Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Opis ekspertów prowadzących seminarium online:

Monika Mojsiejonek

Ambasador programu eTwinning w województwie lubuskim

Nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze, wyróżnionej tytułem Europejskiej Szkoły eTwinning. W programie od 2011 roku. Koordynatorka wielu projektów, za które zdobywała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Laureatka konkursu Nasz Projekt eTwinning w 2015, 2017 i 2019 roku. Koordynowany przez nią projekt "Be a buddy, not a bully" zdobył nagrodę jako najlepszy projekt anglojęzyczny w Europejskim Konkursie eTwinning 2019 oraz European Language Label 2019. Z powodzeniem realizowała również projekty Erasmus+. W wolnym czasie najchętniej podróżuje oraz czyta literaturę angielską i amerykańską.

Facebook – The Enigmators

Przykłady dobrych praktyk prezentować będą ambasadorki eTwinning z województwa małopolskiego:


Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 5-9 października 2020r.*

*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach. 

Pięć spotkań online w godzinach:

18:00 - 19:30

*Godziny spotkań mogą nieznacznie ulec zmianie.


Szczegółowy opis spotkań:

05.10 - Program eTwinning - podczas pierwszego spotkania dowiesz się, czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w edukacji (również zdalnej) oraz doskonaleniu zawodowym. Dowiesz się, jakie możliwości oferuje platforma eTwinning LIVE i nauczysz się korzystać z jej podstawowych funkcjonalności. Sprawdzisz jak wyedytować swój profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów projektowych, a następnie zaprosisz innych uczestników szkolenia do swoich kontaktów. 

06.10 - Platforma eTwinning LIVE - na drugim spotkaniu nauczysz się płynnie poruszać po platformie eTwinning LIVE. Dowiesz się gdzie można znaleźć potencjalnych partnerów projektowych, jak ogłosić lub wyszukać pomysł na projekt. Poznasz funkcjonowanie grup na platformie. Dowiesz się, czym jest społeczność nauczycieli zrzeszona w grupy i czym się zajmuje. Przetestujesz narzędzia do komunikacji, a nastepnie posłuchasz jak doświadczeni w programie nauczyciele realizują projekty eTwinning.

07.10 - Narzędziownia – na tym spotkaniu poznasz podstawy działania wybranych narzędzi TIK przydatnych w codziennej pracy nauczyciela, również metodą projektu. Wypracujesz własne materiały stworzone w poznanych narzędziach.

08.10 - Przestrzeń TwinSpace – w trakcie czwartego spotkania online, poznasz i wypróbujesz wirtualną klasopracownię TwinSpace. Dowiesz się w jaki sposób zaprosić do współpracy uczniów oraz gości i zewnętrznych partnerów projektowych. Nauczysz się korzystać z narzędzi do komunikacji. Zamieścisz filmy, obrazy oraz pliki w repozytorium TwinSpace oraz stworzysz i wedytujesz własną stronę. Dowiesz się w jaki sposób przygotowuje się ankiety, korzysta z tablicy TwinBoard oraz publikuje materiały uprzednio zamieszczone w repozytorium TwinSpace. Nauczysz się upowszechniać rezultaty współpracy projektowej, w tym materiały wypracowane podczas trzeciego dnia seminarium. 

09.10 - Podstawy dziennikarstwa, czyli estetyczne i przejrzyste TwinSpace - Jak podzielić projektowe TwinSpace? Jak zbudować interesujące wpisy, które odbiorcy będą chętnie czytać? W jaki sposób czytelnie oznaczyć wkład poszczególnych partnerów w całokształt projektu? Odpowiedzi na te pytania mogą wydawać się proste, triki przedstawione na tym spotkaniu pozwolą jednak usprawnić nasze projektowe działania i pozytywnie wpłyną na jakość treści zamieszczanych na projektowych stronach. Chętni nauczyciele będą mogli założyć swój pierwszy projekt.

 

Zapraszamy! • W razie pytań

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  tel: 22 46 31 223

  mknap@frse.org.pl