English polski
Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Logo_ELL

European Language Label – 10 lat w Polsce

European Language Label (ELL) to europejski certyfikat przyznawany za innowacyjne projekty w dziedzinie edukacji językowej. Zadaniem konkursu jest wyróżnienie pomysłów, które propagują nauczanie języków w atrakcyjny i nowoczesny sposób, wnoszą nowe rozwiązania metodologiczne, a także są inspiracją dla społeczności lokalnej, w której projekt jest realizowany.

Laureaci ELL wyłaniani są w drodze konkursu projektów ocenianych przez grono wybitnych specjalistów językowych. Z roku na rok jakość nagrodzonych inicjatyw wzrasta, a ich selekcja jest sporym wyzwaniem dla członków grupy eksperckiej.

Polska przystąpiła do programu w 2002 roku. W dziesięciu przeprowadzonych edycjach większość projektów realizowana była w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Jednakże w wielu przypadkach sięgano do języków rzadziej używanych i „egzotycznych”, takich jak słoweński, fiński, grecki czy chiński. Podejmowano także działania w więcej niż jednym języku obcym. 

Certyfikaty ELL przyznawane są w trzech kategoriach konkursowych: instytucjonalnej, nauczycielskiej i indywidualnej. W pierwszym przypadku o certyfikat mogą ubiegać się instytucje i placówki edukacyjne zajmujące się kształceniem językowym; w drugim – nauczyciele realizujący własne projekty językowe; a w trzecim – osoby indywidualne, które opracowały interesujące pomysły na naukę języków obcych.

Konkurs ELL prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Laureaci otrzymują prestiżowe certyfikaty podpisane przez komisarza UE ds. Edukacji, Kultury, Wielojęzyczności i Młodzieży oraz Ministra Edukacji Narodowej.

www.ell.org.pl