Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

 Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 26-28 stycznia 2021 roku*

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach

Trzy spotkania online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w godzinach:

18.00-19.30


 Opis eksperta prowadzącego seminarium online:


Katarzyna Sopolińska
Ambasadorka programu eTwinning, Trener warsztatów komputerowych w województwie kujawsko-pomorskim, Trenerka kursów online

Nauczycielka dyplomowany z 20 letnim stażem. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu. Od 2005 roku związana z Programem eTwinning, którego jest nieustającą fanką. Na swoim koncie ma realizację wielu projektów eTwinning, za które otrzymała Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Doświadczenie zdobyte podczas realizacji eTwinningowych projektów doprowadziło do kolejnego etapu jakim były projekty Comenius, a obecnie Erasmus+.  Od kilku lat ambasadorka Programu eTwinning  i trenerka kursów online. W 2015 roku na 10-lecie programu wyróżniona tytułem Top Ambassador of the Decade in Poland.  W życiu prywatnym mama 21 letniej córki i drużynowa 125 Drużyny Harcerskiej Pomarańczarnia. Lubi podróżować, poznawać nowe miejsca i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Kontakt: katarzyna.sopolinska@gmail.com


Szczgółowy program zajęć:

26 stycznia 2021r.

W pierwszym dniu poznasz możliwości i zalety programu eTwinning. Dowiesz się w jaki sposób możesz go wykorzystać w swojej codziennej pracy zawodowej, co zyskają Twoi uczniowie i Ty jako nauczyciel. Podczas pracy na eTwinning Live przećwiczysz modyfikację swojego profilu, dowiesz się jak być widocznym w społeczności eTwinning, jak pozyskiwać partnerów do projektu i poszerzać swoje kontakty. Zatwierdzisz udział w projekcie „Czy wiesz, że....wynalazł to Polak”, poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy eTwinning Live.

27 stycznia 2021r.

Drugi dzień seminarium będzie dotyczył platformy TwinSpace i możliwości jakie daje podczas wspólnych działań projektowych. Nauczysz się tworzyć foldery z materiałami, strony z rezultatami działań. Dowiesz się jak zapraszać uczniów i nauczycieli do projektu, a także organizować spotkanie online. Zaplanujemy działania projektowe i sposoby ich realizacji..

28 stycznia 2021r.

Trzeci dzień poświęcony będzie narzędziom TIK, które możemy wykorzystać w realizacji działań projektowych. Zaplanujemy fabułę escape roomu, który przygotujemy na Dzień Nauki Polskiej. Określimy zasady udanej współpracy i podział zadań, tak aby nasz projekt przyniósł wszystkim satysfakcję i ochotę na realizację kolejnych projektów.


Krótki opis projektu:

Projekt historyczny, skierowany do uczniów IV - VIII pt: "Czy wiesz, że ..... wynalazł to Polak?" - dotyczy poznania największych polskich wynalazków i ich odkrywców. Partnerzy realizując wspólne działania i aktywności poznają świat nauki i wpływu odkryć na życie ludzi. Postaramy się tak tworzyć zadania, aby w zespołach międzyszkolnych uczniowie pracowali z informacją i dzięki temu kształcili kompetencje kluczowe. Rezultatem końcowym projektu będzie stworzenie escape roomu, który może zostać wykorzystany w Dniu Nauki Polskiej - 19 lutego.

 

 

 

  • W razie pytań

    Program eTwinning:

    Aleksandra Woźniak

    tel: 22 46 31 224

    aleksandra.wozniak@frse.org.pl