Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 15-17 lutego 2021 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

18.30-20.00


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Dorota Deroń

Ambasadorka i trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie podkarpackim

Dyplomowana nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, Microsoft Innovative Educator Expert 2020/2021. Zrealizowała szereg projektów wyróżnionych Krajową i Europejską Odznaką Jakości eTwinning.  Prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK.  Organizatorka DBI, Dnia eTwinning, Code Week. Jest pasjonatką nowych technologii i współpracy projektowej.  Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem.  Szkoła, w której pracuje uzyskała zaszczytny tytuł Szkoły eTwinning 2018-2019 i 2020-2021 oraz tytuł Szkoły w Chmurze Microsoft.

Kontakt:
dorotade@vp.pl


Program:

15 lutego 2021

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma eTwinnigLive – podczas pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w nauczaniu oraz doskonaleniu zawodowym. Sprawdzisz, jak edytować swój profil, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu i dowiesz się w jaki sposób można zarządzać projektem z poziomu platformy eTwinning LIVE.

16 lutego 2021

Twinspace projektu - na drugim spotkaniu weźmiesz udział w planowaniu projektu. Nauczysz się poruszać po platformie Twinspace: zobaczysz, jak tworzy się strony, planuje spotkanie online, zakłada wątek na forum oraz zaprasza uczniów do projektu. Poznasz sposoby efektywnej komunikacji w czasie realizacji projektu.

17 lutego 2021

Aktywności w projekcie - na ostatnim spotkaniu poznasz narzędzia przydatne do zrealizowania proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania projektu oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy. Zaplanujesz swoją pracę w projekcie, a w razie wątpliwości będziesz mógł zadać pytania.


Opis projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu:

Tytuł: „Jajko z niespodzianką II“

Opis:

Projekt jest skierowany do uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej. Tematyka i czas projektu związana będzie z obchodami świąt wielkanocnych. Uczniowie będą podejmować działania w ramach różnych przedmiotów szkolnych i doskonalić w ich trakcie swoje kompetencje matematyczne. Poznają tradycje świąteczne, podejmą wyzwania motywujące ich do zdobywania nowych wiadomości i umiejętności.

Cele:

 • Stosowanie umiejętności matematycznych w życiu codziennym i w czasie różnych przedmiotów szkolnych.
 • Wzmocnienie motywacji do nauki matematyki, poznanie różnego jej zastosowania, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, odkrywanie wrażliwości na piękno.
 • Pomoc w zrozumieniu wielu treści matematycznych, które są wykorzystywane w życiu codziennym.
 • Rozwijanie umiejętności współpracy, dzielenia się, poznawania i wykorzystywania narzędzi TIK zarówno przez uczniów jak i nauczycieli.

Działania:

 1. Luty – gromadzenie pomysłów, poznawanie narzędzi TIK, stworzenie wizytówki klas, konkurs na logo projektu.
 2. Marzec – tworzenie zbiorów z zadaniami, materiałów na zajęcia, zakodowanych życzeń dla partnerów, wspólnie przygotowanych prezentacji.
 3. Kwiecień – ewaluacja, podsumowanie wspólnych działań.

Proponowane rezultaty:

 • Kolekcja zadań o tematyce świątecznej.
 • Książeczki o tradycjach wielkanocnych.
 • Zbiór prac i działań uczniowskich, jako propozycja do realizacji treści podstawy programowej.
 • W razie pytań

  Kontakt

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl