Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Aleksandra Rosińska

Z wykształcenia pedagog specjalny-logopeda po warszawskim APSie, neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej, terapeuta miofunkcjonalny i instruktor jogi dla dzieci.

Monika Wtasik

Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim

Logopeda i pedagog specjalny. Laureatka dwóch edycji konkursu “”Lekcje o Mazowszu””, w ramach, którego stworzyła scenariusz m.in. z wykorzystaniem TIK w logopedii.  Od jakiegoś czasu prowadzi intensywne działania, żeby zmobilizować logopedów do pracy projektowej. Jej motorem napędowym do działania jest ”współpraca”. Jest współtwórcą poradnika ” Jak mogę pomóc swojemu dziecku? – Poradnik logopedyczny dla rodziców.”, który powstał w ramach projektu eTwinning. Żywi nadzieję, że grupa zawodowa logopedów włączy do swojej pracy motywatory w postaci nowych technologii, a logopedzi z przyjemnością pokażą w eTwinningowej społeczności na co ich stać 


Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 17-18 października oraz 24-25 października 2020r.*

*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach. 

Cztery spotkania online w godzinach:

11:00-13:00

*Godziny spotkań mogą nieznacznie ulec zmianie.


Szczegółowy opis spotkań:

17.10 Program eTwinning - podczas pierwszego spotkania dowiesz się, czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w edukacji (również zdalnej) oraz doskonaleniu zawodowym. Dowiesz się, jakie możliwości oferuje platforma eTwinning LIVE i nauczysz się korzystać z jej funkcjonalności. Sprawdzisz jak wyedytować swój profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów projektowych, a następnie zaprosisz innych uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Poznasz funkcjonowanie grup na platformie eTwinning. Dowiesz się, czym jest społeczność nauczycieli zrzeszona w grupy i  czym się zajmuje.

18.10 – Logojoga – podczas drugiego spotkania dowiesz się, dlaczego warto wykorzystywać jogę jako metodę wspomagającą w terapii logopedycznej. Nauczysz się, jak zorganizować i poprowadzić zajęcia z elementami Logojogi i jakich efektów funkcjonalnych spodziewać się u swoich uczniów. Obejrzysz przykładową bajkę jogopedyczną. Poznasz przykładowe pomoce dydaktycznych wykorzystywanych w trakcie zajęć z Logojogi. Spotkanie stanowić będzie wstęp i inspirację do ogólnopolskiego projektu logopedycznego prowadzonego przez Aleksandrę Rosińską  i Monikę Witasik we współpracy z uczestnikami seminarium.

24.10 Przestrzeń TwinSpace - w trakcie trzeciego spotkania online, poznasz i wypróbujesz wirtualną przestrzeń TwinSpace. Będziesz uczestniczyć w zakładaniu projektu Logojoga. Dowiesz się w jaki sposób zaprosić do współpracy uczniów oraz zewnętrznych partnerów projektowych. Nauczysz się korzystać z narzędzi do komunikacji. Zamieścisz filmy, obrazy oraz pliki w repozytorium TwinSpace oraz stworzysz i wyedytujesz własną stronę. Dowiesz się w jaki sposób przygotowuje się ankiety, korzysta z tablicy TwinBoard oraz publikuje materiały uprzednio zamieszczone w repozytorium TwinSpace. Nauczysz się upowszechniać rezultaty współpracy projektowej.

25.10 – Narzędziownik – na ostatnim spotkaniu poznasz podstawy działania wybranych narzędzi TIK przydatnych logopedom w pracy metodą projektu. Poznasz podstawy działania narzędzia Wakelet - programu pozwalającego na zbieranie, kolekcjonowanie i dzielenie się zebranymi materiałami w postaci cyfrowej. Utworzysz  logo z wykorzystaniem Canvy oraz zobaczysz jak utworzyć kanał na YT. Poznasz narzędzie przydatne w procesie ewaluacji projektu. 

 •  

 • W razie pytań

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  tel: 22 46 31 223

  kom: 728 455 358

  mknap@frse.org.pl