dydaktyczne”

W ramach projektu szkół specjalnych i integracyjnych, przyszpitalnych i ogólnodostępnych uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywać będą kreatywne pomoce dydaktyczne wykonane z materiałów i komponentów wtórnych.

Z wykorzystaniem patyczków, puszek, kartonów, wstążek i innych elementów konstruować będziemy pomoce, które uatrakcyjnią lekcje, zajęcia rewalidacyjne oraz zajęcia świetlicowe. Uczniowie stworzone pomoce sfotografują i opiszą ich zastosowanie. Dzięki temu powstanie baza dobrych praktyk i pomysłów. Każda szkoła otrzyma jedną pomoc od partnerów projektowych. Nauczyciele dzielić się będą pomysłami na wykorzystanie konkretnych pomocy na zajęcia i do kształtowania konkretnych kompetencji kluczowych. Na bazie wykonanych pomocy powstanie elektroniczna książeczka oraz fotoksiążka, jako poradnik dla innych nauczycieli, uczniów i rodziców.

Uczniowie wraz z nauczycielami tworzyć będą kreatywne pomoce podczas zajęć, ale także w domu. Nauczyciele przygotują szczegółowe instrukcje wykonania pomocy i opiszą ich zastosowane - propozycja ćwiczeń.

 • W razie pytań

  Kontakt

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl