*Uczestnicy biorą udział w jednym z czterech równolegle odbywających się warsztatów.
1. Jak tworzyć sprzyjającą przestrzeń do pracy? – Ewa Radanowicz
W trakcie warsztatu wspólnie zastanowimy się co możemy zrobić w swoim środowisku, w swojej klasie, szkole i w jaki sposób możemy redefiniować swoje podstawowe zadania, budzić w sobie i uczniach potrzebę osobistego rozwoju oraz opierać edukację na relacjach i działaniu.
2. Narzędzia przydatne w pracy dyrektora – Marek Fularz
Edukacja zdalna wymogła na uczestnikach procesu edukacyjnego poznanie i stosowanie różnych narzędzi TIK. Które narzędzia okazały się użyteczne? Czy wybierać narzędzia darmowe, a za co warto zapłacić? Jakie narzędzia z tego arsenału przydają się w pracy dyrektora szkoły? Co po pandemii warto zostawić w swoim niezbędniku TIK? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas tej sesji warsztatowej.
3. Team-building – jak skutecznie zbudować międzyprzedmiotowy zespół projektowy w szkole – Beata Wójcik
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób stworzyć zespół projektowy, powołać dobrego lidera grupy i wykreować przestrzeń do skutecznego działania. Przygotują swój własny plan powołania i organizacji zespołu projektowego.
4. Edukacja włączająca, dostosowania warunków nauczania oraz pomoc psychologiczno- pedagogiczna w szkole - Zyta Czechowska, Jolanta Majkowska
W trakcie warsztatów poruszymy praktyczne aspekty wdrażania edukacji włączającej, realizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz możliwości dostosowywania warunków nauczania w szkołach również w kontekście dbałości o jej jakość.