Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Prelegenci

Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.


Marzena Żylińska

Marzena Żylińska

Zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, autorka artykułów i takich książek jak: Między podręcznikiem a internetem , Neurodydaktyka czy Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się (red.). Właśnie w Nurtach opisała metodykę dyskretną, czyli metodykę kultury uczenia się, która jest alternatywą dla tej tradycyjnej, związanej z kulturą nauczania. Pisze również książki, które są adresowane do dzieci. Zawarte w nich zadania mogą być inspiracją dla nauczycieli chcących odejść od kultury nauczania i przejść do kultury uczenia się.

Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne. Od wielu lat zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Marzy o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością, bo dobrze zorganizowana nauka daje radość. Wierzy, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas i jeśli nauczyciele uwierzą, że mają wpływ na to, jak funkcjonują szkoły, w których pracują i jak czują się w nich dzieci / uczniowie.

Stworzyła i prowadzi Fundację Budząca Się Szkoła, której celem jest inicjowanie oddolnych zmian systemu edukacji. Prowadzi firmę szkoleniową Edukatorium.

„Jeśli chcemy, żeby świat, w którym żyjemy był lepszy, musimy odejść od wychowania opartego na rywalizacji i zacząć wychowywać dzieci w duchu współpracy i szacunku dla drugiego człowieka”.

dr Marzena Żylińska

Monika Regulska

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Monika Regulska

W programie eTwinning pracuje od 2006 roku. Zajmuje się prowadzeniem strony etwinning.pl oraz kanałów social media (FB, Twitter, Instagram), wprowadzaniem eTwinning do programu studiów przyszłych nauczycieli oraz organizacją licznych szkoleń stacjonarnych i online. Prowadzi także dział helpdesk - jeśli macie jakieś problemy techniczne lub merytoryczne wątpliwości zaprasza do kontaktu. ​

Agata Majkowska

Agata Majkowska

Nauczycielka, trenerka oświaty, doradca metodyczny do spraw wychowania przedszkolnego, dyrektorka Przedszkola nr 49 Miś w Gdańsku, autorka publikacji z zakresu wczesnej edukacji. Stale się rozwija i podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach z zakresu coachingu, komunikacji i kompetencji trenerskich. Pomysłodawczyni projektu wymiany dobrych praktyk Podaj Dalej, skierowanego do nauczycieli wychowania przedszkolnego.  Entuzjastka NVC, metody komunikacji, która oparta jest na wzajemnym szacunku. 

 

Katarzyna Brenk

Katarzyna Brenk

Jestem nauczycielem kontraktowy w Przedszkolu nr 49 w Gdańsku. Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Pedagogikę Wczesnoszkolną i Przedszkolna na GWSH w Gdańsku. Moje dotychczasowe doświadczenia ciągle utwierdzają mnie w przekonaniu, że praca z dziećmi to moja pasja. W kontakcie z dziećmi najbardziej lubię ich szczerość i nieograniczoną wyobraźnię. Ich zadowolenie i uśmiech na twarzy są dla mnie największą nagrodą, bo „ kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Pokazuję dzieciom jak przyjemny i potrzebny dla zdrowia jest ruch. Sama również staram się żyć aktywnie i motywować moich bliskich zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.  Mam nadzieję przyczynić się do wychowania zdrowych i aktywnych ludzi.

Anna Urbasik

Anna Urbasik

 Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie śląskim.

Nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego w  Publicznym Przedszkolu nr 17 im. M. Jeżowskiej w Jastrzębiu-Zdroju nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning w roku 2018 oraz 2020. Z programem eTwinning związana od 15 lat. Od 6 lat  Ambasadorka programu oraz trenerka warsztatów komputerowych. Współprowadząca grupę PrzedszkoleTwinning. Laureatka konkursów ogólnopolskich Nasz projekt eTwinning 2012 (I miejsce), 2016 (wyróżnienie specjalne),  2021 (II miejsce w kategorii projekt Ambasadora) oraz Laureatka europejskiego konkursu eTwinning 2022 w kategorii do 6 lat. Koordynatorka  projektów programu Erasmus+, realizatorka działań w ramach programu "Uczymy dzieci programować" oraz CodeWeek, autorka innowacji pedagogicznych.

Kontakt: anna-urbasik@wp.pl

 

Anna Krzyżanowska

Anna Krzyżanowska

Nauczycielka wychowania przedszkolnego, surdopedagog, oligofrenopedagog, hortiterapeutka.

Konsultantka Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM“ w Rybniku.
Ambasadorka programu eTwinning  w województwie śląskim.

Zawodowo związana z obszarem wczesnej edukacji i rozwoju dziecka (ECEC), priorytetowo traktuje działania na rzecz kształtowania więzi dzieci z naturą i kulturą poprzez realizację projektów edukacyjnych. Poszukiwanie balansu między inspirującym światem realnym oraz światem technologii realizuje w praktyce pedagogicznej i w obszarze kształcenia nauczycieli.

Doświadczenia kreatywnej pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym nabywa i wykorzystuje w grupach integracyjnych Przedszkola z Oddziałami Specjalnymi i Integracyjnymi nr 48 w Zabrzu. Tam, od 15 lat realizuje międzynarodowe, interdyscyplinarne projekty eTwinning, nagradzane w konkursach polskich i europejskich.

Dominika Wilk

Dominika Wilk

Nauczyciel dyplomowany wychowania przedszkolnego, języka angielskiego i muzyki. Od 2017 roku pracuje w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Strawczynie, gdzie pełni także funkcję wicedyrektora. W codziennej pracy z dziećmi, a także tej biurowej lubi wykorzystywać nowoczesne technologie. Od 2019 roku należy do Microsoft Innovative Educator Experts. Zwolenniczka dwujęzycznego podejścia do nauczania języka obcego w przedszkolu. Członek Świętokrzyskiego Zespołu Innowatorów Dwujęzyczności. Realizuje wiele projektów eTwinning i Erasmus+.

 

Anna Wilczyńska

Anna Wilczyńska

Magister filologii polskiej, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, logopeda i terapeuta. Nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym nr 3 im. Robinsona Crusoe w Kielcach. Edukator pedagogiki freblowskiej, pasjonatka edukacji outdoorowej, zwolenniczka edukacji poprzez ruch i zabawę, przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Posiada tytuł  Microsoft Innovative Educator Expert. Koordynatorka wielu projektów eTwinning. Uczestniczka licznych konferencji, seminariów i warsztatów eTwinning oraz Erasmus+ w Polsce.

Beata Wójcik

Beata Wójcik

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych w województwie lubelskim.

Jestem nauczycielką dyplomowaną edukacji wczesnoszkolnej i jęz.angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w PuławachOd 2013r. aktywnie uczestniczę w programie eTwinning. Zrealizowałam kilka projektów krajowych i międzynarodowych, za które otrzymałam Krajowe i Międzynarodowe Odznaki Jakości. W 2018 szkoła, w której pracuję otrzymała odznakę Szkoły eTwinning , po raz kolejny otrzymaliśmy Odznakę w roku 2020. Poza pracą jestem pasjonatką nowoczesnych technologii, chętnie poznaję tajniki nowych aplikacji i programów, uwielbiam podróżować  - chwilowo online, czytać i…szydełkować.

Kontakt: beata.wojcik@wp.pl

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  mknap@frse.org.pl