English polski
Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Europejski Dzień Języków 2011 w Warszawie

EDJlogo

W tym roku Europa świętuje swoje bogactwo językowe już po raz dziesiąty! Europejski Dzień Języków ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku to święto językowej różnorodności i okazja do tego, by pokazać, że nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą. To właśnie jest celem tegorocznej  imprezy, która potrwa aż sześć dni. W programie znajdą się lekcje pokazowe języków europejskich oraz tych z najodleglejszych stron świata, filmy europejskie, warsztaty teatralne, językowe zabawy dla najmłodszych, gra miejska dla młodzieży, zajęcia językowe dla osób 50+ – jednym słowem wspaniała przygoda dla wszystkich.

Języki w grze! - 24 września

W sobotnie przedpołudnie Warszawa już po raz drugi stanie się terenem emocjonującej rozgrywki. Zespoły graczy będą musiały dowieść, że potrafią porozumieć się w niemal każdym języku, dobrze się przy tym bawiąc. A grać będą o wysoką stawkę - bezpłatne kursy językowe ufundowane przez europejskie instytuty kultury.

Maluchy w krainie wielu kultur - 25 września

Mali warszawiacy mówią nie tylko po polsku – znają też wietnamski, języki afrykańskie, czeczeński i wiele innych. W niedzielę chętnie podzielą się tymi umiejętnościami ze swoimi rówieśnikami podczas pikniku językowego dla dzieci. W inspirujących pomieszczeniach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej na Jezuickiej 4 maluchy będą mogły wspólnie bawić i poznawać różnorodność kultur i języków. W tym czasie rodzice będą mogli porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć się, jak najlepiej pomóc dzieciom w nauce języków obcych.

Języki Europy na dużym ekranie - 25-29 września

Również w niedzielę rozpocznie się przegląd filmów europejskich. Pokazy w kinie Alchemia i Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury będą okazją do zapoznania się z najciekawszymi produkcjami europejskimi ostatnich lat, w oryginalnych wersjach językowych.

Mówimy językiem teatru - 26 września

W Teatrze Ochoty odbędą się wielojęzyczne warsztaty teatralne dla młodzieży, w trakcie których młodzi adepci aktorstwa, wspierani przez profesjonalnych aktorów różnych narodowości, spróbują swoich sił w grze w obcym języku. Tego samego dnia dzieci zapraszamy na Paradę Andersena – wielobarwne widowisko prosto z Danii!

edl

Nauka języków dla wszystkich pokoleń - 27-29 września

W tym roku lekcje pokazowe i warsztaty dla nauczycieli potrwają trzy dni i odbędą się kolejno na Uniwersytecie Warszawskim, w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy i w Bibliotece Przystanek Książka na Ochocie, dokąd szczególnie gorąco zapraszamy osoby w wieku 50+. Podczas lekcji będzie można poznać pierwsze słowa w tak ciekawych językach jak chiński, arabski czy portugalski, i przekonać się między innymi, czy każdy Polak mówi po czesku, o czym rozmawiają Włosi gestykulując rękoma i jakie zespoły rządzą na współczesnej scenie muzycznej w Rosji. Podczas warsztatów nauczyciele dowiedzą się natomiast, jak kreatywnie i skutecznie uczyć języków obcych. Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z bogatą ofertą kursów językowych i europejskich programów edukacyjnych oraz otrzymają bezpłatne materiały promocyjne na stoiskach organizatorów.

Wielojęzyczna Europa - 28-29 września

W ramach EDJ zapraszamy również na międzynarodową konferencję z udziałem wielu europejskich ekspertów, organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Konferencja jest jednym z oficjalnych wydarzeń polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Ruszamy w Polskę!

W tym roku EDJ to nie tylko Warszawa – organizujemy również imprezy w innych miastach Polski, między innymi w Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.

Program EDJ 2011: dziesiątki języków - tysiące możliwości!

  • 24 września - gra miejska dla młodzieży
  • 25 września - piknik językowy dla dzieci w SCEK i otwarcie przeglądu filmów europejskich w kinie Alchemia
  • 26 września - warsztaty teatralne w Teatrze Ochoty
  • 27 września - pokazowe lekcje języków i warsztaty na Uniwersytecie Warszawskim
  • 28 września - pokazowe lekcje języków i warsztaty w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga Południe / Konferencja na temat wielojęzyczności - pierwszy dzień
  • 29 września - pokazowe lekcje języków w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ochota – Przystanek Książka / Konferencja na temat wielojęzyczności - drugi dzień

Kontakt

Monika Knapkiewicz
Partnerships and Projects Manager
T +48 (0) 22 695 59 88
M +48 (0) 604 271 643
F: +48 22 621 99 55
monika.knapkiewicz@britishcouncil.pl
British Council
Aleje Jerozolimskie 59
00-697 Warszawa
www.britishcouncil.pl