Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowe Biuro Programu eTwinning wraz z Kuratorium Oświaty w Łodzi serdecznie zaprasza dyrektorów i nauczycieli wszystkich poziomów nauczania, a także przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w konferencji warsztatowej eTwinning 10 października 2017 r. w godzinach 10:00 -18:00 w Hotelu Ambasador Centrum, Łódź, Al. Piłsudskiego 29.

 Program eTwinning umożliwia współpracę ze szkołami i przedszkolami z całej Europy lub ze szkołą polską za pomocą Internetu, a także prowadzi różnorodne formy doskonalenia nauczycieli.

Więcej o programie na stronie: www.etwinning.pl

Edukacyjne projekty eTwinning pozwalają na doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów podczas atrakcyjnych zajęć prowadzonych innowacyjnymi metodami, umożliwiają porozumiewanie się w języku ojczystym i w językach obcych, znajomość nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, pogłębiają wiedzę uczniów zgodnie z podstawą programową.

Program zapewnia nauczycielom stały rozwój zawodowy i ułatwia ubieganie się o kolejne stopnie awansu zawodowego. Organizowane są bezpłatne szkolenia stacjonarne i przez Internet.

Konferencja i warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli, którzy chcą rozpocząć współpracę w ramach programu eTwinning. Przedstawione zostaną zasady udziału w programie i jego zalety, przykładowe projekty oraz praktyczne wykorzystanie internetowych narzędzi. Pokazane będą efekty współpracy dyrektora szkoły i nauczyciela realizującego projekt, a także korzyści jakie z tej współpracy wynieśli nauczyciele, uczniowie i szkoła. Zaplanowane zostały warsztaty dotyczące programowania dla początkujących w wersji bez komputera, ale także z programem Baltie.

 Warsztaty podczas konferencji:

 1. Programowanie z Baltie – Jak nauczyć dzieci programowania z wykorzystaniem aplikacji Baltie? Metody pracy podczas zajęć z programowania Warsztat przeznaczony dla różnych grup wiekowych uczniów. Prowadzenie Bohumir Soukup, autor programu Baltie.
 2. Programowanie i kodowanie bez komputera i proste aplikacje komputerowe – Jak w atrakcyjny sposób wprowadzić programowanie, kodowanie, myślenie komputacyjne? Zaczniemy bez komputera, ale poznamy też proste aplikacje internetowe Warsztat przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkół podstawowych. Prowadzenie Bronisława Niespor.
 3. TIK w edukacji – Proste aplikacje internetowe przydatne podczas realizacji projektów edukacyjnych eTwinning, ale też zwiększające atrakcyjność prowadzonych lekcji. Warsztat przeznaczony dla różnych grup wiekowych uczniów. Prowadzenie Katarzyna Sopolińska – długoletni trener eTwinning.
 4. Narzędzia internetowe eTwinning – eTwinning Live do komunikowania się z innymi nauczycielami polskimi i europejskimi, a także TwinSpace czyli platforma do realizacji projektu eTwinning – prowadzenie Ewa Grzesiak i Alina Wujcik trenerki eTwinning w woj. łódzkim.

 Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego - zielony przycisk po prawej stronie.

 Proszę przynieść na konferencje własne laptopy czy notebooki.

 Serdecznie zapraszamy

Krajowe Biuro eTwinning

 • W razie pytań

  Kontakt

  Gracjana Więckowska

  gwieckowska@frse.org.pl

  tel. 22 46 31 224