Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 15-17 lutego 2021 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

18.30-20.00


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Iwona Kowalik

Ambasadorka programu eTwinning

Dyplomowana nauczycielka matematyki i informatyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 we Wrocławiu. Założycielka i koordynatorka kilkunastu projektów eTwinning nagrodzonych krajową i europejską Odznaką eTwinning. Laureatka Europejskiego Konkursu 2019 za projekt SNOPP. Od 2019 roku pełni funkcję EU Code Week Leading Teacher for Poland i aktywnie uczestniczy w organizacji Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jest mentorką w zespole matematyczno-przyrodniczym Akademii Talentów i Uzdolnień Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia. Pasjonatka stosowania nowoczesnych technologii oraz globalnej współpracy szkół.

Kontakt:

ikowalik2012@gmail.com


Szczegółowy program zajęć:

15 lutego 2021r.

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platformy eTwinningLive – podczas pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w nauczaniu oraz doskonaleniu zawodowym. Poznasz platformę eTwinningLive: dowiesz się jak edytować własny profil, aby zachęcił innych użytkowników do współpracy, jak zdobywać kontakty, jak poszukiwać partnerów. Poznasz funkcjonowanie kilku grup eTwinning. Dowiesz się jak utworzyć projekt.

16 lutego 2021r.

TwinSpace projektu – podczas drugiego  spotkania poznasz przestrzeń projektową
i weźmiesz udział w planowaniu projektu. Nauczysz się poruszać po platformie TwinSpace: zobaczysz, jak tworzy się strony, planuje spotkanie online, zaprasza uczniów oraz nauczycieli do projektu, zakłada wątek na forum. Dowiesz się jak dodawać materiały do TwinSpace, utworzysz własną stronę i dodasz do niej materiały. Weźmiesz udział w planowaniu aktywności projektu.

17 lutego 2021r.

Aktywności w projekcie – podczas trzeciego spotkania poznasz narzędzia przydatne
do zrealizowania proponowanych działań projektowych, np. Canva, Formularze Google, LearningApps, Blogger. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania projektu,  jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy i atrakcyjny dla uczestników. Zaplanujesz swoją pracę w projekcie. W razie wątpliwości będziesz mógł zadać pytania.Krótki opis projektu:

Celem projektu (nie tylko dla nauczycieli matematyki) pt. „Matematyka jest wszędzie!” będzie znalezienie przykładów powiązań matematyki z innymi przedmiotami szkolnymi oraz praktycznym zastosowaniem w codziennym życiu.  W projekcie mogą wziąć udział  nauczyciele wszystkich przedmiotów oraz uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych. Uczestnicy przedstawią swoje drużyny i miasta używając liczb, dat, pól powierzchni itd.  Będziemy poszukiwać matematyki w drodze do szkoły, na lekcjach historii, w kuchni i modzie itd. Weźmiemy udział w konkursie na kartkę promującą matematykę, zakończonym  głosowaniem online. Stworzymy zestawy zadań lub wspólne quizy online, które można wykorzystać podczas obchodów Dnia Matematyki. Wszystkie prace stworzone przez uczestników projektu będą zamieszczane na blogu prowadzonym przez nauczycieli, biorących udział w projekcie.

 • W razie pytań

  Kontakt

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl