Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Legnica 2017

Zapraszamy na Regionalne seminarium szkoleniowo-kontaktowe pt. Programowanie z eTwinning organizowane w Legnicy w dniach 10-11 maja kwietnia 2017 przez Biuro eTwinning w Polsce. Seminarium skierowane jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów na różnych poziomach edukacyjnych (od przedszkola po szkoły ponadgimnazjalne), którzy chcą podjąć współpracę krajową w ramach projektu eTwinning. Zapraszamy osoby bez doświadczenia w programie eTwinning i początkujących w programowaniu.

Organizatorzy oczekują, że podczas seminarium każdy uczestnik przystąpi do nowego projektu eTwinning.

Osoba zgłaszająca się do udziału w seminarium jest zobowiązana do dokonania DWÓCH działań:

 1. Rejestracja na seminarium poprzez kliknięcie zielonego odnośnika Zarejestruj się na wydarzenie i wypełnienie formularza.
 2. Założenie własnego konta w Programie eTwinning pod adresem https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm (UWAGA: rejestracja wstępna, a potem właściwa po odebraniu e-maila)

Warunki rekrutacji:

- nauczyciel posiadający własne konto w programie eTwinning (zarejestruj się tutaj);

- nauczyciel bez projektów eTwinning;

- nauczyciel każdego przedmiotu;

- nauczyciel poczatkujący w programowaniu;

- gotowość do rejestracji projektu i podjęcia współpracy.

Pierwszeństwo w rekrutacji mają nauczyciele, pracujący w gminach miejskich, klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz bez doświadczenia w programie eTwinning.

Seminarium jest bezpłatne i obejmuje zajęcia dwudniowe, które stanowią całość szkoleniową. Możliwy jest jedynie udział w całym szkoleniu zgodnie z programem. Organizatorzy zapewniają udział w ciekawych warsztatach, materiały konferencyjne, a także opłacają wyżywienie podczas seminarium, a osobom spoza Legnicy – nocleg w pokojach dwuosobowych w dniu 10 maja br.

Tematyka warsztatów:

 1. Warsztat dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej początkujących w programowaniu; kodowanie, programowanie bez komputera, elementy robotyki dla najmłodszych.
 2. Programowanie z wykorzystaniem aplikacji internetowych np. Balti.
 3. Wyszukiwanie algorytmów w życiu codziennym oraz przykłady myślenia algorytmicznego. We wstępnej nauce programowania takie podejście ma na celu kształtowanie i rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów. Po dawce programowania bez komputera uczestnicy będą mieli okazję poznania środowiska Scratch i zrealizowania w nim swojego pierwszego projektu.
 4. Narzędzia internetowe programu eTwinning: eTwinning Live i TwinSpace

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopa z możliwością podłączenia do sieci internetowej na kablu lub sieci WIFI.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 4 maja 2017 godz.10.00.

Rezygnacja z udziału w seminarium możliwa jest do 2 maja 2017. Uczestnicy rezygnujący po tym terminie zobowiązani będą do pokrycia kosztów zakwaterowania i wyżywienia.

 • www.etwinning.pl

 • W razie pytań

  kontakt:

  Gracjana Więckowska

  gwieckowska@frse.org.pl

  tel. 22 46 31 224